20:07

0

Zagrepčani slavili na debiju novog trenera

IMG_3552 - Copyright AdmiralBet ABA liga/Cibona/Mihal Jacic

Šok terapija u „Draženovom domu“ je bila uspešna. Posle rastanka sa srpskim strategom Vladom Jovanovićem, Cibona je na debiju Gašpera Okorna prekinula niz od sedam uzastopnih poraza. U Zagrebu je savladan SC Derbi 90:75 (24:22, 20:19, 18:17, 28:17).

Zagrepčanima je pobeda u 18. kolu AdmiralBet ABA lige bila neophodna kako bi koliko toliko mirno ušli u završnicu ligaškog dela regionalnog takmičenja. Osetilo se to i te kako u momentima kada je trebalo prelomiti grogiranog rivala.

Posle 30 minuta izuzetno izjednačene igre sudbinu meča je u svoje ruke uzeo Hose Vildoza. Argentinski bek je sa pet vezanih poena bio najzaslužniji za seriju domaćih 11:0 u prvoj polovini četvrtog kvartala (73:61, 34. minut), a kada su gosti zapretili da se vrate u meč u tandemu sa Nakićem ubacio je tri trojke za veliko slavlje malobrojne publike u zagrebačkom hramu košarke.

Nekadašnji košarkaš Partizana Amar Gegić je sa 18 poena i pet skokova bio vodeća figura Cibosa, uz Vildozu (18 p, 6 as) i Nakića (15), dok je u podgoričkom timu standardno najefikasniji bio Kamenjaš sa 20 poena, uz osam skokova. Zapažen je bio i Nil, koji je uz 16 poena imao i devet asistencija.