Moćni Partizan uništio prvaka Evrope u gostima! Valjak se kasno probudio, a onda demonstrirao silu!

16.03.2023

20:23

0

Autor: P.K.

Fantastično izdanje crno-belih posle prespavane prve četvrtine, Top 8 pre vratima

Aleksa Avramović - Copyright KK Partizan

Velika pobeda Partizana nad dvostrukim uzastopnim prvakom Evrope. Crno-beli su spavali u prvoj četvrtini, gubili sa 17, a onda preokrenuli, pa u poslednjoj četvrtini uništili Efes!

Na kraju, Efes - Partizan 84:97 (23:11, 14:28, 27:24, 20:34).

Nivo igre Partizana od druge četvrtine pa nadalje je nivo koji crno-bele može dovesti čak i do završnog turnira. Bilo je nekih propusta, kontrola protivnikovog skoka u odbrani, loš početak meča, ali kada se Valjak razigrao, ono je bila poezija za gledanje.

Popravio je Partizan skok, iako je Efes imao 10 ofanzivnih, a posebno imponuje što nije promašio nijedno slobodno bacanje. U tom segmentu je imao 28/28.

A nije delovalo da će biti ovako u početku. Štaviše, skeptici bi govorili da je Partizan već u prvoj četvrtini mogao da izgubi meč, jer je protiv dvostrukog uzastopnog prvaka Evrope gubio 17 razlike, 23:6.

Ipak, crno-beli su prikazali karakter koji ih krasi u drugom delu sezone, i uspeo da se vrati iz debelog minusa. Kada je Obradović pronašao postavu koja je skinula teret u napadu i kada je Efesu malo stao šut (jer im je pre toga ulazilo baš sve), Partizan je zaigrao fantastično.

Partizan je na kraju prve četvrtine i na početku druge napravio seriju 11:0, od čega je Ledej dao šest poena. Partizan je uspeo da izjednači posle 14 minuta igre, iako je do tada promašio svih šest šuteva za tri.

Naneli je tada konačno dao trojku, a onda se razigrao i Avramović, pa je Partizan poveo i na poluvreme otišao sa dva poena prednosti, 37:39.

Partizan je odlično otvorio drugo poluvreme i nastavio je da pogađa, ali se onda Efes malo umirio i počeo da pogađa. Tada je počela "klackalica", igralo se u serijama, prednost je na obe strane išla na oko pet razlike, a domaćin je u poslednju četvrtinu ušao sa minimalnom prednošću.

Ipak, Partizan je tada igrao sa fantastičnom energijom u odbrani i velikim samopouzdanjem. Tada su počeli da pogađaju Panter i Naneli, koji su trojkama, uz fenomenalnu odbranu doveli crno-bele do +13! Brzo je otišla ta razlika i na 15. Efes je pokušavao da faulovima iseče igru gostiju, ali mu se to obilo u glavu, jer crno-beli nisu promašili nijedno bacanje!

Panter je na kraju bio najefikasniji, sa 19 poena, dok je Lesor meč završio sa 17 poena i sedam skokova. Naneli i Ledej su dodali po 16 poena, a Avramović 14.

Efes je predvodio Vil Klajburn sa 22 poena, dok je Vasilije Micić postigao 15 poena, uz pet asistencija.

Strelci:

Efes: Larkin 9, 6as, Singlton, Brajant 16, Gazi nije igrao, Klajburn 22, 8sk, Arna nije igrao, Tunčer nije igrao, Plajs 7, Micić 15, 5as, M'Baje 5, Žižić nije igrao, Danston 10.

Partizan: Vukčević nije igrao, Ledej 16, 3sk, Avramović 14, 3sk, Panter 19, 3sk, Smailagić, Papapetru 2, Eksum 9, 6as, Naneli 16 (4/6 za tri), 4sk, Lesor 17, 7sk, Trifunović 2, Anđušić nije igrao, Madar 2.

Kraj meča, 84:97

40. minut: Kraj meča! 84:97 To je dvostruka pobeda Partizana nad Efesom ove sezone! Bravo, crno-beli!

39. minut: Eksum je siguran sa penala, biće ovo pobeda Partizana, dvostruka nad Efesom ove sezone. 78:93, na 79 sekundi do kraja.

39. minut: Lesor ne promašuje sa linije za slobodna bacanja, timski ima 24/24. Larkin daje koš, žuri se Efesu, ali teško je ovo stići. Efes se odbranio, Larkin promašuje trojku, još 90 sekundi. 78:91

38. minut: Efes daje koš posle 16 poena Partizana bez odgovora, Larkinovi poeni. 74:87. Singlton šalje Lesora na liniju za slobodna bacanja. Lesor je siguran oba puta, 74:89 2.36 do kraja.

