Anemični Partizan se spotakao u Ankari, glavobolja za Obradovića! Nedostajalo energije i raspoloženih igrača

18:55

0

Loš meč Parnog valjka...

IMG_0398 - Copyright Erdem Ajtemir/Turk Telekom

Bledo i anemično izdanje Partizana u Ankari. Umorni su otišli crno-beli na gostovanje Turk Telekomu i nekako je sve bilo pogrešno. Od dužeg putovanja nego što je trebalo, preko izbora sudija, na kraju, i najvažnije - do kvaliteta igre crno-belih. I zato pobeda turskog tima - 85:71.

Imaće šta Željko Obradović da zameri svojim izabranicima.

Jedna od najslabijih partija crno-belih u sezoni, a u isto vreme jedna od najboljih partija Turk Telekoma. Nije moglo drugačije da se završi.

Nekako se činilo da se Partizan muči sa tvrdim obručima u Ankari, da ne može da nađe pravu formu, dok je Turk Telekom osetio krv i poput ajkule krenuo po plen.

Entoni Klemons pronalazio uvek trojke kada je to bilo potrebno i završio je utakmicu sa 20 datih poena. Blistao je bivši košarkaš Igokee.

Kod Partizana su najefikasniji bili Dalas Mur sa 15, Kevin Panter i Matijas Lesor sa po 14, te Aleksa Avramović i Zek Ledej koji su dali po 10 poena.

Kod domaćeg sastava odigrali su odlično Džadžuan Džonson i Džared Terel sa po 15 ubačenih poena.

Sada su crno-beli na skoru 8-3, a u sledećem kolu gostovaće Huventudu što je vrlo težak meč u najavi. Večeras mu je nedostajalo energije i raspoloženih igrača. Kako je odigrao Partizan govori podatak da je Matijas Lesor šutirao 4/16 sa linije za slobodna bacanja.

Timski slaba partija Parnog valjka...

EVROKUP: Turk Telekom - Partizan 85:71 (21:18, 22:14, 17:14, 25:25)
Dvorana: Ankara Salonu
Sudije: Mogulkoč, Čelik, Buber

TURK TELEKOM: Perez 5, Klemons 20p, 8as, Gulaslan 2, Gejik 5, Demir 2p, 6sk, Elis 8p, 6sk, Dokins 8, Džonson 15, Engindeniz, Terel 15, Ogut 5, Gozeneli

PARTIZAN: Panter 14p, 5sk, Kuruc, Ledej 10, Zagorac, Avramović 10p, 6sk, Koprivica 2, Smailagić 4, Mur 15, Glas, Lesor 14p, 8sk, Trifunović, Madar 2

Gran Kanarija - Promiteas 21.00

40. minut - Na ulasku u poslednji minut domaćin sigurno vodi - 85:69. I izvesno je da će slaviti. KRAJ UTAKMICE!

39. minut - Avramović je pogodio iz polaganja, ali je brzo Terel vratio istom merom. Pa onda zakucavanje Džonsona - 85:69

38. minut - Na tri minuta do kraja Turk Telekom vodi 80:66. Crno-beli imaju sada napad. Možda i poslednja šansa za povratak u meč. Lesor je na liniji za slobodna bacanja i ponovo se mučio - 80:67

37. minut - Na tri i po minuta pre kraja Mur je zgazio liniju. Gotovo da crno-beli nisu uopšte bili konkurentni u ovoj utakmici. A Klemons igra savršeno celu utakmicu - 79:64

36. minut - Evo nove trojke Mura, on se baš bori da održi crno-bele u životu koliko je to moguće - 75:64. Sada domaći imaju i sreće - 77:64

35. minut - Uspeo je Partizan trojkom Mura da se vrati, ali opet je Klemons pogodio. Vrlo je motivisan bivši košarkaš Igokee - 75:61

33. minut - Kako koji minut odmiče, tako je sve jasnije da će crno-beli izgubiti utakmicu. Trenutno je 18 razlike - 68:50. Uspeli su crno-beli da spuste na 14 razlike. Elis drži prednost na 70:56.

31. minut - Otišao je Turk Telekom na najveću razliku i sada beži zaista mnogo posle nove trojke - 65:46! Sada zaista deluje da su male šanse da će se Partizan izvući bez poraza na ovoj utakmici...

