Pionirom se širi miris Top 8! Posle Reala pao i Makabi, Radonjićeva eskadrila melje sve pred sobom!

Veliki podvig!

CRVENA_ZVEZDA_vs_MACCABI_071 - Copyright MN Press

Pobeda Crvene zvezde nad Makabijem od 84:77!

Veliki korak crveno-beli napravili su večeras u borbi za Top 8 fazu Evrolige. Posle Real Madrida još jedan velikan evropske košarke morao je da položi oružje u Pioniru!

Mogla je Crvena zvezda i ranije da reši ovaj duel, vrlo rano je stigla do dvocifrene prednosti, pa kasnije do takve prednost stizala još dva puta, ali su se gosti vraćali uporno i tvrdoglavo.

Na kraju Makabi nije izdržao nalete crveno-belih koji su stigli do još jedne jako velike pobede u Evroligi.

Kod Zvezde je najefikasniji bio Nikola Kalinić koji je ubacio 15 poena, a tome je dodao pet skokova i pet asistencija. Volters je dodao 12, a Ostin Holins 11 poena. Dvocifren je bio i Ognjen Dobrić sa 10 poena.

Situacija je takva da je Crvena zvezda stigla do skora 11-12, a Makabi je sada na 11-11. Zvezda je unutar Top 8 zone. Videćemo koliko će se tu zadržati!

Meč je obeležio i Novak Đoković koji je u pratnji supruge Jelene bodrio crveno-bele do pobede.

KK Crvena zvezda

Zaista Crvena zvezda ima jako težak raspored, ali nekako u celoj priči za sada uspeva da se snađe i da piše bajku. Posle očekivane suspenzije ruskih timova, Zvezdina sezona sada značajno dobija na kursu.

Raspoloženje možda malo kvari povreda Ostina Holinsa, videćemo koliko je ozbiljna.

Zvezda može da napravi čuda u Evroligi ove sezone! Miriše na plej-of!

EVROLIGA: Crvena zvezda - Makabi Tel Aviv 84:77 (24:10, 18:29, 23:21, 19:17)

Dvorana Pionir

CRVENA ZVEZDA: Lazarević 2, Volters 12, Davidovac 5, Mitrović 6, Lazić 3, Kalinić 15, Dobrić 10, Holins 11, Simonović, Nikola Ivanović 7, Vajt 5, Kuzmić 8

MAKABI TEL AVIV: Vilbekin 14, Evans 4, Kaloaro, Vilijams 13, Rejnolds 4, Sorkin, Dibartolomeo 6, Tomas 2, Koen, Naneli 24, Žižić 10, Ziv

KRAJ - 84:77!

28 sekundi do kraja - 82:75. Dva slobodna bacanja za Kalinića. Sada je 84:75!

Poslednji minut - 80:73! Evo i pogotka Kalinića 82:73, 39 sekundi pre kraja! Deluje da je ovde sve rešeno!

Zvezda vodi 80:73!

Poslednja dva minuta su u toku...

38. minut - Sjajna asistencija Mitrovića za Kalinića, ali i dalje Naneli pravi probleme trojkama - 78:73

36. minut - Radost posle koša Kuzmića pokvario je Naneli trojkom - 74:67. Sada je samo četiri razlike, ali je Volters fauliran - 74:70. Tri minuta do kraja. Dobrić dobar u odbrani - 76:70

35. minut - Zvezda ima solidnu prednost, ali je već dva puta u utakmici dozvolila Makabiju da se vrati u igru. Nadaju se pristalice crveno-belih da ovoga puta to neće biti slučaj. Pogađa Vilbekin i smanjuje na 72:64. Opet je manje ispod 10 razlike. Zato tajm-aut Radonjića.

34. minut - Zvezda posle poena Davidovca ide na 72:60 i sada je sve bliža pobedi! Tajm-aut traže gosti!

31. minut - Jako lep pogodak Stefana Lazarevića i sada je Zvezda skočila na 67:60. Zatim i dobra odbrana crveno-belih.

KRAJ TREĆE DEONICE - 65:60!

30. minut - Holins je prvo otišao do svlačionice, a sada sedi sa ledom na kolenu na klupi. Dobrić pogađa trojku za 62:60! Potom je fauliran pri šutu za tri poena.

28. minut - Ponovo je Makabi uspeo da se vrati i ponovo je samo tri razlike za Zvezdu - 57:54. Ne uspevaju Radonjićevi igrači da zadrže prednost koju stvore.

