Partizanu pobeda, Borcu glavobolja! Avramovićeva silmutanka u senci užasne povrede Lešića! (VIDEO)

17:45

0

„Valjak“ slavio protiv Čačana u malom srpskom derbiju

PARTIZAN_vs_BORAC_36 - Copyright MN Press

Pobeda je jedino čime će Željko Obradović moći da bude zadovoljan posle malog srpskog derbija u 19. kolu AdmiralBet ABA lige. Crno-beli su u dvorani "Aleksandar Nikolić", posle puno uloženog truda, tek u završnici meča uspeli da prelome uporni Borac, kojem će neuspeh u beogradskom hramu košarke biti najmanji problem u narednim danima - 75:68 (18:17, 13:14, 22:14, 22:23).

Duel u nekadašnjem "Pioniru" obeležila je teška povreda kolena Save Lešića. Isticao je 4. minut utakmice kada je najiskusniji košarkaš gostiju prilikom doskoka posle jednog defanzivnog skoka završio na parketu uz urlik i izuzetno bolnu grimasu na licu. Koliko je sve delovalo ozbiljno govori i to što se na terenu odmah našao i doktor Partizana Moma Jakovljević, a nesrećni krilni centar je posle nekoliko minuta uz pomoć saigrača napustio parket uz aplauze Partizanove publike.

Iako je tada delovalo da će se gosti, pogotovo posle furioznog starta Partizana i vođstva 8:0 posle dva minuta igre, teško vratiti u igru, desilo se potpuno suprotno. Mučili su se crno-beli u šutu sa distance, teško su pronalazili kontinuitet u ofanzivnoj igri što su Čačani maksimalno koristili da održe rezultatsku neizvesnost gotovo do poslednjeg zvuka sirene.

Partizanov junak večeras je bio Aleksa Avramović. Srpski reprezentativac odigrao je verovatno najbolju partiju od dolaska u klub iz Humske, a na njegovoj minijaturi na otvaranju drugog poluvremena (osam uzastopnih poena i asistencija) crno-beli su došli do prvog dvocifrenog plusa na meču - 43:31.

Iako su tada mnogi pomislili da će favorizovani "valjak" do kraja meča imati znatno lakši posao, a publika u dvorani se ponadala da će prvi put u crno-belom dresu na parketu videti Tristana Vukčevića, desilo se potpuno suprotno. Iskusni Nemanja Todorović, uz minijature nekadašnjeg košarkaša Partizana Marka Pecarskog, uporno su vraćali Čačane u rezultatski priključak, koji su crno-beli definitivno slomili u drugoj polovini završnog kvartala serijom 9:2 koju je trojkom krunisao Avramović - (71:60, 39. minut).

PARTIZAN: Kuruc 7, Panter 4, Vukčević, Ledej 13, Avramović 20, Koprivica 2, Dangubić, Smailagić 7, Glas 5, Lesor 11, Trifunović 2, Madar 4.

BORAC: Đoković 4, Hal 7, Sanadze 6, Đoković 3, Lopez 5, Tomašević 11, Pecarski 7, Lešić 2, Novaković 10, Todorović 13, Čarapić, Janković.

ČETVRTA ČETVRTINA

40. MINUT - KRAJ! Partizan je savladao Borac 75:68.

38. MINUT - Aleksa Avramović ubacuje trojku i verovatno stavlja tačku na meč u "Pioniru". Posle poena Ledeja u reketu crno-beli u završna dva minuta meča ulaze s vođstvom 71:60.

36. MINUT - Posle trojke Pecarskog, Lesor pogađa jedno od dva bacanja. Potom je sa poludistance precizan Tomašević - 62:58. Lesor zakucava na isteku 36. minuta.

34. MINUT - Mini seriju Todorovića 5:0 prekida Lesor poenima u reketu - 57:50, 33. minut. Posle tri ubačena bacanja Sanadzea i prilaska Borca na minus četiri, Todorović pravi petu ličnu grešku i šalje Ledeja na liniju penala. Krilni centar Partizana je precizan oba puta - 59:53, 24. minut. Smailagić poentira iz ofanzivnog skoka posle promašene trojke Madara.

