Zvezda poklekla u Stožicama! Domaćin rešio u produžetku!

18:52

0

Igraće se majstorica

kkcz-olimpija-38 - Copyright MN Press

Košarkaši Crvene zvezde u revanš meču plej-ofa AdmiralBet ABA lige, poraženi su na gostovanju u Ljubljani, od ekipe Cedevita Olimpije sa 88:80.

U prvom susretu, koji je igran u Beogradu, pre četiri dana, crveno-beli su slavili sa 93:82, te je sada nerešeno, 1:1, majstorica će odlučiti finalistu.

Motivisano su crveno-beli otvorili susret u Stožicama, te iz prva tri napda došli do 7:0. Domaćin je tek sredinom deonice krenuo da se budi, a Zvezda je već vodila sa 19:7.

Međutim, pad u koncentraciji, ali i sve bolji šut Cedevite, kojim je domaćin napravio mini seriju, te su stigli na -4. Bila je to efikasna deonica, a crveno-beli su prednost sačuvali preko Luke Mitrovića, 29:24.

Drugi kvartal je bio sušta suprotnost. Mnogo manje poena i znatno težih napada. Već u prvom min utu, dve tehničke greške, za Radonjića na jednoj, i Edžima na drugoj strani. Igrao je domaćin znato agresivnije, te kaon tri minuta ispunio bonus, ali i stigao do izjednačenja, 33:33.

Trojka Murića bila je za prvo vođstvo Cedevite, nakon čega su se nizale greške na obe strane terena. Vodila je ljubljanska ekipa sa +4, te mogla i da uveća razliku, ali je tehnička Pulena promenila tok meča. Bila je to četvrta lična greška sjajnog poentera, a gostima je prednost sačuvao Dobrić, košem sa distance, 44:43.

A nakon pauze, promašaji na obe strane terena. Domaćin je sa penala držao vođstvo, a potom je i Omić imao sjajnu rolu, laki poeni, pa blokada, i Cedevita je lagano stigla do najveće prednosti na meču, +5.  Pri rezultatu 59:54 ušli smo u poslednji kvartal.

Cedevita se oslanjala na visoke igrače, pre svega na Alena Omića. A onda je Zvezda pripremila preokret i preko Voltersa prišla na -2, kada je Edo Murić priredio novu seriju domaćina. Otišla je Cedevita na 71:62, ali se Ivanović i Holins nisu predavali.

Usledila je neizvesna završnica u kojoj su crveno-beli postigli nemoguće. Na oko tri sekundi do kraja, Ivanović je preuzeo odgovornos, međutim šut za tri je stao na obruču, ali se odlično snađao Mitrović. Pogodio je uz faul, a sudije su ipak gledale snimak.

Neizvesnost je vladala, ali je produžetak odlučio. Tamo se gosti ništa nisu pitali. Domaćin je bio siguran, te slavio sa 88:80. Finalistu ABA lige će odlučiti majstorica.

Najefikasniji igrač meča je Edo Murić, sa 21 poenom, dok ga je sa 12 pratio Jaka Blažič. U ekipi Crvene zvezde, Ognjen Dobrić je postigao 15, odk su Holins i Volters dodali do 14.

U drugom polufinalnom susretu izneđu Partizana i podgoričke Budućnosti, trenutno je nerešeno, 1:1, pa ćemo finalistu dobiti nakon majstorice, koja će se igrati u Beogradu.

Uživo blog:

Produžetak:

5. minut - 88:80 na 30 sekundi do kraja za domaćina. Holins i Volters prokockali Zvezdine šanse.

4. minut -Blažič vraća +6, Zvezda gubi loptu, lak posao za Omića

3. minut - Holins gubi loptu, Blažič poentira bez većih problema, 80:76. Zvezda do prvih poena u produžetku, precizan je bio Kalinić.  Murić je igrač odluke! Trojka uz faul Kalinića, 84:78

2. minut - Omić pravi probleme Zvezdi. Luka Mitrović je završio meč, a centar Olimpije precizan sa penala

Četvrta četvrtina

10. minut - Ougust za 74:71. Pokušaj Ivanovića sa velike udaljenosti, ali lopta sa strane. Zvezda traži šut sa distance, evo faula pri šutu za tri. Dobrić siguran sa penala, -1, a na liniju penala ide Murić. Pogodio je prvo, a potom i drugo, 76:73. Nešto više od tri sekundi do kraja, Radonjić traži tajm-aut. Krenuo je Ivanović na šut za tri, međutim, lopta je stala na obruču, pa faul koš Luke Mitrovića! Sudije gledaju snimak, nije zakasnio. 76:76!

