20:42

0

Reprezentacija Srbije slavila i u trećem meču na EP

image34 - Copyright Fiba.basketball

Početak Evrobasketa baš obećava kada je u pitanju reprezentacija Srbije. Koliko god Holandija, Češka ili Finska nisu atraktivni protivnici, koliko god da su realno ispod kvaliteta Pešićevih Orlova, igra koju su Jokić, Micić i drugovi prikazali u prva tri meča na kontinentalnom šampionatu ulivaju veliki optimizam pred odlučujuće borbe za podelu medalja.

Srbija je večeras u Pragu još jednom demonstrirala silu, a svu snagu Orlova na svojoj koži je mogla da oseti Finska koja na kraju može da bude i zadovoljan porazom od 30 razlike - 100:70 (33:22, 29:12, 14:14, 24:22).

Osim uvodnih nekoliko minuta, kada su Finci sa dve vezane trojke stigli do početnog kapitala, preostali deo utakmice protekao je u potpunoj dominaciji Orlova, koja se najbolje oslikava u čak 62 ubačena poena za poluvreme.

Nije bilo slabog segmenta u igri Srbije večeras. Sjajna defanziva krunisana je sa bezbroj laganih poena u kontranapadima, dok se u pozicionoj igri tačno znalo ko šta treba da radi, što je rezultiralo sa 12 ubačenih trojki iz 28 pokušaja. A, i ono što su srpski reprezentativci promašivali nadoknadili su, pre svih Jokić i Jagodić Kuridža koji su uhvatili najveći broj od 10 ofanzivnih skokova.

Furiozna serija 14:0 nagovestila je pobedu Srbije već sredinom prve četvrtine (24:15), da bi ekspresnih 11:0 na otvaranju druge deonice jasno pokazali da se Fincima večeras ne piše dobro (44:22, 14. minut). Ne može se reći da su Markanen, Salin i ekipa tek tako odustali od borbe. Trudili su se finski reprezentativci svim silama da pruže jači Srbiji, međutim kada su ih Orlovi "ubacili u mašinu" povratka nije bilo.

Pretio je Finskoj potpuni debakl u jednom trenutku, pošto su Pešićevi izabranici u 38. minutu došli do maksimalnih 98:61, međutim u poslednjih 120 sekundi utakmice naš današnji rival je napravio mini seriju 9:2 i koliko toliko ublažio poraz.

SRBIJA: Davidovac 6, Gudurić 11, Kuridža 7 (4sk), Jaramaz 8, Jokić 13 (14sk, 7as), Kalinić 13 (5as, 4sk), Lučić 12, Micić 14 (7as), Milutinov, Nedović 14, Ristić 2

FINSKA: Haf 6, Jantunen 4 (4sk), Kantonen 3, Koponen, Litl, Madsen 2 (5sk), Markanen 18 (7sk, 5as), Mahuni 10, Palmi 4, Salin 6 (6sk), Sepala 7, Valtonen 10

40. MINUT - KRAJ! Srbija je pobedila Finsku 100:70!

Fiba.basketball

38. MINUT - Poenima Dušana Ristića svi srpski reprezentativci koji su večeras igrali upisali su se u strelce. U završna dva minuta, posle trojke Salina, ulazi se sa 98:64.

36. MINUT - Malo su Orlovi spustili gas, ali Finci to nisu iskoristili pa na isteku 36. minuta, posle trojke Nedovića Srbija vodi 94:58.

34. MINUT - Desetu i 11. trojku Srbije u dosadašnjem toku meča pogađa Gudurić, za dosad najvećih 91:56.

32. MINUT - Završni kvartal otvoren je trojkom Davidovca - 79:48. Posle poena Finaca, trojku pogađa Marko Jagodić Kuridža - 82:50, ali potom pravi nesportski faul iz koje Finska postiže četiri poena. Na isteku 32. minuta Orlovi vode 85:54 posle trojke Jaramaza.

30. MINUT - Bez koša u poslednja dva minuta treće četvrtine. Na kraju 76:48.

28. MINUT - Posle dva uzastopna ofanzivna skoka Marka Jagodića Kuridže, trojku pogađa Gudurić za dosad maksimalnih 76:45. Vraćaju Finci odmah trojku, pa se u završna dva minuta pretposlednjeg kvartala ulazi sa 76:48.

