Jokić melje sve redom: Denver na korak od polufinala plej-ofa Zapada! (VIDEO)

0

Ekipa našeg centra slavila protiv Minesote sa 120:111 i poveli u seriji sa 3:0

Nikola Jokić - Copyright Tanjug/AP Photo/Abbie Parr/

Nikola Jokić vodi Denver ka plasmanu u polufinale plej-of Zapada.

Tim iz Kolarada je pobedio Minesotu sa 120:111 i poveo sa 3:0 u seriji, a naravno najzaslužniji za trijumf Nagetsa je srpski košarkaš.

Stameni Somborac je za 38 minuta ostvario novi tripl-dabl, postigao je 20 poena, uz 11 skokova i 12 asistencija.

Što se tiče same utakmica, Minestota je bolje ušla u meč, što je bilo i očekivano, jer su igrali pred svojom publikom, i gubili u seriji sa 2:0.

Ipak, do kraja prve četvrtine Jokić i drugovi uspeli su da naprave ravnotežu i taj deo utakmice je završen 28:28.

U drugoj deonici, Nagetsi počinju da liče na ekipu koja je dominira u ovoj seriji, i na poluvreme su otišli sa plus šest (61:55).

U nastavku utakmice Denver je uspevao da održava jednocifrenu prednost i na kraju utakmice zasluženo stigli do trećeg trijumfa protiv Minesote.

Treba istaći da Jokić veći deo treće deonice presedeo na klupi zbog četiri faulova, ali kad se lomio rezultat, Nikola se vratio i vodio svoj tim do nove pobede.

Pored Jokića, odličnu partiju pružio je Porter junior koji je bio najefikasniji u Denveru sa 25 koševa, dok su domaćine predvodili Edvards sa 36 i Tauns sa 27 koševa.