Partizan se nije snašao u Litvaniji! Čankov i Gagićev Lijetkabelis kišom trojki režirao kiks crno-belih!

18:56

0

Posle najboljeg, usledio je najgori meč u sezoni Parnog valjka

20220105mmLedej09 - Copyright MN Press

Partizan je večeras doživeo težak poraz u okviru Evrokupa na gostovanju Lijetkabelisu. Ekipa koju vodi Nenad Čanak, a za koju nastupa Đorđe Gagić, savladala je crno-bele veoma ubedljivo - 93:78.

Posle najbolje utakmice u sezoni i trijumfa nad Crvenom zvezdom sada su crno-beli pružili najgoru utakmicu u dosadašnjem delu sezone.

Lijetkabelis je vodio i 29 razlike, tako da ovo i nije tako loša razlika po crno-bele na kraju utakmice, uspeli su da je smanje na samom kraju meča.

Najavio je Željko Obradović da se plaši kako će njegova ekipa reagovati u drugoj utakmici za 48 sati, a ispostavilo se da je to bilo opravdano.

Lijetkabelis je potpuno dominirao i zasluženo je stigao do pobede na ovom susretu. Možda je ovo jedna od najvećih pobeda u istoriji Lijetkabelisa.

Ekipa Nenada Čanka šutirala je 11/24 za tri poena što je 45%! Partizan je gađao 46% za dva poena. Crno-beli su imali čak 18 izgubljenih lopti.

Najefikasniji u pobedi domaćina bio je Đorđe Gagić koji je dao 21 poen, a toliko je ubacio i Orelik.

Kod Partizana je Panter ubacio 20 poena, dok je Zagorac dodao 16.

EVROKUP: Lijetkabelis - Partizan 93:78 (24:24, 29:13, 27:18, 13:23)
Dvorana: Cido Arena

LIJETKABELIS: Valčijunas, Kalaicakis 10, Gijedraitis, Lipkevičijus 14, Maldunas 2, Žemaitis 11, Beržins 5, Orelik 21, Vasilijauskas, Gijedraitis 9, Gagić 21

PARTIZAN: Panter 20, Vukčević 4, Ledej 4, Zagorac 16, Avramović 2, Koprivica 7, Dangubić, Mur, Glas 2, Lesor 7, Trifunović 4, Madar 12

KRAJ - 93:78!

40. minut - U poslednji minut se ulazi sa rezultatom 91:78.

38. minut - Na dva i po minuta pre kraja Lijetkabelis vodi sa 91:72, a Madar je uneo malo živosti u igru crno-belih pri kraju ovog susreta.

35. minut - Evo sada Madara u seriji, pogodio je još jednu trojku, ali je razlika i dalje velika na pet minuta pre kraja - 89:66

34. minut - Pogodio je Madar trojku i malo je ubažio veliku razliku, Lijetkabelis vodi sa 87:63. Orelik je fauliran pri šutu za tri poena - 89:63

33. minut - U poslednjem sekundu napada Berzinš je ubacio trojku, sada Lijetkabelis vodi sa 85:58!

31. minut - Poslednja četvrtina počela je dobrom akcijom Madara koji je pogodio o tablu - 80:57. Zatim maši Dangubić naskok za dva poena.

KRAJ TREĆE DEONICE - 80:55

30. minut - Lijetkabelis vodi 27 razlike i to je sve što treba da znate o toku utakmice u Litvaniji. Partizanu će ostati poslednjih 10 minuta da popravi utisak.

28. minut - Odlična partija Đorđa Gagića, ubacio je 17 poena, a Lijetkabelis vodi 76:49. Prosto neverovatno kako slabo veče izabranika Željka Obradovića.

26. minut - Lesor je odlično odigrao ispod koša i pogodio uz faul, ali zato Lipkevičijus pogađa i vodi sa čak 71:49! Nova najveća prednost Lijetkabelisa - 73:49! Loš meč crno-belih za sada.

25. minut - Panter je odigrao solo-akciju i pogodio sa poludistance, ali nastavljaju domaći da ubacuju trojke - 68:46

24. minut - Lijetkabelis dolazi do lakih poena sa slobodnih bacanja i vodi sa 63:42. Zek Ledej je ubacio dvojku zatim - 63:44

22. minut - Evo trojke Pantera! Jako bitan koš! Možda se sada crno-beli malo razmrdaju - 55:40. Pogađa i Ledej sa poludistance i topi se prednost domaćina - 55:42. Međutim ponovo trojka Lijetkabelisa - 58:42

21. minut - Utakmica je nastavljena. Gagić je odmah otišao na liniju za slobodna bacanja i Lijetkabelis vodi sa 55:37.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 53:37

20. minut - Gagić ponovo pogađa, ovog puta uz faul i sada je ravno 50:30! Posle penala Gagića sada je 51:30. Panter je vrratio sa dva slobodna bacanja, pa pogađa i Žemaitis - 53:34. Panter daje trojku u poslednjoj sekundi.

