Jokić pola utakmice dominirao, pola odmarao, Nagetsi prejaki za Finiks

0

Autor: D. P.

Nikola Jokić bio najbolji u timu Denvera u pobedi nad Sansima 126:97

Nikola Jokić - Copyright Tanjug/AP

Pre nekoliko meseci to bi bio derbi Zapada, ali sinoć u Denveru ekipa Finiksa nije imala nikakve šanse da se ravnopravno suprotstavi silnim Nagetsima.

Košarkaši Denvera slavili su 28. pobedu u sezoni savladavši Sanse rezultatom 126:97.

Nikola Jokić ponovo je bio najbolji pojedinac u domaćem timu.

On je za svega 28 minuta provedenih u igri postigao 21 poena, uhvatio je 18 lopti i kada je bio na asistenciju od novog tripl-dabla otišao je na klupu i nije se više vraćao na parket.

Meč je završio sa devet dodavanja.

Sansi su samo u prvoj četvrtini držali kakav-takav priključak za vodećim timom Zapada. Od druge četvrtine Jokić i saigrači su podigli tempo, koji protivnici više nisu mogli da isprate. Prednost je rasla iz napada u napad, pa je tako već na pola meča postalo jasno svima da Denver niko neće moći da zaustavi do 28. trijumfa u sezoni.

U protivničkom timu najbolji je bio Tori Krejg sa 16 poena.