Zvezda na pogon Nedovića i Kampaca: Ubedljiv revanš crveno-belih, Božić nije mogao sam

Autor: A. S.

Igrali su i Hasan Martin i Fakundo Kampaco

Zvezda na pogon Nedovića i Kampaca:  Ubedljiv revanš crveno-belih, Božić nije mogao sam
Nemanja Nedović i Fakundo Kampaco - Copyright MN Press

Košarkaši Crvene zvezde u 19. kolu AdmiralBet ABA lige savladali su ekipu Zadra 95:76 (22:18, 25:13, 26:25, 22:20) i tako se revanširali za poraz u prvom delu sezone. Ovom pobedom, crveno-beli su se vratili na vodeće mesto na tabeli regionalne lige.

Došao je tim Duška Ivanovića u dvoranu Krešimira Ćosića po pobedu i to su jasno stavili do znanja od samog starta meča. Zadrani su odlično kontrolisali napad rivala u uvodnim minutima meča, ali onda se pojavio Nemanja Nedović.

Nastavio je sjajni srpski bek gde je stao u meču sa Makabijem i rešetao sa svih pozicija. Kako Zadar nije imao rešenje za Nedovića, tako crveno-beli nisu mogli da sačuvaju Božića. Ali, domaćin je pored Božića, imao još raspoloženog Drežnjaka, dok su u timu Zvezde odlični bili i Dobrić i Petrušev, dok je Kampaco standarno proigravao.

Dobru rolu i večeras je zabeležio Mitrović, na kraju su priliku dobili i Dalibor Ilić i Hasan Martin, kada je trijumf već bio obezbeđen.

Najefikasniji na meču bio je Nemanja Nedović sa 29 poena, dok je Luka Božić postigao 25.

Blog uživo

Četvrta četvrtina

10. minut - Gotovo, crveno-beli su upisali pobedu rezultatom 95:76. Na kraju nije prihvaćena trojka Nikole Ivanovića, ali je i ovako Zvezda upisala dovoljno ubedljiv trijumf.

7. minut - Trojka Petruševa, pa odgovor Drežnjaka, -20. Lagano će ovo Zvezda da privede kraju, rival nema ni vremena, ni snage da učini zanimljiviji finiš i izbegne ubedljiv poraz

5. minut - Laki ponei Zvezde. Kampaco je krenuo na prodor i proigrao Ilića, crveno-beli će upisati još jednu laku pobedu. Evo i Hasana Martina u igri, prvi put večeras, Zadar gubi loptu, a na drugoj strani, Petrušev lagano polaže u koš, 63:85. Prekršaj Petruševa, pa tehnička zbog prigovora, 66:85.

3. minut - Ilić ne pogađa dodatni penal, Zvezda vezuje dva prekršaja, ali Zadar nije kaznio. Dobrić vraća +20 Crvenoj zvezdi

1. minut - Promašaji na obe strane na početku poslednjeg kvartala, a onda iz izgubljenog napada, Čampara stiže do trojke, 59:73. Odgovara Nedović, siguran i Božić

Treća četvrtina

10. minut - Domaćin preko Drežnjaka i Božića pravi problem Zvezdi, međutim, razlika je dovoljno ubedljiva. Čampara dobija tehničku, nakon postavljanja bloka, a Nedović je završio na liniji penala, 53:70. Zadar je prišao na -14, ali Nedović ponovo ima slobodna bacanja i to tri, 56:73

7. minut - Trojka Dobrića odbija nalet domaćina, ali na drugoj strani, Božić pravi probleme, 47:63. Evo i još jednog pogotka Dobrića sa distance i to na isteku napada

5. minut - Kampaco sjajno proigrava saigrače, naročito je uočljiv dobar odnos sa Mitrovićem, koji je ponovo završio na liniji penala i ostaje +20. Božić uspešniji od Dobrića, pa trojka Zadra i -15. Bude se i navijači, nije ovde ništa još uvek rešeno

