19:39 >> 19:44

0

Autor: M. Rogač

Košarkaši Panatinaikosa na gostujućem terenu bolji od Himkija - 78:76

Debitantsku evropsku utakmicu u novom dresu Nemanja Nedović pamtiće po pobedi. Grčki Panatinaikos, čije boje brani srpski bek, na startu Evrolige zabeležio je trijumf na gostujućem terenu protiv ruskog Himkija – 78:76 (24:17, 17:22, 18:23, 19:14).

Domaći tim je u poslednju četvrtinu zakoračio sa vođstvom od tri poena, ali to nije bilo dovoljno da izbegne neizvesnu završnicu. U poslednja dva minuta meča bolje su se snašli košarkaši Panatinaikosa, pa se kući vraćaju sa prvom pobedom u džepu.

Povremeni reprezentativac Srbije Nemanja Nedović nije uspeo da podesi nišanske sprave, ali je doprineo trijumfu sa sedam poena (5-2 za dva, 5-1 za tri, sl. bacanja 2-0, 4 as) .

U narednom kolu Evrolige PAO u grčkom derbiju dočekuje Olimpijakos (9. oktobar), a Himki istog dana igra na domaćem terenu protiv Žalgirisa.