Kakva partija Nikole Jokića! Novi tripl-dabl i 22 poena u drugom poluvremenu za stizanje Čembrlejna!

29.01.2022

06:10

0

Nju Orleans se držao do pauze, kada je srpski centar dodao gas

Tan2022-1-29_25050994_1 - Copyright Tanjug/AP

Noćas je na NBA terenima nastavio da blista srpski centar Nikola Jokić!

Glavni igrač Denver Nagetsa je, nakon što je uvršten u startnu postavu na Ol-star meču, još jednom predvodio svoju ekipu do pobede i u susretu Zapadne konferencije, a ovog puta su savladali Nju Orleans rezultatom 116:105.

Ovo je četvrta vezana pobeda Nagetsa, odnosno peta u poslednjih šest utakmica, a Nikola je upisao 12. tripl-dabl u sezoni, a čak šesti u januaru.

Podvig

Drugi put u NBA karijeri Jokić je stigao do šest tripl-dabla u istom mesecu. Pre njega, to je učinio samo Vilt Čembrlejn.

Ono što dodatno podiže na značaju Jokićeve brojke je i to da nije najbolje otvorio utakmicu. Tokom prvog poluvremena ubacio je samo sedam poena, a igra je u tim trenucima bila itekako izjednačena.

Nakon pauze, čim je Nikola podigao svoju igru na viši nivo i Denver je mogao da se rezultatski "odlepi", a u uvodnih 11 minuta drugog dela upostigao je 16 poena.

Do kraja je prednost Nagetsa rasla, a Jokić je meč završio sa 29 poena, 13 skokova i deset asistencija, za 30 minuta u igri.

Dobar je bio i Aron Gordon sa 20 poena, dok je Monte Moris dodao 13. Među Pelikansima je najefikasniji bio Džouns sa 19 poena, a po 18 su ubacili Ernangomez i Aleksander-Voker.