9. minut - Kakvo zakucavanje Dobrića preko Dragića, Zvezda se pita na 1.40 do kraja. Serija 8:0 za goste

8. minut - Ivanović pogađa prvu trojku, te vraća crveno-bele u život. Odlična obrana Mitrovića u reketu, pa nova trojka, ovog puta je precizan Holins, -3

7. minut - Prišla je Zvezda na -2, pa ponovo serija promašaja na obe strane, koju je prekinuo Omić poentiranjem ispod koša. Murić siguran sa penala, 71:62. Gosti bez poena gotovo tri minuta

5. minut - Edo Murić je ubacio tri od četiri trojke za Cedevita Olimpiju. Domaćin se sjajno drži, 67:62. Kraj za Džejkoba Pulena, peta lična. Promašaj Zvezde sa distance, pa dobar skok Voltersa, ali je lopta u rukama Dragića

4. minut - Vraća se Crvena zvezda i to šutevima sa distance. Volters je iznenadio rivalsku odbranu za -2

3. minut - Borbena igra za svaku loptu. Cedevita Olimpija se oslanja na visoke igrače

2. minut - A evo Pulena, raste prednost domaćih. Osetio se pad u energiji kod crveno-belih

1. minut - Promašaji se nastavljaju

Treća četvrtina

10. minut - Davidovac na prodor, -2, ali evo trojke Farela, 59:54. Najveća prednost domaćina na ovom meču. Sudar Kalinića i Blažiča koji je ušao da reši poslednji napad, 59:54

9. minut - Dobra odbrana domaćina. Snažan pritisak na polovini terena, ali se Ivanović snašao, međutim, malo je vremena preostalo Kaliniću da poentira. Na drugoj strani, faul u napadu. Nižu se promašaji gostiju. Davidovac, pa Lazić i Kalinić

8. minut - Kakva blokada Omića pri pokušaju Dobrića na obruču!

6. minut - Laki poeni za Omića, a potom i dobra akcija za Dragića, ponovo +2 za domaćina

5. minut - Dobrić trojkom prekida niz domaćina, -1, a evo i Lazića, gostti vraćaju prednost, 52:50

4. minut - Domaćin drži prednost koševima sa penala. Neefikasna deonica obe ekipe. Omić je promašio zakucavanje, ali je Murić ispravio grešku, 48:46.

2. minut - Promašaji na obe strane, greške se nižu, a i faulovi gostiju

Druga četvrtina

10. minut - Volters vraća plus za Zvezdu, 41:40, zatim domaćin uzvraća, a Dobrić je postavio konačnih 44:43

9. minut - Serija grešaka crveno-belih. Nizale su se izgubljene lopte, a i realizacija je bila u padu. Faul u napadu Pulena, pa tehnička greška nakon žalbi. To je ujedno i četvrti faul ovog igrača. Domaćin u problemu

7. minut - Blažič sa penala, pa Pulen nakon prodora i domaćin drži prednost. Radonjić vraća Lazića u igru

5. minut - Trojka Murića za prvo vođstvo domaćina, 36:34

4. minut - Evo izjednačenja! Polaganje Edžama za 33:33, Radonjić traži tajm-aut

3.  minut - Iznenađujuće, ali dosta promašaja na obe strane. Zvezdu u prednosti drži bolji skok u napadu, preko Edžama, Cedevita na -2. Domaćin ispunio bonus

1. minut - Tehnička za Dejana Radonjića. Imao je šta da kaže sudijama nakon prekršaja na Mitroviću. A evo i tehničke za Edžama, nakon faula u napadu, 29:25 za Zvezdu

Prva četvrtina

10. minut - Veoma efikasna deonica, Cedevita uz pomoć navijača na -2. U finišu, 2+1 Luke Mitrovića, za 29:24

7. minut - Još jedna dobra akcija i poentiranje nakon loba, a zatim i ukradena lopta "zelenih". Domaćin sve bolji. 22:18 za Zvezdu

6. minut - Nesmotrenost Zvezde prilikom ubacivanja lopte iz auta, mini serija domaćih od 5:0. Prekinuo je Holins niz domaćina, ali je usledio i sjajan potez Cedevite, Pulen je  pronašao put lopti do Omića, a ovaj lagano poentirao, -8

5. minut - Crveno-beli na 5/5 u šutu za tri. 19:7 za goste

4. minut - Rafalni šut gostiju, nižu se trojke. Ovog puta Kalinić

3. minut - Prišla je Cedevita na -2, a onda dve trojke Holinsa, jedna za drugom. Odličan početak ekipe Dejana Radonjića,

2. minut - Brzih 7:0 za Zvezdu. Bez lošeg napada za goste. Domaćin pak previše kombinuje. Prvi koš na meču za domaćina postigao je Murić, sa distance

1. minut - Crveno-beli bolji u skoku, prvi napad za goste i odmah trojka, Kalinić je bio precizan sa distance. Na drugoj strani, Dragić nije uzvratio