Jokić prebijen, Denver razbijen! Srbin najbolji u timu koji je odigrao najgoru utakmicu u sezoni (FOTO/VIDEO)

26.02.2023

05:54

0

Autor: P.K.

Nikolu žestoko tukli u derbiju Zapada, a Nagetsi neprepoznatljivi

Nikola Jokić - Copyright Tanjug/AP Photo/Brandon Dill

Nema razloga za umivanje istine, Denver je razbijen u obračunu dva najbolja tima Zapadne konferencije!

Rezultat utakmice Memfis – Denver 112:94 uopšte ne pokazuje pravo stanje stvari na terenu, jer je tim iz Tenesija posle druge četvrtine imao najčešće preko 20 poena prednosti, a u jednom trenutku i 35!

Štaviše, Denver je meč izgubio već u prvom poluvremenu, u kom je Memfis imao i 29 poena prednosti, a na veliki odmor se otišlo rezultatom 66:42.

Ovo je definitivno bila najslabija utakmica Denvera u sezoni, veče za zaborav i jedno od onih slabih izdanja koja se prosto dešavaju tokom sezone.

Nikola Jokić jeste bio najbolji u svom timu sa 15 poena, 13 skokova i tri asistencije, ali je igrao tek 26 minuta, jer ga je trener odmarao, pogotovo u drugom poluvremenu, kada je bilo jasno da se poraz ne može izbeći.

Inače, koliko je Jokić prebijen i koliko se grubo igralo na njemu pokazuju i slike sa društvenih mreža:

Jedna od njih je išla uz komentar:

- Još jedan ratni ožiljak Nikole Jokića. Na putu je da osvoji treće MVP priznanje, ali takođe osvaja i nagradu za najgrebanije i zlostavljanije ruke u NBA.

Memfis je predvodio sjajni Dža Morant sa 23 poena.

U noći između subote i nedelje igrao se i derbi Istoka, u kome je Boston pobedio Filadelfiju 110:107. Siksersima nije pomogla ni fantastična partija Džoela Embida, koji je meč završio sa 41 poenom, 12 skokova i pet asistencija.

Boston je predvodio Džejlen Braun sa 26 poena.