22:00

0

Crno-beli slavili u drugom polufinalu Kupa „Radivoja Koraća“

KATA7951 - Copyright 24sedam/Katarina Mihajlović

Pomešanih emocija košarkaši Partizana proslavili su plasman u finale Kupa "Radivoja Koraća". Treći put ove sezone crno-beli su savladali FMP i treći put u izuzetno uzbudljivoj i neizvesnoj završnici - 92:89 (21:24, 31:19, 21:17, 19:29), kojom su zakazali finalni okršaj sa najvećim rivalom Crvenom zvezdom (nedelja, 21.00 - TV Arena sport)

Radost zbog pobede, pored umalo napravljene veresije od već upisane pobede, u klubu iz Humske sigurno je umanjila i povreda kolena Alena Smailagića posle samo dva minuta igre, nakon koje je mladi košarkaš uz pomoć članova tima napustio parket, otišao u svlačionicu i do kraja meča se nije vraćao u igru.

Željko Obradović sigurno neće imati nimalo prijatan sastanak sa košarkašima "valjka" posle večerašnje utakmice u kojoj su strepeli za trijumf, pošto su 28 sekundi pre kraja meča imali napad na plus osam. Ipak, serijom početničkih grešaka dozvolili su izgubljenim "panterima" da trojkama Vujičića i Džonsa priđu na samo dva poena minusa 10 sekundi pre poslednjeg zvuka sirene. Polovičnim učinkom s linije penala Avramović je dao poslednju nadu FMP da meč može da odvede u dodatnih pet minuta, ali je Nerandžić promašio poslednji šut na meču za konačno slavlje crno-belih.

Povreda Smailagića, o kojoj će se više znati posle detaljnih lekarskih pregleda, definitivno je ostavila utisak na košarkaše Partizana, koji su dugo tražili pravi ritam u uvodnoj deonici meča, koja je u potpunosti pripala FMP-u. Ipak, junak "valjka" večeras je bio Kevin Panter.

Sjajni američki šuter pronašao je način da "povuče ručnu" kada su "panteri" pretili da odu na dvocifreni plus, a potom iz napada u napad "izmišljao" poene kojima je ulivao ogromnu dozu samopouzdanja saigračima i davao ritam za gromoglasnu podršku punih tribina niškog "Čaira".

Serijom 11:2 u drugoj polovini druge deonice Partizan je stekao prvu osetniju prednost (48:29, 19. minut), koja je sredinom trećeg kvartala otišla na maksimalnih plus 16 (67:51, 26. minut). Međutim, "panteri" se nisu predali, odgovorili su serijom 19:3 (70:60) i nagovestili potpuni povratak u meč, koji je usledio na otvaranju završnog kvartala.

Tri minuta su crno-beli bili bez poena, Brajs Džons je na drugoj strani vezao sedam i za tili čas vratio FMP na dva poseda zaostatka (73:67), koja su Stefanovićevi izabranici prokockali i zbog toga kažnjeni trojkom Mura, koja je crno-belima vratila dvocifreni plus, koji su "panteri" ozbiljno ugrozili tri minuta pre poslednjeg zvuka sirene (82:77).

Tada je, međutim, na scenu stupio Panter. Iskusni as je uradio ono zbog čega je Obradović letos i doveo kao prvo i najzvučnije pojačanje. Uzeo je loptu, ubacio dve vezane trojke i pred završna dva minuta meča doneo "valjku" ogromnih plus 11 (88:77), koje su crno-beli, na kraju i uz puno sreće, uspeli da pretvore u konačan trijumf.

40. MINUT - KRAJ! Partizan je u finalu. FMP je savladan 92:89!

38. MINUT - Šaranović pogađa trojku, FMP je ponovo na minus pet - 82:77, 37. minut. Izuzetno važna trojka Pantera za odbijanje naleta rivala, koji gubi još jednu loptu posle faula u napadu Tasića. Još jedna trojka Pantera, sa osam metara, preko ruke na isteku napada, kojom dovodi "valjak" nadomak finala i derbija sa Zvezdom - 88:77, pred završna dva minuta meča.

24sedam/Katarina Mihajlović

36. MINUT - Na poene uz faul Pantera i pogođeno dodatno bacanje, trojkom odgovara Tasić - 80:72, 35. minut. Ledej pogđa dva bacanja i vraća crno-bele na dvocifrenu razliku - 82:72, 36. minut. Izundu poentira pod košem crno-belih.

34. MINUT - Dva napada su "panteri" prokockali na minus šest, posle čega je Koprivica polovično precizan s linije penala. Ovo su prvi poeni za Partizan u četvrtoj deonici, na isteku 33. minuta - 74:67. Izuzetno bitna trojka Mura za vraćanje na dvocifreni plus crno-belih - 77:67, 34. minut.