26. MINUT - Iskontrolisali su Orlovi početni nalet Markanena, rezultat nije mnogo trpeo. Na isteku 26. minuta Srbija vodi 71:45.

fiba.basketball

24. MINUT - Nova mini serija Finaca 5:0. Posle trojke Markanena prilaze na 65:43. Ovoga puta nalet rivala sa četiri vezana poena iz reketa prekida Jokić - 69:43.

22. MINUT - Sa četiri vezana poena Markanena počela je treća deonica - 62:38. Kalinić trojkom prekida mini seriju rivala - 65:38.

20. MINUT - Imali su Orlovi na ulasku u poslednji minut prvog poluvremena dosad maksimalnih 60:31. Na kraju drugog kvartala, poenima Davidovca uz zvuk sirene, Srbija vodi 62:34.

18. MINUT - Orlovi su za manje od 18 minuta ubacili već 54 poena. U poslednja dva minuta prvog poluvremena ulaze sa ogromnih 54:31.

16. MINUT - Salin pogađa trojku posle jednog malo smušenog napada Orlova i Pešić odmah reaguje minutom odmora - 46:27. Jokić hvata ofanzivni skok i poentira za dva. Novi poeni Markanena sa poludistance na drugoj strani - 48:29.

14. MINUT - Posle skoro četiri minuta igre Markanen postiže prve poene za Fince u drugoj deonici. Prethono je u kontri Kalinić zakucao - 44:24.

12. MINUT - Trojkom Jagodića Kuridže, pa poenima Davidovca (1/2 sl. b.) i trojkom Jaramaza, koji potom krade loptu i asistira Kuridži za zakucavanje Orlovi ekspresno odlaze na ogromnih 41:22, 11. minut. Posle ekspresne serije 8:0 selektor Finaca traži i drugi tajm aut u prvom poluvremenu. Polovičnim učinkom Jokića sa linije penala Srbija prvi put na meču ima plus 20 - 42:22.

10. MINUT - Raste prednost Srbije u finišu prve deonice. 65 sekundi pre odlaska na prvi dvominuti odmor Lučić pogađa dva penala za novi najveći plus - 33:20. Na kraju prve četvrtine Srbija vodi 33:22.

8. MINUT - Novi poeni Kalinića, ovoga puta za dva. Serija Srbije ide na 14:0, a razlika se bliži dvocifrenom broju. Srbija u 7. minutu vodi 24:15, selektor Finske traži prvi tajm-aut. Valtonen pogađa tri penala i prekida seriju Orlova. Sa istog odstojanja precizan je dva puta i Micić - 26:18. Prvi put na meču Srbija ima dvocifreni plus, posle trojke Nikole Kalinića - 29:18.

6. MINUT - Na krilima Jokića i Micića koji su postigli 12 od 14 poena Orlova (po šest) Srbija odbiija napad Finaca koji su u jednom trenutku vodili 15:10. Nedović i Kalinić pogađaju trojke za seriju naše selekcije 10:0 i vođstvo 20:15. Traje serija Orlova, Lučić poentira u kontri za najvećih plus sedam u dosadašnjem toku meča - 22:15.

4. MINUT - Hrabro su Finci ušli u meč, vezali su dve ubačene trojke za vođstvo 12:8 na isteku 4. minuta meča.

2. MINUT - Jokić je sjajno počeo meč, u prva dva minuta je upisao asistenciju i dva poena - 4:4.

- Centar moskovskog CSKA izašao je na zagrevanje sa saigračima.

- Neke rituale ne treba menjati kada ide dobro. Ponovo je među prvima na parket izašao Nikola Jokić.

- Nikola Milutinov na dan meča je stigao iz Beograda u Prag i priključio se saigračima. Pročitajte šta je rekao pre nego što je ušao u dvoranu na prvi trening.

- Selektor Svetislav Pešić dan pred treći meč na Evrobasket analizirao je dosad urađeno, kao i večerašnjeg protivnika selekciju Finske. Pročitajte koga je iskusni strateg označio kao najveću opasnost.