15:15

0

Crveno-beli ubeležili važan trijumf i sve su bliže overi prvog mesta pred plej-of

CRVENA_ZVEZDA_vs_KRKA_07 - Copyright MN Press

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su rutinsku pobedu nad Krkom u 24. kolu AdmiralBet ABA lige. Konačan rezultat je 76:56 (18:15, 27:9, 19:14, 12:18), a da je domaćem timu bilo potrebno, sigurno bi trijumf bio i ubedljiviji.

Ono po čemu će se pamtiti duel iz hale Aleksandar Nikolić svakao je debi mladog (16 godina) Nikole Topića, sina našeg čuvenog košarkaša Milenka. Predstavio se ovaj tinejdžer javnosti na više nego dobar način i pokazao da se na njega može računati u budućnosti. Zanimljivo je da su se svi igrači Zvezde upisali u strelce, te da nijedan nije imao dvocifren broj postignutih poena.

Ovim trijumfom ekipa Dejana Radonjića došla je veoma blizu ostvarivanja prvog cilja u AdmiralBet ABA ligi i overi liderske pozicije pred plej.of. Za to će im u naredne četiri utakmice biti dovoljna dva trijumfa.

Sada se okreću Evroligi u kojoj ih do kraja nedelje očekuju gostovanja Bajernu i Žalgirisu u naizgled nemogućoj misiji plasman u Top 8 najjačeg klupskog takmičenja u Evropi.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević 8 , Volters 9, Davidovac 2, Mitrović 7, Kalinić 6, Dobrić 7, Simonović 6, Ivanović 8, Marković 2, Vajt 8, Kuzmić 9 (11 skokova), Topić 4 (5 asistencija).

KRKA: Stergar 3, Stipčević 17, Špan, Stvarov 5, Kosi, Stipaničev 3, Škedelj 7, L. Lapornik 5, M. Lapornik 5, Macura 6, Tomas 5.

Split - Mega 18.00 (TV Arena 2 Premium)

Prenos utakmice mogli ste da pratite na portalu 24sedam.

Kraj utakmice - 76:56.

37. minut - 76:50, Nešto više od tri minuta do kraja utakmice u kojoj je sve odavno poznato. Zanimljivo je da nijedan igrač Zvezde nema dvocifren košgeterski učinak.

34. minut, 71:46, Koš Davidovca su svi čekali. Sada se svaki igrač Crvene zvezde upisao u strelce u duelu sa Krkom.

32. minut - 67:41, Macura pogađa u prvom napadu, to im iz igre nije polazilo za rukom u prve tri četvrtine. Simonović pakuje lepu trojku.

Kraj treće četvrtine - 64:38, Sve je jasno u hali Aleksandar Nikolić, ostaje samo da se odradi i poslednjih deset minuta.

28. minut -  57:34, Brojke na semaforu diktiraju tempo utakmice. Gosti uglavnom šutiraju i promašuju za tri poena.

25. minut - 55:32, Rok Stipčević vezuje pet poena. Dosad ih je dao 15. Trojka Ivanovića, pa trojka Mihe Lapornika.

23. minut - 52:25, Lazarević za dva, pa Kalinić za tri.

21. minut - 47:25, Stipčević krade loptu Topiću, ali koristi samo jedno slobodno bacanje posle faula. Kuzmić zakucava na asistenciju mladog Nikole (16 godine), dosad ih ima tri, uz četiri poena i dva skoka. Povreda Kosija, uhvatios e za levo koleno i pao. Izneli su ga sa terena.

Poluvreme - 45:24, Rezultat sve govori. Crveno-beli potpuno kontrolišu meč, trener Dejan Radonjić raspoređuje minutažu jer je pred njegovim timom nedelja odluke u Evroligi.

19. minut - 43:24, U igri je i Marko Simonović. Iskusni as pogađa četvrtu trojku Zvezde na meču. Prednost raste iz napada u napad.

17. minut - 33:18, Prvi poeni Nikole Topića. Prethodno je izblokiran njegov šut za tri poena.

15. minut - 28:18, Ivanović krade loptu Stipčeviću, ovaj pravi nesportski faul. Na terenu je i najmlađi akter utakmice Nikola Topić, sin legende naše košarke Milenka Topića.

13. minut - 24:18, Gosti ponovo sporo počinju četvrtinu i treba im skoro tri minuta za prve poene. Sada je trojku pogodio Lapornik.

12. minut - 22:15, Težak šut i pogodak Markoviać, gosti gube lopte jednu za drugom. Zakucavanje Mitrovića za najveću prednost Zvezde.

Zavšena je prva četvrtina.

10. minut - 18:15, Preciznost Voltersa (7 poena) i nepreciznost Tomasa kod gostiju, čuvaju prednost Zvezde.

7. minut - 11:6, Vraćena serija od 6:0, crveno-beli ponovo na plus pet. Trener gostiju traži tajm-aut.

5. minut - 7:6, Posle serije gostiju od 6:0 i tri minuta bez poena, Lazarević vraća prednost domaćem timu.

4. minut - 5:4, Macura pogađa za goste. Njihovi prvi poeni posle skoro tri minuta. Pogađa i Tomas.

1. minut - 5:0, Lazarević na asistenciju Kuzmića brzo rešava prvi napad na meču. Blokada Kuzmića, pa trojka Dobrića za siguran start Zvezde.