Savršena srpska NBA noć: Bogdan razbio svoje Kingse, Jokić pocepao "mrežice" u Bruklinu

06:03

1

Dva srpska asa blistala u pobedama svojih ekipa

kombo - Copyright Tanjug/AP

Savršena NBA noć je iza dvojice srpskih asova. Nikola Jokić nastavlja da vodi Denver u svom MVP ritmu, jer je i sinoć u Bruklinu bio najerfikasniji u pobedi nad Netsima rezultatom 124:118.

Gosti iz Korolara su iskoristili činjenicu da kod domaćih u timu nije bilo povređenih Kevina Durenta i Kajrjija Irvinga, dok je Džejms Harden presedeo na klupi celu utakmicu i nije mogao da pomogne saigračima da urade nešto više protriv raspoloženih Nagetsa.

Nikola je postigao 26 poena, zabeležio je deset skokova i osam astistencija za nešto više od 35 minuta provedenih na parketu.

Bogdanović se u velikom stilu vratio na parket, pošto je rešio probleme sa kolenom, i odmah je zablistao u sudaru sa bivšim saigračima iz Sakramenta. On je bio tvorac velikog preokreta u druhgoj četvrtini kada je za osam minuta ubacio 13 poena, a ukupno 16 u tom periodu, što je "jastrebove" vratilo na pobednički put. Sa 18 poena bio je zajedno sa Okongvuom najekasniji u svojoj ekipi, a dodao je još tri skoka i sedam asistencija.