27. minut - I dalje Zvezda ne uspeva da se odlepi i da sačuva prednost. Pored velike borbe trenutno je 57:50, ali će Vilbekin šutirati tri slobodna bacanja

25. minut - Evans je pogodio sa poludistance, a Lazić je promašio, Vilijams pogađa uz faul - 55:48

- Holins je nezgodno doskočio i drži se za nogu. Videćemo koliko je ozbiljna povreda. Izgleda da nije! Zato dobija ogroman aplauz. Želeo je da ostane na parketu, ali ga je Radonjić izveo da bi se videlo o čemu je reč.

24. minut - Žižić pravi dosta problema crveno-belima, ali zato Kuzmić na drugoj strani vraća istom merom - 55:44!

22. minut - Trojkaaaaaaaaaaaaaaa Kalinićaaaaa! Jako važna! Zvezda vodi sa 48:42! A onda i trojka Vajtaaaaaaa - 51:42! Odlična reakcija Zvezde i tri ubačene trojke!

21. minut - Počelo je drugo poluvreme, važno je videti kako će Crvena zvezda da odreaguje na bolju igru Makabija. Evo i trojke Derika Vilijamsa i sada je nerešeno - 42:42. Volters odgovara sa trojkom - 45:42

Novak Đoković dao je kratku izjavu na poluvremenu za 24sedam:

- Naša Zvezda prva ponovo - poručio je najbolji na svetu.

POLUVREME - 42:39

20. minut - Utisak je da je Zvezda mogla da pred pauzu stekne i veću prednost, a trenutno je 42:36. Na kraju samo 42:39 posle 20 minuta igre.

19. minut - Evo nove trojke Nikole Ivanovića! Jako važni poeni, a onda i ponovo Nanali - 42:34

17. minut - Vilbekin pogađa iz solo akcije, a Zvezda preko Lazića dolazi do trojke i ponovo vraća dvocifrenu prednost, da bi Nanali na to odgovorio trojkom - 39:30

16. minut - Sada je Makabi povezao nekoliko koševa, imao je i sreće, pa Zvezda vodi 35:25, a Radonjić traži tajm-aut

15. minut - Evo i prvih poena Kuzmića, Zvezda skočila na plus 16! Ali, Nanali ide na liniju za slobodna bacanja - 35:19

14. minut - Pogodio je Dobrić trojku, a onda vraća Vilbekin. Zvezda i dalje diktira ritam i vodi sa 30:19. A onda i trojka Voltersaaaaaaaaaaaaa - 33:19!

12. minut - Holins je vrlo raspoložen večeras, već je dao 11 poena, a crveno-beli vode sa 26:15. Potom greška Rejnoldsa.

11. minut - Počela je druga deonica, Zvezda vodi sa 24:15. Niz Makabija 5:0. Mora Radonjić da traži tajm-aut

KRAJ PRVE ČETVRTINE - 24:10!

10. minut - Pogodio je sada i Mitrović ispod koša, Makabi nema rešenje za četu Dejana Radonjića - 24:10

9. minut - Hooolinsssssss trojkaaaaaaaaaa! Njegov sedmi poen, Zvezda vodi sa 20:8 i potpuno dominira u Pioniru! A onda i sjajan prodor Holinsa i sada Zvezda vodi 22:8!

7. minut - Zvezda i dalje drži sve pod kontrolom i vodi sa 14:6 na startu meča. Drži prednost sa mnogo ofanzivnih skokova. A onda i trojka Ivanovićaaaa - 17:6!

4. minut - Pored Novaka i Jelene, večeras je na utakmici i Zufer Avdija, bivši košarkaš crveno-belih. Zvezda vodi sa 12:6.

24sedam

3. minut - Dobra akcija Crvene zvezde iz auta, a Ostin Holins je pogodio za prednost od 8:4, a zatim i Volters pogađa za 10:4. Zvezda ništa ne maši!

2. minut - Za sada i jedni i drugi dobri u napadu, a Zvezda ne uspeva da zaustavi Žižića koji je realizovao još jedan napad.

1. minut - Odlična prva akcija Crvene zvezde, pogodio je Nikola Kalinić, a onda je precizan bio i Ante Žižić - 2:2

MEČ JE POČEO

- Na utakmici Crvene zvezde prisustvuje i Novak Đoković u društvu supruge Jelene.

- Pre početka utakmice tradicionalno nadglašavanje sa himnom Evrolige.

- Crveno-beli će večeras igrati ponovo bez Majka Cirbesa i Stefana Markovića.

- Igrači Crvene zvezde izašli su na zagrevanje, a Pionir je na pola sata pre početka već dobro ispunjen.