Splićani se držali samo poluvreme (video)

0

Autor: J. T.

Cedevita Olimpija ubedljivo do druge pobede

Copyright Promo/ABA liga/Cedevita Olimpija/Ales Fevzer

Iznenadili su košarkaši Splita u 2. kolu ABA lige FMP Železnik, međutim, povratnik u najjači rang regionalne košarke nije imao snage za još jednu pobedu. Štaviše, protiv Cedevite Olimpije u gostima doživeli su Splićani ubedljiv poraz – 28 razlike (66:94).

Domaćin je drugo poluvreme otvorio serijom 20:3 za četiri minuta, što je bio kraj nadama igrača Splita.

Za igrača utakmice proglašen je Kendrik Peri sa 16 poena, osam asistencija i tri skoka, ali je najefikasniji bio njegov saigrač Džerod Džouns sa 19 poena. U pobedničkom timu istakli su se još Rion Braun sa 15 i Jaka Blažič sa 14 poena, dok su goste predvodili Marko Luković (12p), Sani Čampara (11p) i Darko Bajo (10p).

U ostalim utakmicama 3. kola ABA lige sastaju se Igokea – Primorska, Budućnost – Borac, FMP – Partizan, Cibona – Mega, Crvena zvezda – Mornar i Zadar – Krka.