Zvezda ipak nije mogla protiv Barse! Mirotić počeo, Ivanović zamutio, Egzum rešio!

21:38

0

Na kraju slavlje Katalonaca - 82:70

20220303npDobric7 - Copyright MN Press

Ovo nisu bitke Crvene zvezde. Jednostavno, kada gostujete trenutno najjačem timu Evrope onda nemate mnogo razloga za nadu, a to je Barselona pokazala večeras izabranicima Dejana Radonjića. Već posle prvog poluvremena je sve bilo rešeno, Nikola Ivanović je na kraju uspeo da napravi stvari zanimljivijim, ali je Dante Egzum bio raspoložen.

Na kraju - 82:70!

U pravljenju razlike učestvovao je najviše Nikola Mirotić koji je u prvoj četvrtini već bio dvocifren, a onda su se nadovezali Brendon Dejvis i Rokas Jokubaitis, pa je bilo jasno da crveno-beli neće moći do senzacije. Na kraju je to Egzum potvrdio jako dobrom partijom.

Sada je na crveno-belima da se fokusiraju na naredne utakmice u kojima će imati veće šanse nego što je to večeras bio slučaj. Mada su čak i večeras "zamutili vodu" i mogli su da naprave problem prvom favoritu Evrolige.

Najefikasniji u pobedi Barelone bio je Mirotić sa 19 poena, a Egzum je doneo 13 poena domaćinu. Kod Crvene zvezde najraspoloženiji bio je Dobrić sa 17 poena, a Ivanović je u završnici ubacio 13.

Sada je Barsa na skoru 19-5, dok je Zvezda na skoru 11-13.

Možda mogu crveno-beli da žale za završnicom, što nije ozbiljnje pripretila Barsi u poslednjoj deonici.

EVROLIGA: Barselona - Crvena zvezda 82:70 (22:15, 25:17, 18:19, 17:19)
Dvorana: Blaugrana

BARSELONA: Egzum 13, Martinez, Šmits 8, Abrines 2, Kjurik 3, Dejvis 12p, 6sk, Laprovitola 3, Jokubaitis 10, Mirotić 19, Nađi 2, Kalates 6p, 7as, Hejs 4

CRVENA ZVEZDA: Dobrić 17, Simonović, Ivanović 13, Lazarević 4, Davidovac 2, Mitrović 9p, 6sk, Lazić, Kalinić 5, Marković 7, Vajt 4, Kuzmić 5, Volters 4

Evroliga - rezultati

Baskonija - Alba 85:68
Barselona - Crvena zvezda 82:70

KRAJ!

Poslednji minut, sve je rešeno kada je u pitanju pobednik.

39. minut - Ivanović je promašio šut sa poludistance, a Egzam vraća poenima i sada je 80:70. Onda i ukradena lopta Kalatesa.

38. minut - Laprovitola je promašio za tri poena, ceo obruč! Zvezda kasni osam poena, na dva i po minuta do kraja - 78:70

37. minut . Evo prvih poena Davidovca, ali u momentima kada se lomi. Na drugoj strani Egzum igra jako dobru košarku - 77:68

36. minut - Pogađa trojku Ivanoviiiiiiiiiiiiiić! Ali Mirotić kažnjava na drugoj strani - 75:66

35. minut - Egzum se razigrao, povezao je poene, a na drugoj strani je Ivanović bio odličan. Ide opet na liniju za slobodna bacanja - 71:63

34. minut - Sa poenima Voltersa Zvezda spušta razliku na jednocifren broj - 67:59! Evo možda šanse da crveno-beli napadnu senzacionalan rezultat.

33. minut - Ivanović sa penala dovodi Zvezdu na zaostatak od samo 10 poena - 67:57. Problem za beogradski tim je što je ispunio bonus.

32. minut - Hejs Dejvis je postigao prve poene, ali kada je važno i ponovo Barselona beži na 67:55, da bi na to Lazarević snažno zakucao, ponovo! Odlični poeni srpskog košarkaša - 67:55

31. minut - Počela je poslednja četvrtina, Zvezda ima napad i šansu da zapreti! I evo poena Nikole Ivanovića - 65:63

KRAJ TREĆE ČETVRTINE - 65:51!