37. minut: Panter za triiiiiii! 72:85! Efes trenutno deluje bukvalno demontirano! Panter je fauliran i treba da ide na bacanja, ali pre toga tajm-aut. Još 3.27 do kraja meča. Panter je, naravno, siguran sa linije za slobodna bacanja. Kakva furiozna partija Partizana! 72:87

36. minut: Avramović je pao i udario glavu, mora da izađe iz igre, ali je važno da se Partizan odbranio. Naneli je fauliran i daje oba bacanja za +10 Partizana, to je devet poena bez odgovora. 72:82

35. minut: Ataman se bunio i dobio tehničku grešku, a Panter, naravno, daje bacanje za 72:80, što je najveće vođstvo Partizana do sada. A onda ide novi napad, ali Naneli promašuje šut za tri. Još 4.55

35. minut: Odlična odbrana, a Panter ponovo pogađa! "Zapalio" se kapiten Partizana u ovoj četvrtini. 72:79

34. minut: Brajant daje koš, pa Panter trojku, a onda je Smailagić "zalepio" Brajanta, pa Naneli daje trojku! Au! Tajm-aut Atamana. 72:77

33. minut: Imao je Partizan kontru tri na jedan, probao je da reši atraktivnim eli-upom, ali Klajburn je faulirao Lesora, koji pogađa oba bacanja. Partizan vodi! 70:71

33. minut: Klajburn daje trojku! Efes je vezao šest poena bez odgovora. Tvrdo i jako se igra, u reketu Efesa padaju teške batine. Iz novog napada, Avramović promašuje polaganje iz prodora, ali Lesor to popravlja svojim trećim ofanzivnim skokom. 70:69.

32. minut: Micić je podsetio zašto je MVP: prodro je pored Smailagića i Trifunovića i daje koš i dodatno bacanje - nerešeno! 67:67

31. minut: Efes je imao prvi napad, ali je Micićev prodor uspešno zaustavljen. Larkin protiv Avramovića zarađuje svoj treći faul, a Avramović ide na liniju za slobodna bacanja. Iskreno, nije delovalo da je takva situacija, ali Čačanin je siguran sa penala i Partizan ponovo vodi. Odmah potom Trifunović krade i pogađa lake poene iz kontre. 64:67

Kraj treće četvrtine, 64:63

30. minut: Lesor je prepoznao mismeč i lako rešio Klajburna. Efes će imati skoro ceo napad. Larkin je promašio težak šut, kraj četvrtine. 64:63

30. minut: Larkin ulazi i daje koš, za minimalnu prednost Efesa. Trifunović promašuje za tri, Smailagić hvata loptu, ali sudije sviraju faul. Klajburn je siguran oba puta, Efes vodi 64:61. Još 47 sekundi do kraja četvrtine.

29. minut: Panter pogađa koš i dodatno bacanje, još 90 sekundi do kraja meča. 60:61

29. minut: Klajburn vezuje pet poena bez odgovora, sada Efes vodi! 60:58

28. minut: Brajant pogađa oba bacanja, Avramović ostaje sam i pogađa trojku! Sjajan meč gledamo! 55:58

27. minut: M'Baje pogađa oba slobodna bacanja, a Panter pogađa svoju prvu trojku! 54:55

26. minut: Avramović trojka! Novo izjednačenje, sada je 52:52

26. minut: Ledej ide na liniju za slobodna bacanja, do sada je na 6/6. I dalje je bez promašaja. 50:49.

25. minut: Mnogo promašaja na obe strane, igra se snažno, Micić prekida to trojkom, a onda i krade loptu i upošljava Klajburna, sada je Efes u naletu. 50:47

24. minut: Naneli posle brzog izbačaja daje jako tešku trojku! 43:47

23. minut: Klajburn daje trojku, prvi poeni Efesa, posle skoro dva i po minuta, pa posle neuspelog napada Partizana, Brajant daje trojku. Sad je egal. 43:44. Tajm-aut Obradovića.

22. minut: Trojka Nanelija, pa koš Eksuma, ovo je sada ozbiljnija prednost Partizana. 37:44

Strelci:

Efes: Larkin 3, 3as, Singlton, Brajant 8, Gazi nije ulazio u igru, Klajburn 3, 4sk, Arna nije ulazio u igru, Tunčer nije ulazio u igru, Plajs 7, Micić 9, M'Baje 3, Žižić nije zlazio u igru, Danston 4.

Partizan: Vukčević nije ulazio u igru, Ledej 14 (4/4 za dva, 6/6 bacanja 2sk), Avramović 6, Panter 2, Smailagić, Papapetru 2, Eksum 3, 4as, Naneli 5, Lesor 5, Trifunović, Anđušić nije ulazio u igru, Madar 2.

- Partizan je u prvoj četvrtini u jednom trenutku zaostajao 17 poena, a drugu četvrtinu je dobio sa 28:14, uz odličnu igru na oba kraja terena.

Kraj prvog poluvremena, 37:39

20. minut: Plajs rešava Pantera u mismeču, kraj prvog poluvremena, 37:39

20. minut: Nova ukradena za Partizan, isplatio se presing. Imaju već šest ukradenih lopti. 35:39. Tajm-aut Atamana, imaju 17 sekundi za napad jer je toliko ostalo do kraja poluvremena.

