Budućnost je nezaustavljiva! Mornar parirao samo jedno poluvreme!

20:07

0

Podgoričani slavili u crnogorskom derbiju

IMG_2253 - Copyright AdmiralBet ABA liga/Mornar-Barsko zlato/MEDIA Pro

Budućnost je uhvatila zalet posle prinudnog odmora i sada deluje nezaustavljivo. Posle bolnih i teških poraza od Ulma i Valensije, ekipa Aleksandra Džikića kao da se preporodila, pa je na nedavni trijumf iz Bolonje naslonila pobedu u derbiju 19. kola AdmiralBet ABA lige na gostovanju protiv Mornara - 73:62 (14:21, 22:21, 17:9, 20:11).

Desetak minuta dobre igre bilo je premalo da bi Barani pred svojim navijačima srušili velikog rivala, koji je posle nešto sigurnijeg starta u finišu prve deonice prepustio vođstvo ekipi Mihaila Pavićevića.

Serijom 11:0 Mornar je završnici uvodne deonice došao do najvećih plus devet (21:12), koje su koliko toliko uspeli da sačuvaju do odlaska na veliki odmor zahvaljujući trojkama (dve) Mladena Jeremića u drugoj polovini druge deonice.

Ipak, u trećoj četvrtini razigrao se Kendrik Peri. Novopridošlica „đetića“ iz Panatinaikosa je sa osam vezanih poena (dve trojke) pogurao seriju gostiju 14:2 za preuzimanje vođstva (52:46), koje je domaćin ugrožavao do sredine završnog kvartala kada su Petar Popović (dve) i Jagodić Kuridža trojkama odlepili Budućnost na nedostižnih 68:57 u 36. minutu.

Popović i Rid su sa po 16 poena predvodili Podgoričane, Peri je dodao 13, dok je Atić meč završio sa 10 poena, dok su kod domaćih efikasniji od ostalih bili Gordić (11 p, 8 as), Živanović (11) i Smit (10 p, 8 sk).