Jokić se ponovo "rvao" sa medvedima i pobedio: Novi tripl-dabl Srbina i trijumf u produžetku

Autor: D. P.

Srpski centar ponovo blistao

Copyright Tanjug/AP, Twitter: @RyanGreeneDNVR

Nikola Jokić i Nagetsi nastavljaju da gaze šampionskim korakom nakon što su imali malu pauzu u Memfisu.

Oni su pred svojim navijačima slavili pobedu rezultatom 134:124 protiv Klipersa, a srpski centar je postigao novi tripl-dabl - 40 poena, uz 17 skokova i deset asistencija.

Nije bila laka utakmica protiv Klipersa, iako se u jednom trenutku činilo da ne postoji ništa što biu stalo na put 43 pobedi Nagetsa. Kako se meč bližio kraju tako se razlika topila, da bi u poslednjim napadima gosti dolazili do dva poena prednosti.

Tada se u meč značajnije uključio dotad pomalo "rezervisani" (24p, 12 sk, 8 as) Jokić, koji je prvo asistencijom do Gordona obezbedio produžetak, da bi u dodatnih pet minuta potpuno preuzeo konce igre. Sa ukupno 16 poena u poslednjiih deset minuta Srbin nije želeo da ostavi dilemu oko toga ko zaslužuje da ponese priznanje "igrač utakmice", a Nagetsi su sa 14:4 došli do konačne pobede 134:124.

I jutros je na društvenim mrežama bilo mnogo komentara o izgledu nadlaktica MVP lige. Stari ožiljci teško prolaze, a svaka sledeća utakmica donosi nove. Pojedini američki novinari primetili su da  Jokić izgleda kao da je izašao iz borbe sa medvedima i nisu daleko od istine...

Zanimljivost utakmice je da su domaći navijači svaki kontakt dojučerašnjeg "nagetsa" Hajlanda propratili zvižducima i negodovanjem, zbog njegovih izjava o ekipi i Džamalu Mareju posle prelaska u Kliperse.

Noć je obeležio fenonemalni Demijen Lilard, koji je u trijumfu 131:114 protiv Hjustona postigao čak 71 poen. Boban Marjanović je iznenađujuće proveo šest minuta na parketu i za to vreme je postigao čak deset poena.