aktuelno

Žoc večeras 100. put na crti protiv Olimpijakosa! Ako neko zna sa Grcima, onda to zna Evroligin "gospodar prstenova"

24.03.2023

14:59

0

Autor: D. P.

Tri puta je slavio u finalima Evrolige

Žoc večeras 100. put na crti protiv Olimpijakosa! Ako neko zna sa Grcima, onda to zna Evroligin "gospodar prstenova"
Željko Obradović - Copyright MN Press

Ako neko ume sa Olimpijakosom, onda je to devetostruki šampion Evrope, trener Partizana Željko Obradović.

Statističari upozoravaju - trener Partizan večeras jubilarni 100. put igra protiv grčkog šampiona.

Njegov odnos sa Grcima u dosadašnjih 99 mečeva je 62 pobede i 37 poraza, šest osvojenih trofeja u devet direktnih okršaja.

Žoc večeras 100. put na crti protiv Olimpijakosa! Ako neko zna sa Grcima, onda to zna Evroligin "gospodar prstenova"MN Press
Željko Obradović

Protiv Olimpijakosa je igrao sa pet od svojih šest ekipa (samo Beneton nije igrao).

Kao trener Panatinakosa igrao je 41-26 u domaćem šampionatu, 8-3 u Kupu Grčke, dok je u Evroligi imao skor 13-8 i to sa Fenerom 7-5, sa Real Madridom 3-1, sa Panatinaikosom 2-1, sa Huventudom 1-0 i 0-1 sa Partizanom.

Tri puta je slavio u finalima Evrolige: 1994. (Huventud - Olimpijakos), 1995. (Real - Olimpijakos) i 2017. (Fenerbahče - Olimpijakos).

BONUS VIDEO:

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Možda vas zanima

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike