21:15

0

„Valjak“ ubedljiv protiv španskog tima

0MET2987 - Copyright MN Press

Sjajno crno-belo veče u dvorani "Aleksandar Nikolić". Osim malog pada koncentracije u završnom kvartalu, kada je sve već bilo skoro pa odlučeno, košarkaši Partizana su većim delom meča "mleli" Andoru i na kraju slavili ubedljiv trijumf - 95:70 (24:16, 21:19, 24:19, 26:16).

Nisu izabranici Željka Obradovića mogli da požele lepši odlazak na jednomesečnu pauzu u Evrokupu. Pred odlično popunjenim tribinama beogradskog hrama košarke, sa izuzetno rapoloženim Zekom Ledejom i Kevinom Panterom, drugačiji ishod teško je bio moguć, a ono što je večeras posebno obradovalo pristalice "valjka" jesu prvi minuti i poeni mladog Tristana Vukčevića u crno-belom dresu.

Panter i Ledej maestralno su vozili "valjak" tokom celog meča, a kada je bilo najkritičnije preuzeli su odgovornost i odbili poslednji juriš gostiju. Pitanje pobednika se nije postavljalo gotovo nijednog trenutka, a Trifunović i Avramović u prvom, te Madar u drugom poluvremenu, su svojim minijaturama davali dodatni impuls u igri Partizana, koji je u finišu druge deonice stigao do dvocifrenog plusa , koji je samo na trenutak bio ugrožen početkom drugog poluvremena.

Ipak, da Obradović ne bude potpuno zadovoljan večeras, pobrinuli su se njegovi izabranici u završnoj deonici. Kada su u 31. minutu stigli do ogromnih 74:54, crno-beli su neshvatljivo pali. Gosti su uspeli da ih zonskom odbranom izbace iz ritma i serijom 12:2 prepolove zaostatak (76:66, 35. minut), ali su onda Panter, Lesor i Madar nanizali 12 poena i omogućili sebi i navijačima lagan finiš meča.

PARTIZAN: Kuruc, Panter 16, Vukčević 2, Ledej 20, ZAgorac 2, Avramović 6, Koprivica 4, Dangubić, Mur, Lesor 18, Trifunović 12, Madar 15.

ANDORA: Miler Mekintajer 7, Pauli 13, Olumujiva, Ljovet 5, Hena 17, Nakić 5, Dijanj, Kroford 5, Kolom 2, Arteaga 16, Mekel.

Lokomotiva Kubanj - Šlonsk

40. MINUT - KRAJ! Partizan je pobedio Andoru 95:70.

38. MINUT - Hena je prekinuo seriju Partizan 12:0, a potom Madar ubacuje trojku za ogromnih 91:68 pred završna dva minuta meča.

36. MINUT - Prepolovila je Andora vođstvo Partizana na ulasku u 35. minut, ali je Panter s ubačenim bacenjem zbog tehničke greške Ljovetu i pogođenim šutem sa poludistance prekinuo veliku seriju gostiju - 79:66. Potom Lesor postiže poene iz reketa, a Panter trojku i crno-beli se ekspresno vraćaju na velikih 18 razlike - 84:66, 36. minut.

34. MINUT - Dva puta gosti kompletiraju 2+1, a posle poena Mekintajera u kontri, posle presečene lopte, prilaze na minus 14 - 76:62, 33. minut. Ušli su crno-beli u seriju grešaka, što gosti koriste i serijom 10:2 prilaze na 76:64 u 34. minutu.

32. MINUT - Završni kvartal počeo je na isti način na koji je završen prethodni - trojkom Madara za novi najveći plus crno-belih - 72:54, 31. minut. Ledej sa dva ubačena bacanja donosi crno-belima najvećih 20 poena viška - 74:54, 32. minut.

30. MINUT - Ledej je odgovorio na trojku Paulija, a na poslednji dvominutni odmor "valjak" odlazi sa plus 15, posle trojke Jama Madara - 69:54.

28. MINUT - Sjajan je Ledej u trećoj deonici. Sa sedam poena kreirao je seriju Partizana 9:2 i trojkom doneo "valjku" novi najveći plus - 61:47 na ulasku u 28. minut. Arteaga lakim poenima i Pauli trojkom vraćaju goste na minus 11 pred završna dva minuta trećeg kvartala - 63:52.

26. MINUT - Konsolidovali su se crno-beli sredinom treće deonice i sa četiri vezana poena Ledeja, između kojih su se "uvukla" dva vezana ofanzivna skoka Koprivice,  vraćaju se na dvocifreni plus - 56:45, 26. minut.

24. MINUT - Trojku pogađa i Nakić i u 23. minutu približava Andoru na minus šest, ali potom izuzetno važnu trojku za Partizan ubacuje Trifunović - 52:43.

22. MINUT - Gosti su bolje otvorili drugo poluvreme i posle trojke Hane prišli na 47:40 u 22. minutu.

20. MINUT - Na poluvremenu Partizan vodi 45:35!

18. MINUT - Partizan prvi put na meču ima dvocifreni plus na meču, posle trojke Avramovića - 39:27, 17. minut.  U poslednja dva minuta prvog poluvremena crno-beli ulaze sa plus 10, posle poena Paulija - 39:29.

16. MINUT - Posle trojke Kroforda, Avramović i Lesor poentiraju u reketu gostiju i vraćaju "valjku" dosad najvećih plus devet 34:25, 16. minut. Hena poenima iz prodora prekida mini seriju Partizana, kojem Lesor, posle ofanzivnog skoka čuva devet poena viška - 36:27.

14. MINUT - Posle nešto više od dva minuta igre u drugoj deonici, prve poene za crno-bele postiže Tristan Vukčević - 26:18, 13. minut. Arteaga odgovara na drugoj strani poenima iz reketa. Lesor sa četiri vezana poena čuva Partizanu plus osam na isteku 14. minuta - 30:22.

12. MINUT - Drugi kvartal je otvoren prokockanim prvim napadima na obe strane. Prve poene u nastavku meča postigao je Miler Mekintajer u kontri gostiju - 24:18, 12. minut.

10. MINUT - Lesor sa dva ubačena bacanja prekida mini seriju gostiju, a prve minute u dresu Partizana upisao je mladi Tristan Vukčević. Na kraju prve deonice Partizan vodi 24:16.

8. MINUT - Arteaga i Miler Mekintajer brzom serijom 5:0 ekspresno vraćaju goste - 18:14, 7. minut. Trifunović i Kuruc su promašili otvorene trojke, Madar je napravio grešku u koracima, pa je pred završna dva minuta prve deonice rezultat 18:14.

6. MINUT - Partizan serijom 10:2 dolazi nadomak dvocifrenog plusa na isteku 5. minuta igre - 16:7. Ledej čuva plus devet "valjku" na isteku 6. minuta igre.

4. MINUT - Posle trojke Hene, Panter Trifunović i Ledej (2+1) donose crno-belima najvećih plus 6 - 11:5, 4. minut.

2. MINUT - Prve poene na meču s linije penala postiže Panter (2/2). Hena pogađa na drugoj strani sa poludistance. Ledej i Koprivica donose crno-belima 6:2 na isteku 2. minuta igre.

Obradović meč počinje u petorci Avramović, Panter, Trifunović, Ledej i Koprivica.

Crno-beli će večeras igrati bez Alena Smailagića, a prve minute u crno-belom dresu očekuje Tristan Vukčević. Takođe, "valjak" će imati podršku najtrofejnijeg trenera u klupskoj istoriji Duška Vujoševića, koji je ovacijama dočekan u dvorani "Aleksandar Nikolić".