19. minut: Efes vezuje promašaje, a Partizan mu ne daje lake šuteve, ali ipak ima problema sa ofanzivnim skokom rivala. Odličnu odbranu igraju crno-beli, a Avramović prvo sjajno seče loptu, a onda daje i iz prodora. 35:37

18. minut: Plajs sada pogađa trojku! Avramović rešava odbranu Efesa. 35:35

18. minut: Odbranio se Partizan, pa promašio napad. Plajs pogađa "dugu dvojku" i vraća prednost. Klajburn šalje Ledeja na liniju penala. Do sada je 4/4. I sada je siguran. Imamo "klackalicu". 32:33

17. minut: Odlična odbrana Partizana, ali Plajs hvata skokove u napadu. Efes promašuje trojke za redom. Domaćin je van bonusa, a Ledej pogađa oba bacanja i Partizan vodi! 30:31

15. minut: Igra crno-belih je u ovim trenucima na vrlo, vrlo visokom nivou na oba kraja terena. Obradović bi sigurno mogao da "iskopa" nešto loše, ali ovih nekoliko minuta su čista fantazija. Ledej daje oba bacanja, a Micić svojim karakterističnim ulazom čuva prednost Efesa, Naneli daje trojku. 30:29.

15. minut: Avramović krade loptu, Naneli rešava, Partizan pleše po terenu. Ipak, M'Baje daje trojku. 28:24

14. minut: Lesor zakucava uz faul i potpuno se vraća u meč! Ataman zove tajm-aut. Pogađa i dodatno 25:22. U ovom trenutku, rezultat u četvrtini je 11:2.

13. minut: Mbaje je iznudio ofanzivni faul od Lesora, a Danston daje prvi koš u četvrtini posle tri minuta, Ledej odmah odgovara. Imamo utakmicu. 25:19

13. minut: Lesor hvata ofanzivni skok i daje koš, Efes je skoro tri minuta bez koša. 23:17

12. minut: Bolje izgleda Partizan na početku druge četvrtine, ali je i dalje bez trojke. Ledej žestoko zakucava, evo crno-belih! 23:15

11. minut: Ledej "rešava" Plajsa i privodi crno-bele na 10 razlike. 23:13

- Efes trojke šutira 4/7, Partizan 0/5. Crno-beli imaju pet skokova, domaćin devet. Šut i skok i izgubljene lopte su nešto što Partizan mora da popravi.

Kraj prve četvrtine, 23:11

10. minut: Pogađa Avramović, a onda se i odbranio u poslednjem minutu. Ima vremena za ceo napad. Naneli ima sjajnu poziciju, sam je i šutira za tri, ali promašuje. Vasa promašuje preko pola terena. Kraj četvrtine. 23:11

9. minut: Konačno koš za Partizan! Eksum je imao jedan od svojih ulaza, napravio je "jurostep" i dao koš uz faul, a onda i dodatno bacanje. 23:9.

8. minut: Sada i faul u napadu Lesora. Košmarni početak meča za Partizan... Trojka Micića, ovo je već ogroman zaostatak. 22:6

7. minut: Dugo nema poena, Partizan i dalje ne može da pronađe šut, a sada je stao i za Efes. Crno-beli nemaju sreće u ovim trenucima, u dve odbrane su igrači koji su osvojili loptu gazili liniju. Obradović menja, u igri su sada i Naneli i Avramović, traži se šut. Larkin prodire i daje svoje prve poene o tablu. Mala atrakcija, 19:6

6. minut: Ušli su Eksum i Lesor. Panter je sjajno šutnuo za tri, ali je lopta izašla iz koša. Partizan je u dvocifrenom zaostatku. 17:6

6. minut: Brlja Partizan u napadu, žuri previše. U odbrani nije loše, ali Efes pogađa maltene sve što baci. Madar je sjajno ukrao loptu i dao lake poene iz kontre. Uzvraća Micić svojim karakterističnim prodorom. Partizan sve promašuje. 15:6

5. minut: Klajburn daje trojku, a Obradović traži prvi tajm-aut. 13:4

3. minut: Mnogo bolji protok lopte u napadu Partizana sada, ali Efes se snalazi malim faulovima. Papapetru je ostao sam, ali je promašio, a Micić daje koš za 10: 2. Usledio je novi promašaj Partzana, pa dobra odbrana. Konačno, Ledej daje koš. Igra se brzo. 10:4

2. minut: Danston sjajno zakucava. Na drugoj strani je Papapetru sam sebi napravio poziciju i iz okreta pogodio sa poludistance. Brajant uzvraća novom trojkom. 8:2.

1. minut: Nije Partizan iskoristio prvi napad, nije se snašao, vreme je isteklo.

1. minut: Efes je igrao dugačak napad, Ilajdža Brajant je ostao sam i pogodio trojku. Sudije su gledale da li je izbacio loptu na vreme, odnosno da li je istekao napad. Koš je priznat. 3:0