Potpuno luda evroligaška noć! Bajern i PAO heroji drame, Baskonija preslišala Žalgiris!

0

Neverovatne pobede minhenskog i atinskog tima

Vladimir Lučić - Copyright Profimedia/Romain Biard/Isports/DPPI

Potpunoluda evroligaška noć je za nama. Bajern i Panatinaikos hodali su po ivici provalije, ali su u ultra uzbudljivim završnicama uspeli da upišu, za njih ekstremno važne, pobede protiv Asvela, odnosno Virtusa.

Zaličio je večeras u Vilerbanu Vladimir Lučić na igrača koji je prošle sezone nosio Bajern i to se odmah osetilo u igri Trinkijerijevog tima, koji je tokom svih 40 minuta utakmice prolazio kroz emotivni rolerkoster – 75:74 (25:15, 17:18, 11:20, 22:21).

Vodio je Bajern 12 razlike u prvoj četvrtini, imao i plus 17 sredinom druge, da bi Asvel malo po malo topio ogroman zaostatak i na tri minuta pre kraja napravio potpuni preokret – 71:66.

A onda se Francuzima dogodio deža vi iz Beograda i meča sa Crvenom zvezdom. U preostalih 180 sekundi susreta ubacili su samo tri poena, što su gosti preko Gifaja i Rubita (kombinovano postigli poslednjih devet poena Bajerna) kaznili i došli do trećeg ovosezonskog trijumfa.

Lučić je predvodio Bajern sa 13 poena i pet skokova, po 12 su postigli Vajler Beb i Obst, dok je Rubit meč završio sa 10 poena. Ognjen Jaramaz je ubacio sedam, dok su se kod domaćina poenterski istakli De Kolo (15), Metjuz (13) i Fal (11).

VIRTUS ISPUSTIO PAO U ATINI

Sličan meč odigran je u Atini, gde je Virtus u produžetku izgubio dobijen meč – 88:85 (12:21, 26:20, 29:21, 9:14, 12:9). Došao je u „OAKA“ dvorani bolonjski tim brzo do dvocifrenog plusa (19:7), međutim Vilijams i Bejkon imali su spreman odgovor i do kraja treće deonice poveli su PAO do preokreta (67:62).

A onda je u četvrtom kvartalu usledio neverovatan zaplet. Radonjićev tim je na nešto manje od četiri minuta do kraja imao solidnih plus šest, međutim u naredna dva i po minuta nije postigao nijedan poen, što je Virtus iskoristio i trojkama Lundberga i Teodosića napravio seriju 8:0 za vođstvo 76:74, minut i 23 sekunde pre završetka četvrtine, u kojoj je poslednje, za izjednačenje, poene postigao Paris Li devet sekundi pre oglašavanja sirene.

Imao je Virtus svoju priliku i u dodatnih pet minuta, 62 sekunde pre kraja imali su na svom kontu plus tri, međutim Bejkon (poeni uz faul i pogođeno dodatno bacanje) i Vilijams (trojka) su usmerili PAO ka trijumfalnom kraju.

Vilijams je meč završio sa 28 poena (8 sk), Volters je postigao 18, Li 15, A Bejkon poen manje. Žaite je bio odličan kod gostiju (20 p, 10 sk), Lundberg je uz 14 poena imao osam asistencija, dok je Teodosić meč završio sa 12 poena i pet asistencija.

U poslednjem meču 9. kola Evrolige Baskonija je na svom parketu relativno lako izašla na kraj sa Žalgirisom (93:73 – 21:20, 21:24, 22:14, 29:15) uz 14 poena Vanje Marinkovića.