3. minut - Dva napada i dve trojke Zvezde, a evo i bacanja za Mitrovića, 33:55. Gde je stao Božić, nastavlja Drežnjak, Zadar pokušava da uhvati priključak

1. minut - Igrači su ponovo na parketu. Božić siguran sa penala, 33:47. Dobra odbrana domaćina, ali neuspešna realizacija

Druga četvrtina

10. minut - Lazarević je u odbrani zaradio udarac u stomak i završio na parket, igra je stopirana. Ubrzo se pridigao mladi košarkaš Zvezde ali je napustio parket, deluje da će sve biti dobro. Na poluvremenu, Zvezda vodi sa 47:31

8. minut - Otpor Zadra više ne postoji, Zvezda je prešla na +21. Čak ni Božić ne može sam. Odlično su crveno-beli skautirali najboljeg igrača Zadra, udvajaju ga pod košem, pa nema previše izbora

5. minut - Nedović je na drugoj strani odlično šuterski raspoložen, gotovo kao na meču sa Makabijem, 25:41. Nedović je stigao do 19. poena za samo devet minuta na parketu. Usledila je serija promašaja na obe strane, ali to manje boli crveno-bele

3. minut - Božić ne koristi dodatno bacanje nakon faula, tako je propustio priliku da Zadar spusti na jednocifrenu razliku. Raste prednost gostiju, Zadar polako posustaje

1. minut - Zvezda nastavlja silovito i nakon pauze, a ubrzo su stigli i do prve dvocifrene razlike na meču, 18:28. Nedović i Kampaco prave ključnu razliku, ali čak ni tada, domaćin ne odustaje. Argantinac je pokretačka snaga Zvezde, sada je proigrao i Lazića, za trojku iz ugla, 18:28

Prva četvrtina

10. minut - Mučila se Zvezda u prvom kvartalu, a onda je Nedović ubacio u drugu brzinu, 16:22. Otpor domaćina je potpuno slomljen u finišu deonice, 18:22

9. minut - Nisu gosti dozvolili iznenađenje, nakon tajm-auta je usledila serija Zvezde i preokret, 13:18, pogađali su Nedović i Kampaco i to 2+1. Morao je Ivanović da se osloni na proverene šutere

7. minut - I evo Zadra u vođstvu, 13:12. Drežnjak muči Zvezdu, ovog puta je bio precizan sa penala. Ivanović traži tajm-aut, na parketu je Fakundo Kampaco

5. minut - Uporan je domaćin, Iako je Ivanović krenuo sa iskusnom petorkom, bez potcenjivanja rivala, Zadar muči crveno-bele u prvoj polovini četvrtine. Serija Drežnjaka za -1, 11:12

3. minut - Vildoza donosi +3. Zadrani na pogon Božića drže rezultatsku neizvesnost. Mini prednost na strani gostiju, koji imaju više raspoloženih igrača.

1. minut - Počeo je duel minutom ćutanja, pa prvi napad za crveno-bele, koji su se potom i spetljali u organizaciji, pa Zadar koristi poklon i stiže do poena. Uzvraća Mitrović na drugoj strani, zakucavanjem, 2:2. Božić, koji nije igrao u prvom susretu ovih rivala, pokazuje zašto važi za najboljeg igrača hrvatskog sastava.

U najavi današnjeg meča, trener Zvezde, Duško Ivanović je istakao da neće biti nimalo lako.

- Očekuje nas jako teška utakmica u Zadru uz više razloga. Prvo dobar tim, koji ima domaći teren i predvođen je vrlo iskusnim trenerom. Igraju ove sezone odlično sa puno samopouzdanja, što pokazuje i njihov plasman na tabeli. Uloge u timu su jasno podeljene, i svako zna svoje zadatke i obaveze - rekao je Ivanović.

Inače, Zadar je jedina ekipa u ABA ligi koja je ove sezone savladala crveno-bele. Nema sumnje, dodatni motiv za ekipu Duška Ivanovića.