22:08

0

Furiozna završnica Katalonaca

vladimir-lucic-fc-bayern-munich-eb21 - Copyright Euroleague

Kako će košarkaši Bajerna žaliti za večerašnjom utakmicom u velikoj borbi za plej-of Evrolige. Vođeni srpskim tandemom Lučić/Jaramaz, Bavarci su došli nadomak senzacije u „Blaugrani“, koju je Barsa u furioznoj završnici uspela da odbrani i zadrži korak za liderom Realom – 71:66 (9:9, 19:20, 17:12, 26:25).

Kao i u beogradskom meču Zvezde i Olimpije, tako se ni košarkaši Barse i Bajerna nisu poenterski proslavili u prvoj deonici. Ipak, u nastavku meča bilo je znatno kvalitetnije košarke u kojoj nijedan tim nije imao više od šest razlike do poslednjih sekundi meča u kojima su Katalonci overavali pobedu.

Kada su Lučić (dve) i Vajler Beb sredinom završnog kvartala vezali tri trojke delovalo je da su izabranici Andree Trinkijerija nadomak velikog iznenađenja (61:56, 36. minut), međutim u naredna dva minuta gosti su potpuno stali što je Barselona iskoristila i serijom 10:0 zakoračila ka trijumfu, koji su uzastopnim ubačenim šutevima van linije 6.75 overili Eksum i Mirotić (71:63).

Lučić je sa 16 poena bio najefikasniji kod gostiju, dok je jedini dvocifreni uz njega bio Jaramaz (15). Slična situacija bila je i u Barseloni, koju su poenterski predvodili Kjurik (20) i Mirotić (13).

Dobru formu večeras je potvrdio i Zenit, koji je na krilima Berona i Lojda slavio u Baskoniji posle preokreta u drugom poluvremenu - 90:82 (22:24, 22:26, 18:14, 28:18).

Imali su Baskijci skoro sve u svojim rukama početkom trećeg kvartala – relativno kontrolisanu utakmicu i skoro dvocifreni plus (54:45, 22. minut), međutim u narednih pet minuta domaći nisu postigli koš, što su Rusi iskoristili da uhvate rezultatski priključak i u završnih deset minuta, uz maestralne minijature Berona (devet poena, 24 ukupno) i Lojda (11, 23 ukupno), overe trijumf.