29. minut - Zvezda se ne predaje! Trenutno je 61:47, ali je Vajt na liniji za slobodna bacanja. Može i do 12 razlike zaostatka što je sasvim podnošljivo. Može i da se stigne. Barsa sada vodi 61:49

27. minut - Kada je frka, Barselona spušta loptu na Mirotića i to kao i obično daje rezultate. Odveo je Barsu na 61:44

25. minut - Uspeva Zvezda da se malo vrati u meč posle poena Lazarevića i Mitrovića - 59:44. Opet gosti imaju čemu da se nadaju, a u jednom momentu su bili potpuno izgubljeni.

23. minut - Razigrao se dodatno domaći tim, pa i na dobre poteze Dobrića Blaugrana je otišla na ubedljivu prednost posle trojke Šmitsa - 55:34. A Mirotić nastavlja da pogađa iz svih situacija - 57:34

22. minut - Vezala je Barselona dva promašaja za tri poena, ali ispravlja sve Šmits i pogađa uz faul - 50:32. Jednostavno Katalonci ne daju crveno-belima da se razigraju.

21. minut - Počelo je drugo poluvreme, prvi napad je imala Barselona, ali je napravila faul u napadu.

- Dejan Radonjić nije zadovoljan odbranom svog tima u prvih 20 minuta igre

POLUVREME - 47:32!

19. minut - Zvezda je malo digla ritam igre, ali i dalje je u priličnom zaostatku. Treenutno je 45:27, jedan koš gostiju bi malo začinio stvari. I evo dvojke Kalinića Novi tajm-aut Jasikevičijusa - 45:29

17. minut - Apsolutno sve u svojim rukama drži Barselona, teško je Zvezdi da igra protiv ovako snažnog tima - 42:22. Evo dobre akcije, Kuzmić je zakucao, Jasikevičijus traži tajm-aut. Trenutno je 42:24

16. minut - Prvo dobar potez Jokubaitisa, a onda i Dobrića. Nekako Barselona vrlo lako dolazi do koševa, Dejvis je isto dvocifren, domaćin vodi 39:21. Potom Jokubaitis vodi Barsu na 42:21!

14. minut - Konstantno raste prednost Barselone, nije to slučajno najjači tim Evrolige i to i pokazuje protiv crveno-belih - 35:19

12. minut - Dejvis je povezao dva dobra napada i Barselona je napravila dvocifrenu prednost pa ekipa Jasikevčijusa vodi sa 26:15. Na šta Vajt odgovara zakucavanjem 28:17. Sada je i Kjurik pogodio trojku - 31:17!

11. minut - Nastavljena je utakmica. Barselona je pokazala koliko je ofanzivno opasna ekipa. Posebno je Mirotić bio raspoložen.

KRAJ PRVE ČETVRTINE - 22:15

10. minut - Malo je potrebno Barseloni da uđe u ritam, sada je Mirotić ubacio svoj 13 poen, a Barselona vodi 20:15

8. minut - Zvezda se dobro drži u Blaugrani, bori se koliko može, a za sada Mirotić zadaje najveće probleme, već je dao 11 poena - 15:13

6. minut - Dobra krađa Egzuma, a onda i trojka Mirotića i sada je nerešeno 11:11. Dobrić ne uspeva da vrati trojkom. Zatim majstorija i zakucavanje Mirotića - 13:11. Pet njegovih vezanih poena. Mitrović pogađa - 13:13

5. minut - Sjajan potez Nikole Kalinića! Prošao je do obruča i poentirao za 8:9! A onda i slobodna bacanja za Dobrića. Precizan je i Zvezda vodi 8:11!

4. minut - Teško Zvezda dolazi do poena, dok sa druge strane Barsa preko Kalatesa vodi 8:5. I ima napad da poveća prednost. Ali evo dobre odbrane i pogotka Dobrića iz kontre i sada je 8:7!

2. minut - Mirotić se našao na liniji za slobodna bacanja i pogodio oba za 4:3. Potom Dobrić nije pogodio flouter za dva poena. Pa onda još jedan pogodak Mirotića i Barselona vodi sa 6:3

1. minut - Prvi napad ima Crvena zvezda. Probao je Davidovac za dva poena sa strane, ali nije pogodio. Na drugoj strani Egzum pogađa za 2:0. A na drugoj strani pogađa trojku Ognjen Dobrić! Sjajan potez, Zvezda vodi.