32. MINUT - Posle prokockanih uvodnih napada na obe strane, prve poene u četvrtoj deonici postiže Kuruc, zakucavanjem u kontranapadu. Na drugoj strani Todorović pogađa trojku - 55:48, 32. minut.

TREĆA ČETVRTINA

30. MINUT - Na kraju pretposlednjeg kvartala Partizan vodi 53:45.

28. MINUT - Posle više od četiri minuta bez poena, Panter krade loptu gostima i zakucava u kotrni - 45:37, 27. minut. Pred završna dva minuta treće deonice crno-beli vode 45:41.

26. MINUT - Posle Partizanovih 12:0, Čačani odgovaraju sa 6:0 za minus šest na polovini treće deonice - 43:37.

24. MINUT - Posle tri i po minuta igre bez poena i serije Partizana 12:0, trojku za goste pogađa Todorović - 43:34, 24. minut. Na isteku 24. minuta Lopez pogađa jedno od dva bacanja - 43:35.

22. MINUT - Drugo poluvreme otvoreno je sa osam vezanih poena Avramovića 39:31, 22. minut. Posle osam poena, Avramović upisuje i asistenciju za zakucavanje Lesora. Prvi put na meču "valjak" ima dvocifreni plus - 41:31.

DRUGA ČETVRTINA

20. MINUT - Na kraju prvog poluvremena rezultat je izjednačen - 31:31.

18. MINUT - Partizan je poenima Pantera i Lesora sa linije penala (obojica 2/2) pobegao gostima na plus pet (29:24), ali je Todorović sa pet vezanih poena prekinuo potencijalni nalet "valjka" i pred završna dva minuta prvog poluvremena poravnao rezultat - 29:29.

16. MINUT - Na isteku 16. minuta igre crno-beli vode 25:23, poenima Ledeja posle ofanzivnog skoka. Prethodno je na isti način poentirao i Pecarski na drugoj strani.

14. MINUT - Posle tačno tri minuta igre u drugoj deonici, prve poene za Partizan postiže Avramović i to van linije 6.75. Potom za dva poentira Glas i vraća prednost na stranu crno-belih - 23:21. Kuruc pravi treću ličnu grešku na isteku 14. minuta meča.

12. MINUT - Dugo su crno-beli bez koša, skoro četiri minuta računajući finiš prve i početak druge deonice, što Čačni koriste i trojkom Novakovića dolaze do prve prednosti na meču. Prethodno je jedno od tri slobodna bacanja ubacio Đoković - 21:18, 12. minut.

PRVA ČETVRTINA

10. MINUT - Na kraju prve deonice Partizan vodi 18:11. Radovan Đoković je ubacio dve trojke u finišu uvodnog kvartala i u potpunosti vratio Čačane u meč.

8. MINUT - Poenima Avramovića, Pantera i Ledeja crno-beli ponovo dolaze do osetnije prednosti - 18:11, 8. minut.

6. MINUT - Gosti su u seriji 7:0 posle trojke Tomaševića, koju poenima prekidaju Madar i Trifunović - 12:7, 6. minut.

4. MINUT - Partizan je u trećem poveo 8:0 posle poena Koprivice u kontranapadu. Čačani prve poene postižu sa linije penala preko Lopeza i Lešića. Veliki maler za Čačane, na isteku 4. minuta meča, prilikom doskoka, Sava Lešić je pao na parket. Najverovatnije se radi o težoj povredi kolena - 8:4, 4. minut.

2. MINUT - Crno-beli posle dva minuta vode 6:0, trojkama Kuruca i Smailagića.

Partizan meč počinje u petorci Madar, Glas, Kuruc, Smailagić i Koprivica.

U dvorani je i legendarni, najtrofejniji, trener Partizana Duško Vujošević.