Panteri bez podviga, Partizan saznao protivnika u eventualnom polufinalu: FMP ubedljivo izgubio od Cedevita Olimpije

13.05.2023

21:16

0

Autor: P.K.

Meč praktično rešen u prvom poluvremenu

Detalj sa utakmice - Copyright AdmiralBet ABA liga/Cedevita Olimpija/Ales Fevzer

FMP nije uspeo da napravi podvig u Ljubljani. Cedevita Olimpija je izborila mesto u polufinalu plej-ofa AdmiralBet ABA lige, pošto je u majstorici u Tivoliju pobedila FMP sa 97:79 (27:21, 26:14, 19:19, 25:25).

Cedevita Olimpija sada čeka protivnika iz poslednjeg četvrtfinala, Partizan ili Studentski centar.

Večerašnji meč nije bio previše neizvestan, jer su domaći košarkaši već u prvom poluvremenu stekli veliku prednost, koju su održavali do kraja. Posle prvih 20 minuta igre bilo je 53:35 za Cedevita Olimpiju.

U drugom poluvremenu razlika je narasla i na 26 poena, bilo je 95:69 pred sam kraj meča, a FMP je samo uspeo da ublaži poraz.

Najbolji u Cedevita Olimpiji bio je Alen Omić sa 20 poena i 7 skokova, a pratili su ga Jogi Ferel i Alibegović sa po 19 poena, pri čemu je Alibegović imao i 9 skokova.

Kod gostiju Stepanović najefikasniji sa 17, Mening je upisao 16, a Mur 13 poena.