18:15

0

Velika borba u Mercedes-Benz areni završena je trijumfom Albe

zvezda - Copyright Euroleague

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Albe u Berlinu sa 74:70 (24:15, 13:20, 21:22, 16:13) posle velike borbe u svih 40 minuta.

Ovim porazom crveno-beli su šanse za plasman u Top 8 Evrolige sveli na teoriju. Sigurno je da će imati za čim da žale jer se Alba nekako "nudila" u pojedinim trenucima, ali crveno-beli nisu uspeli to da iskoriste.

Ostaće posle ove berlinske noći zapisano da je Zvezda izgubila i sedmi uzastopni meč od Albe.

Matematika kaže da sve šanse za prolaz u narednu fazu takmičenja nisu izgubljene, ali bi sve bilo mnogo bolje po srpski tim da je stigao do trijumfa večeras.

Maodo Lo sa 22 poena i Džalen Smit sa 17 nosili su Albu do pobede, a zapaženu rolu odigrao je i Luk Sikma sa 13 (od toga 11 u drugom poluvremenu) poena.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde bio je Nejtan Volters sa 18 poena, Nikola Kalinić ubacio je 13, Ognjen Dobrić 12, a Dejan Davidovac 11.

ALBA: Lamers 2, Smit 17, Šult, Nikić, Kumađe 7, Tieman, Sikma 13, Lo 22, da Silva 2, Delov 2, Matisek 2, Zosman 7.

CRVENA ZVEZDA: Vajt 4, Kuzmić 2, Volters 18, Mitrović 5, Ivanović 2, Kalinić 13, Dobrić 12, Simonović, Marković 3, Lazarević, Vudragović, Davidovac 11.

Tekstualni prenos utakmice mogli se, kao i uvek, da pratite na portalu 24sedam.

Kraj - 74:70!

40. minut - 72:70, Davidovac!!! Trojka koja vraća nadu. Tajm-aut traži i Izrael Gonzales, trener Albe. Njegov tim ima napad, do kraja susreta ostalo je još 38 sekundi.

39. minut - 70:65, Ode Alba na plus pet bukvalno ni iz čega. Radonjić traži tajm-aut. U ovakvom meču sada izgleda da Zvezdi treba čudo u poslednjih 110 sekundi.

38. minut - 67:65, Do kraja meča manje od tri minuta, ne može napetije.

36. minut - 63:61, U poslednjih pet minuta ulazi se sa dva poena prednosti Albe.

33. minut - 61:59, Lo ponovo precizan za tri poena, konfuzija u napadu Zvezde.

33. minut - 58:59, Više od dva minuta mrežice su mirovale u Berlinu. Davidovac je prvi strelac u poslednjoj četvrtini. Zvezda vodi!

Treća četvrtina - 58:57, Primila je Zvezda pet poena za četrdesetak sekundi i domaći opet vode. Čeka nas velika drama u Berlinu.

30. minut - 57:53, Ponovo vodi Zvezda! Nameran, nesportski faul nad Kuzmićem na ulasku u poslednji minut trećeg perioda. Ognjen je precizan oba puta, a Kumađe je isključen posle ovog faula. Pogađa i Dobrić. Odlično!

29. minut - 53:53, Kumađe pogaša oba bacanja, pa stavlja prst na usta i umiruje navijače. Sudije mu sviraju tehničku. Zvezda koristi bacanje, pa realizuje napad za izjednačenje.

28. minut, 52:48, SIkma je spavao celo poluvreme, a sada ubacio devet poena za nepunih osam minuta.

26. minut - 47:46, Nekoliko prilika za vođstvo imali su izabranici Dejana Radonjića, ali nijednu nisu uspeli da realizuju.

24. minut - 43:41, Nešto sporiji minuti na obe strane kada se radi o napadačkom učinku.

21. minut - 39:37, Sikma s jedne i Mitrović s druge strane otvaraju drugo poluvreme.

Poluvreme, 37:35 - Prva četvrtina crveno-belih za zaborav, pa veliki povratak u drugih deset minuta. I pored minusa rezultat je zadovoljavajući kada se uzme u obzir sve viđeno. Istopjena je prednost Albe od 11 razlike, što je odličan zamajac za nastavak meča.

20. minut, 35:35 - Luka Mitrović vezuje četiri promašaja sa linije za slobodna bacanja.

19. minut, 33:35, Vodi Zvezda!!! Volters!!! Lo promašuje oba bacanja, Sikma postiže prve poene, a Dobrić pogađa novu trojku!

17. minut - 31:30, Deluje kao da je Zvezda pronašla nešto od svoje igre- Davidovac trojkom topi prednost Albe!

14. minut - 28:23, Davidovac pogađa prvu trojku za Zvezdu. Sve prati odlična odbrana srpskog tima. Dobrić pakuje novu trojku! Kumađe pravi faul u napadu.

12. minut - 28:17, Utakmica je nastavljena, sve deluje prilično konfuzno u igri oba tima.

Druga čevrtina - Problemi sa semaforom, igralo se par sekundi, vreme nije krenulo. Sudija nakratko sklonio igrače sa parketa.

Prva četvrtina - 24:15, Zvezda bez prepoznatljive energije, nešto mora da se menja.

9. minut - 21:13, Domaći ređaju trojke, Volters čuva Zvezdu u igri. Nesportski faul nad Loom, koji je oba puta precizan. Dejan Radonjić traži tajm-aut.

7. minut - 14:11, Kumađe ponovo blokira Kuzmića, Zvezda pravi prvi faul na tri minuta prer kraja četvrtine. Sedam poena Smita.

6. minut - 9:8, prvu trojku na meču pogađa Smit.

5. minut - 6:8, Dobrić precizan, pa uspešan i u odbrani, Volters za prvu prednost Zvezde.

3. minut - 6:4, Volters je jedini strelac za Zvezdu. kod domaćih se upisao i Smit.

1. minut - 4:2, zakucavanje Kumađea, koji je u prethodnom napadu blokirao Kuzmića. Volters pogađa u drugom napadu Zvezde, ali Smiti i Kumađe ponovo prave istu akciju za novo vođstvo Albe.

Utakmicu za Zvezdu počeli su Volters, Dobrić, Kalinić, Vajt i Kuzmić.