Srbi odlični u neverovatnom preokretu Valensije, Baskonija pala uz zvuk sirene, "stotka" Stevića i Fuenlabrade

0

Uzbudljive utakmice u ACB ligi

Valensija je u potvrdila da podiže formu. Posle trijumfa u Kaunasu, slavili su i u ACB ligi.

U “La Fonteti” su savladali Saragosu – 93:84 (17:27, 22:18, 23:19, 31:10).

Gosti su bili bolji u prvom delu, najviše zahvaljujući bivšem igraču Crvene zvezde i Mege Dilanu Enisu. Sredinom treće deonice su imali čak “+21” (45:66). Međutim, Valensija se tada “razbudila”, a potpuni preokret su režirali upravo Vanja Marinković i Nikola Kalinić.

Marinković je na četiri minuta do kraja doneo prednost sa linije penala (82:80), da bi tada Kalinić pored poena, uhvatio i nekoliko skokova, pa asistirao Dubljeviću i “pogurao” svoju ekipu do velikog preokreta.

Pored Kalinića (15, 4sk, 3as) i Marinkovića (9) istakli su se Dubljević (21, 6sk) i Hermanson (16), dok je kod gostiju Enis dao 22 poena (7/7 za dva).

Najuzbudljivije je svakako bilo u Badaloni. Partizanov rival iz Evrokupa je “ukrao” pobedu u poslednjim sekundama.

Posle prave drame je savladana Baskonija – 83:82  (26:19, 21:13, 15:21, 21:29).

Henri je na 11 sekundi pre kraja bio polovičan sa penala (80:82), Lopez je uhvatio loptu, napad Fuenlabrade je predugo trajao, Ribas je pronašao Basasa koji je napravio fintu šuta, izgradio sebi poziciju i pogodio za tri. Sudije su gledale snimak i potvrdile da je šut upućen pre poslednjeg zvuka sirene za veliko slavlje domaćina.

Pre nekoliko dana se Oliver Stević vratio u Fuenlabradu i odmah je debitovao u ubedljivom trijumfu.

Njegova ekipa je deklasirala Gipuskou – 72:100 (20:26, 19:17, 16:19, 17:38).

Nije tako izgledalo na početku poslednjeg kvartala kada su gosti imali svega “+5” (57:62), ali su od tog momenta polako počeli da lome otpor rivala i na kraju da stignu do prilično ubedljive pobede, prve u novoj sezoni.

Stević je za 17 minuta na parketu upisao šest poena, uz osam skokova. Timbl i Garsija su dali po 20, dok je kod domaćina najbolji bio Okuo sa 14 poena.