32. MINUT - Još jedna trojka Brajsa Džonsa (4/6), a potom poentira u kontri posle ukradene lopte. Brza serija 5:0 FMP, posle koje Obradović traži tajm aut - 73:65, 31. minut. Džons sam pravi seriju 7:0 "pantera" na startu četvrte deonice. Partizan je bez koša više od dva minuta u završnom kvartalu - 73:68, 32. minut.

30. MINUT - Trojkom Dangubića uz zvuk sirene, Partizan na poslednji dvominutni odmor ide sa plus 13 - 73:60.

28. MINUT - Malo su crno-beli "popustili gas" u ofanzivi, što FMP koristi i sa poenima sa linije penala prilaze na 67:56 u 28. minutu. Mini seriju FMP-a polovičnim učinkom sa linije penala prekida Lesor (1/6), a posle ofanzivnog skoka, Trifunović poentira i vraća crno-belima velikih plus 14 - 70:56, 28. minut.

26. MINUT - Na polovini treće deonice, posle presečene lopte i zakucavanja Lesora, Partizan ima maksimalnih plus 15 - 65:51. Nova izgubljena lopta "pantera" (12. u dosadašnjem toku meča), posle čega Ledej pogađa dva bacanja za, dosad najvećih, 67:51 u 26. minutu.

24. MINUT - Nerandžić poenima uz faul i pogođenim dodatnim bacanjem na trenutak prekida nalet "valjka", koji posle poena Pantera (tri ubačena bacanja) i Avramovića na isteku 24. minuta 63:51.

22. MINUT - Poenima Ledeja i trojkom Džonsa otvoreno je drugo poluvreme - 54:46, 21. minut. Koprivica i Mur donose crno-belima plus 12 na isteku 22. minuta - 58:46.

20. MINUT - Trojkama Dangubića i Ledeja Partizan odlazi na maksimalnih plus devet u 19. minutu - 48:39. Na kraju prvog poluvremena Partizan vodi 52:43.

18. MINUT - Na ubačenu trojku Tasića, sa tri ubačena bacanja odgovara Panter. Partizan u 17. minutu vodi 40:37. Pred završna dva minuta prvog poluvremena, crno-beli vode 42:39.

16. MINUT - Ledej sa poludistance i Panter trojkom kreiraju seriju Partizana 7:0 i na polovini druge deonice "valjak" vodi 35:32. Posle sedmog ofanzivnog skoka "pantera" i poena Pavićevića prekida se serija crno-belih, koji u završna četiri minuta prvog poluvremena ulaze sa plus jedan - 35:34.

14. MINUT - Poenima Mura sa linije penala Partizan dolazi do izjednačenja - 26:26. Šaranović i Izundu imaju spreman odgovor. FMP vodi 30:26 u 13. minutu. Panter sa četiri vezana poena zaustavlja nalet "pantera", koji na isteku 14. minuta vode 32:30.

12. MINUT - Poenima Stepanovića FMP dolazi do plus pet na startu druge deonice - 26:21, 11. minut. Mur pogađa još jednu trojku, na isteku 12. minuta "panteri" vode 26:24.

10. MINUT - Brajs Džons sa pet vezanih poena donosi "panterima" plus četiri pred završnih 60 sekundi uvodne deonice - 22:18. Američki bek već je ubacio 11 poena. Izuzetno bitna trojka za crno-bele Dalasa Mura. Na kraju prve deonice FMP vodi 24:21.

8. MINUT - Kuruc i Koprivica vraćaju minimalno vođstvo Partizanu - 15:14, 8. minut. Džons sa 2+1 prekida mini seriju crno-belih, koji posle trojke Pantera ulazi s vođstvom u poslednja dva minuta prve deonice - 18:17.

6. MINUT - "Panteri", očekivano, pokušavaju što više da namuče Partizan, koji je posle trojke Džonsa i poena Tasića vode 13:9. Koprivica radi veliki posao za crno-bele i zakucava posle ofanzivnog skoka. Posle polovičnog učinka Šaranovića sa linije penala FMP vodi 14:11 na isteku 6. minuta igre.

4. MINUT - Veliki hendikep za crno-bele posle nešto više od dva minuta igre. Alen Smailagić je povredio koleno i odmah je otišao u svlačionicu uz pomoć lekarskog tima Partizana. Posle četiri minuta igre "valjak" vodi 9:8.

2. MINUT - Meč je otvoren promašenom trojkom Vukčevića i ubačenom dugom dvojkom Tasića. Partizan prvi put na meču vodi posle trojke Trifunovića uz zvuk sirene - 3:2, 2. minut.

Matijas Lesor se oporavio od prehlade, pa je posle preskočenog četvrtfinalnog okršaja sa zemunskim Borcem, večeras zauzeo mesto u timu Partizana.

Ovaj meč je šesti na ovosezonskom izdanju Kupa "Radivoja Koraća", a prvi put je u "Čairu" postavljena zaštitna ograda, koja će stajati iza klupe FMP-a.