KRAJ TREĆE ČETVRTINE - 60:46

30. minut - Sada je i Dokins pogodio trojku i ponovo je 13 razlike. Zatim je Lesor fauliran i ići će Partizanov centar na liniju za slobodna bacanja - 58:46

28. minut - Perez sada lako prolazi do koša i poentira, a onda i Mur daje trojku! Drži crno-bele u igri u ovom momentu - 55:45. Potom greška u koracima Radeta Zagorca

27. minut - Prvo je Mur ubacio dva penala, a onda je u domaći sastav zabeležio tri sekunde. Evo možda šanse da se Partizan vrati. Međuti, Avramoviću izlazi lopta iz koša - 53:42

Erdem Ajtemir/Turk Telekom

26. minut - Partizan teško dolazi do poena, zato Obradović sada pokušava sa uvođenjem Gregora Glasa. A Turk Telekom nastavlja da diže prednost lakim poenima iz kontranapada - 53:38

25. minut - Opet Džonson pravi probleme sa onim čudnim šutem i izbačajem i sada je 49:36 posle još jedne kontre. Raste prednost domaćina. Vraća se Zagorac u igru. Panter je potom pogodio - 49:38

23. minut - Evo lakih poena Partizana koji je spustio razliku ispod 10 poena. Sada je 45:36. I lopta za crno-bele. Šteta, Avramović je promašio šut za tri poena. Lepa šansa je to bila za priključak.

21. minut - Počelo je drugo poluvreme. Ova deonica je Partizanova šansa da se vrati u igru na vreme. Međutim, Elis donosi poene domaćem timu, a vraća Smailagić - 45:34

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 43:32

20. minut - Ledej je pogodio samo jedno slobodno bacanje na ulasku u poslednji minut prvog poluvremena - 40:28. Avramović je pogodio oba slobodna bacanja. Zatim i Ledej malo popravlja krvnu sliku Partizana sa linije za slobodna bacanja - 40:32. Klemons je dao još jednu trojku.

19. minut - Turk Telekom posle ofanzivnog skoka i poena iz odbojke vodi sa 40:27. Na drugoj strani Panter maši dva šuta.

18. minut - Loša oganizacija igre Partizana, nema tečnih napada, a sa druge strane Klemons ponovo pogađa i vodi Turk Telekom na prednost od 38:27. Novi tajm-aut Obradovića. Lesor se bori, ali ga ne sluša šut sa penala.

16. minut - Dobri potezi Lesora koji je ponovo pogodio uz faul protivničke ekipe - 33:25. Zatim je Francuz ponovo fauliran. A Madar je pogodio sa poludistance - 33:27

15. minut - Partizan igra nekako smušeno večeras, a domaćin to koristi na pravi način i sada vodi dvocifrenom razlikom pole poena Dokinsa - 33:22.

14. minut - Džonson je ponovo napao licem Koprivicu i pogodio svoj prepoznatljiv šut - 28:22. Zatim nova izgubljena lopta Partizana. Pa trojka Dokinsa - 31:22.

12. minut - Odličan potez Smailagića koji se dobro snašao u reketu Turk Telekoma - 26:20. Zatim promašaj pa dobra odbrana Pantera. I onda sjajno polaganje Koprivice - 26:22

11. minut - Terel je povezao trojku pa dvojku, Partizan igra loše u odbrani i usledila je prednost domaćih od 26:18. Zato Obradović zove tajm-aut. Loše izgledaju crno-beli do sada na ovoj utakmici. Vidi se i da nemaju dovoljno energije posle teškog puta.

KRAJ PRVE ČETVRTINE - 21:18

10. minut - Partizan je malo stegao defanzivu, a Avramović trojkom doveo je crno-bele na zaostatak od 19:18. Džonson pravi probleme crno-belima sa šutem sa poludistance- 21:18

8. minut - Lesor je dobro odradio posao ispod obruča, pogodio je uz faul, ali nije pogodio dodatno slobodno bacanje - 16:14. Zatim Ogut pogađa uz faul Pantera - 19:14

6. minut - Džonson je bio precizan jednom sa penala i sada Turk Telekom vodi 9:7. A onda vrlo lepa kombinacija i poeni Avramovića iz polaganja. Zatim ponovo precizan Džonson - 11:9. Potom sjajna trojka Pantera - 11:12. Ali onda vraća Klemons - 14:12

5. minut - Panter je pogodio jedan težak šut, tako da crno-beli vode sa 5:6. Ali, Klemons ubacuje trojku i daje odgovor - 8:6. Ledej je fauliran i ići će na slobodna bacanja. Teško se dolazi do poena u glavnom gradu Turske.

3. minut - Lesor se našao na liniji za slobodna bacanja, ali je promašio oba. Tvrdi obruči su u Ankari... Zatim je Francuz promašio zicer. Pa onda greška Pereza na drugoj strani.

2. minut - Dobar napad crno-belih posle koga poentira Lesor, dobar pik en rol - 3:4. Klemons vraća domaćina u prednost - 5:4

1. minut - Meč je počeo! Prvi napad ima Turk Telekom. Kevin Panter bio je dobar u odbrani i sebi je omogućio lake poene - 0:2.  Ali onda Perez ubacuje trojku - 3:2

- Dvorana u Ankari je više prazna nego puna, ali imaće domaći igrači ipak neku podršku sa tribina. U toku je predstavljanje igrača oba tima.

- Dobra informacija za navijače crno-belih je da će Partizan protiv Turk Telekoma igrati kompletan. Sa druge strane je najavljeno da neće igrati Eron Herison.