Jokić je MVP klasa, ali ne može sam! Denver izgubio od Memfisa, Srbin vezao četvrti tripl-dabl

06:01

0

Dok je Nikola na terenu ekipa funkcioniše, kako ode da odmori igra se raspadne

Tan2022-1-22_62327781_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/David Zalubowski

Kada bi Nikola Jokić iz noći u noć mogao da igra po 48 minuta bez trunke pauze Denver bi se šepurio sa vrha tabele. Pošto to nije moguće čeka ih borba za mesto koje vodi u plej-of.

Nisu Nagetsi došli do četvrte pobede u poslednjih petu utakmica baš zato što je Jokić morao malo i da predahne. Poraženi su od Memfisa sa 122:118, a naš as je za 40 minuta na parketu vezao četvrti tripl-dabl zaredom.

Ubacio je Jokić 26 poena, imao 12 asistencija i 11 uhvaćenih lopti, a koliko je važno da je u igri videlo se krajem treće i početkom četvrte četvrtine.

Dugo je Denver bio u zaostatku, ali i konačno uspeo da okrene rezultat i stigne do plus šest. Tada je Jokić otišao na krvavo zarađeni predah, i tada je počelo rasulo.

Vil Barton je na sebe preuzeo ulogu "lidera", ubacio je 27 poena, ali je promašio previše šuteva i proda previše lopti. Otišao je Memfis na plus 14, domaći tim uspeo da priđe na četiri razlike, ali je to bilo sve.

Šteta zbog Jokića koji je prvi put u karijeri stigao do tripl-dabl učinka na četiri uzastopne utakmice.