Partizan vodio pa posustao u Tivoliju! Loše odluke crno-belih i brojni penali Cedevite presudili derbi! (VIDEO)

27.03.2022

17:09

0

Na kraju - 81:79

pppppp - Copyright ABA liga

Partizan je vodio gotovo celim tokom utakmice na gostovanju Cedevita Olimpiji, a onda počeo da greši, da maši bacanja, ostao je bez poena u poslednjim minutima i to ga je koštalo poraza u AdmiralBet ABA ligi - 81:79!

Može se reći da je ovde Partizan pre ispustio pobedu nego što je Cedevita došla do nje. Matijas Lesor i Aleksa Avramović promašili su u završnici čak četiri slobodna bacanja što je previše u ovakvoj utakmici.

Crno-beli u mogli barem do izjednačenja ili pobede, ali je Ferel ukrao loptu Avramoviću u poslednjim sekundama, a onda na 0,6 sekundi pre kraja lopta nije stigla do Pantera i Cedevita je upisala pobedu.

Zanimljivo je i da je Cedevita izvela 25 slobodnih bacanja u prvom poluvremenu.

Najefikasniji kod Cedevite bili su Jaka Blažič sa 25 poena, Zoran Dragić sa 14 i Ferel i Omić sa po 13. Kod Partizana su se istakli Avramović sa 21 i Panter sa 18 poena.

Načinili su gosti previše grešaka da bi dobili ovakvu utakmicu, pa su se tako dodatno udaljili od prvog mesta pred plej-of kome je najbliža Crvena zvezda.

Bila je to jedna od zanimljivijih utakmica u dosadašnjem delu sezone, igrali su i jedni i drugi u retro dresovima, bilo je i vrhuskih poteza, ali kada se sve sabere i oduzme, Cedevita će biti mnogo zadovoljnija posle duela pred punim Tivolijem.

Partizan je sada na skoru 19-4, dok je Cedevita na 15-7.

AdmiralBet ABA liga: Cedevita Olimpija - Partizan 81:79 (22:23, 21:23, 18:21, 20:12)
Dvorana: Tivoli
Sudije: Uroš Nikolić, Miloš Koljenšić, Sašo Petek

CEDEVITA OLIMPIJA: Pulen 3, Ferel 13, Edžim, Murić 6, Ogust 7, Blažič 25, Ščuka, Omić 13, Dragić 14, Radovanović

PARTIZAN: Panter 18, Vukčević, Ledej 13, Zagorac 4, Avramović 21, Koprivica 2, Smailagić 6, Mur, Glas, Lesor 4p, 7sk, Trifunović 4, Madar 7

- Lopta nije stigla do Pantera u poslednjem napadu

Gledaće se snimak - 81:79. Ferel je izbio loptu Avramoviću.

. Osam sekundi do kraja, Dragić ide na penale, Olimpija vodi 81:79

- Olimpija vodi 81:79, 28 sekundi do kraja

36 sekundi do kraja, 79:79, sudije gledaju snimak da li je Omić napravio faul. Na kraju mrtva lopta i napad za domaći tim.

Panter je pogodio za izjednačenje - 79:79

POSLEDNJI MINUT - 79:79

39. minut - Vodi Cedevita posle trojke Ferela - 79:77! Na ulasku u poslednji minut. Tajm-aut traži Željko Obradović.

39. minut - Posle poena Omića Partizan vodi 76:77, a imaće i dva slobodna bacanja. I novi promašaj, sada je Avramović promašio slobodno bacanje. Pa još jedno! Neverovatno! Pa onda još jedna greška Avramovića... Šta se sada dešava u Tivoliju...

POSLEDNJA DVA MINUTA - 74:77

38. minut -  Lesor je otišao na liniju za slobodna bacanja i - promašio oba - 74:77

37. minut - Evo poena Cedevite i sada je 74:77. Blažič pravi crno-belima mnogo problema na ovoj utakmici.

TRI I PO MINUTA DO KRAJA - 72:77

36. minut - Partizan ima šest poena prednosti na oko pet minuta pre kraja utakmice. Pa onda sjajan potez Madara koji je dodavanjem iza leđa proigrao Lesora za zakucavanje - 69:77! Pa onda daleka trojka Blažiča - 72:77

34. minut - Dragić je pogodio trojku, a onda je fauliran Ledej - 69:73. Lesor se baš muči na ovoj utakmici...

33. minut - Sada je Trifunović doneo lake poene Partizanu i crno-beli beže na osetljiviju prednost - 66:73

32. minut - Smanjio je Blažič razliku na 66:69, vrlo brzo se domaći tim vratio iz minusa od osam poena. Ofanzivni skok Partizana je trenutno vrlo bitna stavka - 66:71

31. minut - Počela je poslednja deonica, Partizan vodi šest razlike. A onda i Ledej diže razliku, Ogust vraća - 63:69

KRAJ TREĆE ČETVRTINE - 61:67!

30. minut - Novi dobar potez Ledeja, pogodio je uz faul na drugi obruč. Sjajan potez - 61:67!

29. minut - Dlanom o dlan, evo Olimpije posle trojke Ferela na samo poenu zaostatka. A onda brutalna trojka Pantera i to uz faul - 59:64! Zatim i faul u napadu Ogusta.

