Partizan se zagrejao za FMP! „Valjak“ stotkom do polufinala Kupa!

21:37

0

Crno-beli dominantni protiv zemunskog Borca

KATA7457 - Copyright 24sedam/Katarina Mihajlović

Četvrtfinale Kupa "Radivoja Koraća" završeno je bez iznenađenja. Crvenoj zvezdi, Megi i FMP-u u polufinalnim borbama za "Žućkovu levicu" pridružio se i Partizan. Očekivano, crno-beli nisu imali težak posao protiv zemunskog Borca, koji je savladan 101:48 (22:12, 25:18, 26:9, 28:9).

Bez Matijasa Lesora, koji su iz predostrožnosti ostali van protokola za večerašnji meč i Radeta Zagorca, koji nije ulazio u igru, izabranici Željka Obradovića opravdali su ulogu apsolutnog favorita u poslednjem četvrtfinalnom okršaju u niškom "Čairu", iako im je trebalo nekoliko minuta da uhvate pravi ritam. Ali, kada se "valjak" zahuktao, nije stao do kraja meča.

Predvođeni najiskusnijim košarkašima u timu Balmazovićem i Sinovcem, Zemunci su gotovo do sredine druge deonice držali rezultatski priključak. Klupko večerašnje utakmice počelo je da se odmotava u drugoj polovini uvodne deonice, kada je Partizan serijom 10:0 stigao do prvog dvocifrenog plusa na meču - 22:12.

Ekipa Siniše Matića preciznim šutevima van linije 6.75 uspevala je koliko toliko da odbija nalete crno-belih samo do sredine druge deonice, kada je favorizovani rival serijom 14:2 stigao do, dotad, najvećih plus 17 (47:30).

U tom momentu utakmica je bila završena, ali su izabrnici Željka Obradovića u nastavku dodatno pojačali ritam. Kao da su crno-beli osetili da su ostali dužni veoma brojnoj publici u "Čairu", podigli su intenzitet igre u defanzivi što je rezultiralo uvećavanjem prednosti gotovo iz napada u napad.

Posebno atraktivni košarkaši kluba iz Humske bili su u završnoj deonici. Igra Zemunaca se u tom periodu potpuno raspala, pa su, pre svih Kuruc, Vukčević i Smailagić, atraktivnim zakucavanjima davali ton u igri "valjka", koji je sa parketa niške dvorane ispraćen povicima "Kup je naš".

Ipak, da bi se očekivanja "grobara" sprovela u delo, Obradovićevi puleni najpre će morati da izađu na kraj sa FMP-om. "Panteri" su danas protiv Borca jasno stavili do znanja da nisu bez ambicija stigli na završni turnir Kupa "Radivoja Koraća" i nema nikakve sumnje da crno-bele u subotnjem polufinalu (21.00) očekuje neuporedivo teži posao. Pre tog duela, prvog finalistu daće duel Crvene zvezde i Mege, koji počinje u 17 časova.

PARTIZAN: Vukčević 16, Avramović 10 (6as), Dangubić 14 (8sk, 6as), Miletić 8 (6sk), Trifunović 11, Panter 4, Kuruc 8 (7sk), Ledej 9, Zagorac, Koprivica 6 (6sk), Smailagić 12 (6sk), Mur 3.

BORAC: Branković 14, Miculović, Sinovec 8, Balmazović 15, Trajković, Čelebić 5, Uskoković 3, Beader, Vukojčić, Ekmedžić, Milošević, Simeunović 3.

ČETVRTA ČETVRTINA

40. MINUT - KRAJ! Parizan je pobedio Borac 101:48.

38. MINUT - Nižu se atraktivni potezi pod košem Zemunaca. U zakucavanjima prednjače Vukčević i Smailagić. U poslednja dva minuta meča crno-beli ulaze najvećih plus 50 - 95:45.

36. MINUT - Raspala se igra Zemuna u ovim momentima. Crno-beli bez mnogo muka poenima završavaju većinu napada i u 34. minutu vode 91:45.

34. MINUT - Posle serije 9:0, koju su kreirali započeli Trifunović i alej-up zakucavanjem Vukčević, a završili je trojkom Dangubić i poenima iz prodora Avramović crno-beli na isteku 34. minuta dolaze do nove najveće prednosti - 86:43, 34. minut.

