05.11.2020

23:53 >> 23:59

0

Tri pobede gostiju u Evroligi

Zanimljivo veče u Evroligi. Na četiri utakmice su tri pobede ostvarili gosti. Čast domaćina odbranio je Efes.

U neizvesnoj završnici su savladali Makabi (91:89). Moerman je postigao dva ključna poena, posle čega je Buboa udario „rampu“ Vilbekinu, a Simon uhvatio loptu i sačekao poslednji zvuk sirene.

Vasilije Micić je imao lošije šutersko veče, dao je devet poena (3/7 za dva, 1/4 za tri), ali su ga izvukli Tibor Plajs (20) i Adrijan Moerman (17). Na drugoj stran ije Elajdža Brajant dao 22, Skoti Vilbekin je dodao 15.

Baskonija je jurila, stigla zaostatak, ali je Asvel na kraju odneo pobedu (86:88). Francuski tim su predvodili Mustafa Fal (19) i Andoan Dio i Čarls Kahudi koji su dodali po 15, kod domaćina je Pjer Henri dao 20 poena. To je prva pobeda Francuskog tima u Vitoriji posle 35 godina.

U okršaju nekadašnjih košarkaša Zvezde Bili Beron i Kej Si Rivers su bili efikasniji, ali je Čarls Dženkins slavio.

Olimpijakos je pobedio Zenit na gostovanju – 66:75.

Beron je dao 13, Rivers pet, a Dženkins tri poena.

Barselona je produbila krizu Albe. U Nemačkoj su bili ubedljivi – 67:103.

Jasikevičijus je tako imao priliku da raspodeli minutažu, pa je Nikola Mirotić za 18 minuta dao 18 poena, Aleks Abrines je na parketu proveo 17 minuta i dao isto toliko poena, Kalates je imao 12 asistencija za 18 minuta… Kod Albe je Simone Fontekio dao 17 poena.