19. minut - Lijetkabelis se značajno odlepio i sada vodi sa 48:26. Nikako se crno-beli nisu snašli na ovom gostovanju, barem ne za sada.

17. minut - Prosto neverovatno, Partizan još nije dao koš u drugoj četvrtini, serija 20:0! Sada je 44:24! Evo konačno prvih poena, pogodio je Koprivica - 46:26

17. minut - Nastavlja Lijetkabelis da sipa trojke, Partizan ne može do koša u drugoj četvrtini i zato domaćin od 24:24 stiže do 42:24!

14. minut - Orelik je nastavio sa trojkama, sada je 38:24, prosto neverovatno šta je sve pogodio do sada. Digao je navijače na noge. Orelik je dao do sada 17 poena. Partizan i dalje bez koša u drugoj deonici.

13. minut - Nastavlja Orelik da sipa trojke i Lijetkabelis dlanom o dlan stiže do prednosti od 35:24, dakle 11:0 seriju pravi domaćin u ovoj deonici.

12. minut - Lijetkabelis je počeo deonicu sa dve pogođene trojke, Gijedraitis je bio precizan i sada je 30:24. A onda još jedan koš domaćina i brza serija 8:0 - 32:24. Mora Obradović to da seče tajm-autom.

11. minut - Počela je druga četvrtina. Partizan je uradio važan posao i stigao do izjednačenja, tako da od nule kreće drugu deonicu. Ali, Orelik ubacuje trojku - 27:24

KRAJ PRVE DEONICE - 24:24

10. minut - Sjajna akcija Lesora i Pantera koji pogađa uz faul! Partizan je sada izjednačio na 24:24.

9. minut - Pravi Partizan greške u defanzivi, vidi se da mu nedostaje energije, zato domaći tim vodi 24:18. Onda važna trojka Pantera! Lijetkabelis vodi 24:21

7. minut - Zagorac je već dvocifren, ubacio je loptu kroz obruč iz prikrajka i došao do 10 datih poena - 20:14. Potom dobar potez Lipkevičijusa - 22:16

6. minut - Problem za Partizan je što domaći tim hvata ritam pogođenih koševa, dok crno-beli ne uspevaju da nađu rešenje. Željko Obradović žustro pokušava da razbudi svoje igrače - 18:12. Dobar Zagorac ponovo, osam njegovih poena.

5. minut - Vukčević je ušao u probleme sa faulovima, zabeležio je dva, pa u igru ulazi Ledej. Orelik je raspoložen, a Žemaitis se nadovezuje pa Lijetkabelis vodi 14:8. U seriji su domaći.

3. minut - Gagić je fauliran, pogodio je dva slobodna bacanja i Lijetkabelis vodi sa 9:8. I onda ponovo Orelik pogađa trojku - 12:8

2. minut - Najbolji strelac Lijetkabelisa, Orelik, pogodio je trojku sa velike udaljenosti i pokazao je koliko opasan može da bude - 5:5. Ali odgovara Rade Zagorac trojkom iz jako teške situacije - 7:8!

1. minut - Partizan bez Smailagića i Kuruca, meč je počeo! Prvi napad će imati Partizan. U prvoj postavi su Madar, Glas, Zagorac, Vukčević i Koprivica. Upravo centar poentira ispod koša - 0:2. Potom i poeni Radeta Zagorca - 0:5! Odgovara Gagić - 2:5.

MEČ JE POČEO!

- U toku je predstavljanje igrača obe ekipe. Tribine su više prazne nego popunjene, tako da sa te strane ne bi trebalo da bude problema za crno-bele.

- Partizan će i u Litvaniji imati podršku, nekolicina navijača odlučila se da podrži crno-bele na ovom evropskom gostovanju. Svaka podrška je važna, videćemo koliko će crno-beli navijači uspeti da pomognu svojim ljubimcima.

- Košarkaši Partizana izašli su na parket, u toku je zagrevanje, a prema nekim informacijama večeras neće u sastavu zbog rovitog stanja biti Alena Smailagića i Rodiona Kuruca. Videćemo da li je to konačna odluka Željka Obradovića.