Hrvati u nokdaunu: Zvezdina dominacija protiv Zadra!

19:32

0

Crveno-beli pobedili sa 91:69

kucanje - Copyright KK Zvezda Đorđe Kostić

Košarkaši Crvene zvezde deklasirali su Zadar sa 91:69 (26:22, 25:15, 19:16, 21:16) u 20. kolu AdmiralBet ABA lige i tako ostvarili 17. trijumf u regionalnom takmičenju.

Crveno-beli su zasluženo stigli do nove pobede i što je za Dejana Radonjića najvažnije nisu se energetski toliko istrošili, jer ih ove nedelje očekuje Kup Radivoja Koraća u Nišu.

Što se tiče same utakmice, jedino je početak utakmice bio dosta izjednačen, Zadrani su u tom periodu pružili malo jači otpor domaćinima, ali kako je odmicala utakmica, kvalitet je dolazio do izražaja i prednost je stalno rasla.

Odlučujući momenat je bio kraj prvog poluvremena i početak drugog gde su košarkaši Zvezde napravili dvocifrenu prednost koju su održavali do kraja utakmice.

U jednom trenutku prednost je iznosila i plus 25 za crveno-bele.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Dobrić sa 23 i Simonović sa 15 poena, dok su se u Zadru izdvojili Jordano sa 16 i Mavra sa 13 koševa.

KRAJ:

Zvezda pobedila Zadar 91:69

36. minut - Zvezda ponovo kontroliše meč. Sa dve trojke vraća se na plus 16 (80:64). Sve je bliža novom trijumfu u regionalnom takmičenju.

32. minut - Opuštanje košarkaša Zvezde najbolje su iskoristili gosti, koji su uspeli da smanje na 13 koševa.

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

30. minut - Izabranici Dejana Radonjića malo su spustili intezitet igre, Zadrani su to iskoristili i spustili na minus 17 (70:53).

26. minut - Demoliranje, iz minute u minut razlika raste. Zadrani ne znaju šta ih je snašlo. Crveno-beli su otišli na plus 24 (68:44).

22. minut - Nastavlja Zvezda da melje goste, ubacili su u više stepen brzine, već sada je gotovo izvesno da se zna ko je pobednik u večerašnjem meču. Otišli su na skoro plus 20 (57:39)

KRAJ PRVOG POLUVREMENA:

18. minut - Dominacija Zvezde, sve bolja igra izabranika Dejana Radonjića. Gosti ne znaju šta ih je snašlo (49:34).

15. minut - Mnogo bolja igra domaćina, prednost raste. Sada je plus 8 (39:31)

12. minut - Ne predaju su gosti, imaju raspoložene šutere i polako smanjuju razliku. Zvezda duže vreme bez koša. Prelaze u vođstvo 29:28. Dosta grešaka crveno-belih na početku druge deonice.

KRAJ PRVE ČETVRTINE:

10. minut - Završena prva deonica, crveno-beli vode sa 26:22, dosta efiksnih prvih deset minuta.

8. minut - Gosti prave preokret, napravili su seriju 7:0 i prvi put prelaze u viđstvo 18:17, Zvezda odmah uzvraća.

6. minut - Crveno-beli održavaju malu prednost i bolja su ekipa na početku utakmice. Ne predaje se Zadar, smanjuje na minus dva 13:11.

3. minut - Odlično krenuli šuterski obe ekipe. Po trojku su pogodili sa obe strane, čak je Holins i dobio slobodno bacanje. Zatim su pogodili Vajt i Volters. Zvezda za sada pogađa samo za tri poena.

Petorka Zvezde: Volters, Kuzmić, Lazić, Vajt, Holins.