0

Solidne partije i za Lučića i Jaramaza u pobedi Bajerna

marko-guduric-fenerbahce-beko-istanbul-eb21 - Copyright Euroleague

Košarkaši Fenerbahčea upisali su novu pobedu u 25. kolu Evrolige.

Ekipa Aleksandra Đorđevića je na gostovanju savladala Olimpiju iz Milana sa 71:60.

I ovaj susret je bio rešen u prvom poluvremenu, dok je u trećoj deonici ekipa iz Milana krenula u preokret, međutim, gosti nisu bili lak plen.

Ovo je bilo veče Marka Gudurića, koji je sa 17 poena vodio tim iz Istanbula.

Takođe, srpski reprezentativac je proglašen i najefikasnijim na meču, s obzirom na to da je imao 24 indeksna poena.

Takođe, do pobede je stigao i minhenski Bajern.

Tim koji predvodi Andrea Trinkijeri bio je bolji u svojoj dvorani, od Makabija iz Tel Aviva sa 70:52.

Srpski košarkaši nisu bili najefikasniji, ali je Vladimir Lučić sa devet i Ognjen Jaramaz sa pet poena, dovoljno doprineli pobedi. Lučić je na kraju i imao najveći indeks u svojoj ekipi, dok je pak najefikasniji na meču bio Skoti Vilbekin.

Jasno je bilo već na poluvremenu da će Bavarci slaviti, pa je Trinkijeri smanjio minutažu srpskim igračima.

Tako se Bajern vratio na pobednički kolosek i ostao u igri za plasman u Top 8.

Poslednji meč dana, u svoju korist rešili su igrači Barselone. U Kataloniji su, u svojoj dvorani, upisali ubedljivu pobedu nad ekipom Panatinaikosa rezultatom 86:60. Srpski reprezentativac Nemanja Nedović večeras nije bio u dresu grčkog tima.

Nakon izjednačene prve deonice, vodeći tim Evrolige je u drugom kvartalu bio potpuno dominantan. Razlika koju su tada napravili, rešila je susret, s obzirom na to da su "zeleni" parirali u svakoj četvrtini, ali nedovoljno kako bi prišli i ugrozili rivala.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi je bio Najdžel Hejs sa 14 poena, dok je u timu Panatinaikosa, Papajanis ubacio 18.