32. MINUT - Čelebić je četiri poena pokušao da pokrene svoje saigrače, ali su odgovor imali Smailagić i Dangubić - 77:43.

24sedam/Katarina Mihajlović

TREĆA ČETVRTINA

30. MINUT - Spustio je Partizan Zemunce na jednocifren broj poena u trećoj četvrtini (devet). Poenima Avramovića sa poludistance i posle dva vezana zakucavanja Kuruca crno-beli na poslednji dvominutni odmor odlaze sa velikih - 73:39.

28. MINUT - U završna dva minuta treće deonice Partizan ulazi sa 67:39.

26. MINUT - Trojkom Vukčevića Partizan stiže do nove najveće prednosti - 65:33, ali na drugoj strani trojku vraća Aeksić i prekida seriju od sedam uzastopno promašenih šuteva van linije 6.75 Zemunaca - 65:36, 26. minut.

24. MINUT -  Na isteku 23. minuta Zemun dolazi do prvih poena u nastavku meča. Prethodno je Miletić zakucavanjem doneo crno-belima plus 18. Posle dva ubačena bacanja Trifunovića Partizan ide na maksimalnih 30 poena viška - 62:32, 24. minut.

22. MINUT - Laki poeni Kuruca i Miletića na samom startu drugog poluvremena za novi najveći plus crno-belih - 51:30. Posle nesportskog faula Miculovića Trifunović pa Vukčević su polovični s linije penala - 53:30, 22. minut. Posle trojke Trifunovića "valjak" odlazi na novi najveći plus - 56:30.

DRUGA ČETVRTINA

20. MINUT - Prokockali su crno-beli dva napada na plus 14, pa su košarkaši Zemuna sa linije penala (2/4) uspeli da smanje zaostatak u završnici prvog pouvremena - 42:30. Na veliki odmor odlazi se s vođstvom Partizana 47:30 posle pet vezanih poena Ledeja.

18. MINUT - Četiri vezana poena Avramovića za seriju 6:0 "valjka" i povratak na dvocifreni plus - 39:28, 17. minut. Vukčević poentira uz faul i pogađa dodatno bacanje za dosad najvećih plus 14 - 42:28, 18. minut.

16. MINUT - Trojkom Sinoveca i poenima Brankovića Zemun prilazi na minus pet. Ledej prekida mini seriju rivala 5:0 - 35:28, 16. minut.

14. MINUT - Još jednom Smailagić na trojku rivala odgovara sa 2+1. Sinovec ubacuje petu trojku Zemunaca iz 10 pokušaja, ali crno-beli preko Ledeja (dva poena) i Mura (tri) vraćaju dvocifreni plus - 33:21, 14. minut.

12. MINUT - Balmazović trojkom otvara drugi period. Iskusni košarkaš postigao je 10 od 15 poena Zamunaca dosad. Smailagić vraća crno-belima dvocifreni plus poenima uz faul i pogođenim dodatnim bacanjem - 25:15, 11. minut. Posle trojke Brankovića, Obradović traži minut odmora - 25:18, 12. minut.

PRVA ČETVRTINA

10. MINUT - Posle prve deonice Partizan vodi 22:12. Gosti su bez poena u poslednja četiri minuta uvodne četvrtine, što su crno-beli iskoristili za seriju 10:0.

8. MINUT - U poslednja dva minuta prve četvrtine Partizan ulazi sa plus šest posle poena Koprivice i Pantera (četiri) - 18:12.

6. MINUT - Partizan je poveo 10:8 posle zakucavanja Dangubića u kontri, ali Zemunci sa četiri brza poena dolaze do izjednačenja na polovini prve četvrtine - 10:10. Na isteku 6. minuta rezultat je poravnat - 12:12.

4. MINUT - Poenima Miletića posle ofanzivnog skoka i trojkom Trifunovića crno-bele dolaze do vođstva - 8:6, 4. minut.

2. MINUT - Posle prva dva minuta Zemunci vode 6:3 trojkama Balmazovića i Brankovića. Šut van linije 6.75 za crno-bele je ubacio Vukčević.