27. minut - Nastavlja Lesor da igra loše u odbrani, a onda trojka Ledeja posle asistencije Zagorca - 54:60!

26. minut - Sada dosta grešaka sa obe strane, Ferel je promašio za tri, a Avramović zakucava na drugoj strani - 50:55

25. minut - Pohvale za Zagorca koji je uhvatio novu loptu u napadu posle ofanzivnog skoka. Jako dobra njegova rola u tom segmentu. Ali, zato ubrzo pravi korake, a Omić pogađa - 50:53

24. minut - Sada je Panter u seriji, vezao je sedam poena - 48:53. Panter je uzeo ključ igre u svoje ruke u nastavku utakmice i on diktira ritam.

24. minut - Potpuni egal u Tivoliju,a Lesor ispada u odbrani ponovo što Panter ispravlja dobrim šutem spolja - 48:51

21. minut - Utakmica je nastavljena! Blažič je promašio trojku, Cedevita šutira 1/15 za tri poena i gubi samo tri poena razlike. Potom pogađa Blažič - 46:46

POLUVREME - 43:46

- Cedevita je izvela 25 slobodnih bacanja!

ABA liga

20. minut - Još jedna trojka Avramovića - njegov 19. poen! Sjajno poluvreme - 37:46! Smailagićev četvrti faul, a Cedevita nastavlja da izvodi penale u neverovatnom broju - 24 slobodna bacanja - 43:46

19. minut - Koprivica je ušao hrabro ispod obruča, uhvatio loptu u napadu i pogodio za 37:41. Potom Omić vraća na drugoj strani - 39:41. Pa onda 16. poen Avramovića - 39:43

18. minut - Opasna trojka Avramovića, Partizan vodi sa 36:39. Cedevita je definitivno u igri zbog poena sa penala, takav se utisak stiče.

17. minut - Jako dobar napad Smailagića, odigrao je leđima i pogodio, ali potom Cedevita ide opet na liniju za slobodna bacanja, biće to 20. slobodno bacanje u 17 minuta.

16. minut - Sudije dosta seckaju igru, a Obradović je jasno iskazao nezadovoljstvo suđenjem u dosadašnjem delu meča. Pogađa potom Madar - 31:34. Sada tehnička i Panteru. Sada već sudije više nego vidljive, što nije dobro... Tajm-aut Obradovića, 34:34!

14. minut - Ogust je pogodio uz faul Ledeja i vratio brzo Cedevitu Olimpiju do egal rezultata - 29:32. Dragić sa penala drži i dalje domaćina - 14 poena su domaći dali sa linije za slovodna bacanja, praktično polovinu svih svojih poena - 31:32

13. minut - Nastavlja se borba, utakmica je sa mnogo ritma, mnogo borbe, skokova, trčanja. Za sada crno-beli bolji i vode 26:28. Potom tehnička Golemcu. Pa trojka Madara - 26:31! Evo serije crno-belih

11. minut - Jaka borba u Tivoliju, Partizan igra jako, Ogust vraća zakucavanjem i crno-beli vode sa 24:25. Zatim važna trojka Ledeja - 24:28!

KRAJ PRVE ČETVRTINE - 22:23

10. minut - Partizan igra dobar meč, ali je dopustio mnogo penala protivniku i zato sada čak i gubi - 22:21. Ali Trifunović pogađa težak šut - 22:23

9. minut - Dva slobodna bacanja za Avramovića, već je dvocifren, ubacio je 10 poena - 18:21! Crno-beli prave loše faulove i daju domaćima mnogo šansi da dođu do lakih poena - 20:21

7. minut - Vrhunski potez Avramovića, pogodio je trojku posle okretanja oko svoje ose! A onda i njegovi poeni zbog tehničke Omiću - 13:18. Blažič drži domaće u igri sa penala - 15:20

6. minut - Poeni Blažiča, raspoložen je za igru, pa je tako sada 11:12 i napad za crno-bele. Ali, nastavlja i Avramović da igra dobro i u napadu i u odbrani - 11:14

5. minut - Poenima Zagorca Partizan pravi razliku 6:0, i sada vodi sa 7:12, ali će Blažič na liniju za slobodna bacanja - 9:12

4. minut - Jak lep potez Alekse Avramovića koji je pogodio flouterom, a Partizan ima odličnu podršku sa tribina, čuje se pesma njegovih pristalica - 7:8! Onda i pogodak Smailagića o tablu - 7:10

4. minut - Za sada 2:2, dobri poeni visokih igrača Smailagića i Omića. Potom Panter maši trojku. Biće ovo tesan duel - 4:4. Blažič dovodi Cedevitu u prednost, ali zakucava Avramović na drugoj strani - 5:6!

Privatna arhiva

1. minut - I jedni i drugi u retro dresovima, lepa slika, a videćemo kako će sve t o da izgleda na parketu. Prvi napad ima Partizan. U Tivoliju dominira zastava Partizana sa natpisom Prijedor i velikom fotografijom Novice Veličkovića.

UTAKMICA JE POČELA

- Jasno je da će u Tivoliju vladati jako dobra atmosfera, oko 7000 navijača podržaće domaći sastav. Imaće i Partizan svoje navijače u dvorani.

Pogledajte OVDE u kakvim će dresovima igrati košarkaši Partizana protiv Cedevite.