Partizanova demonstracija sile - pukla stotka protiv Zadra! Zagorac, Lesor i Koprivica očarali Grobare!

18:47

0

Izabranici Željka Obradovića sjajni na startu 2022. godine

PARTIZAN_vs_ZADAR_352 - Copyright MN Press

Navijači Partizana nisu mogli da požele bolji početak 2022. godine. U beogradskoj Areni, na meču 14. kola AdmiralBet ABA lige, izabranici Željka Obradovića ubacili su prvu stotku ove sezone u regionalnom takmičenju. Na debiju Matijasa Lesora u crno-belom dresu, klub iz Humske savladao je Zadar - 103:72.

Francuski centar (11 p, 8 sk) je već na prvom meču pokazao da će biti veliko pojačanje Partizana u nastavku sezone, ali ono što najtrofejnijeg trenera Evrope, njegove saradnike u stručnom štabu i sve pristalice crno-belih još više može da raduje jeste ubedljivo najbolje izdanje Radeta Zagorca ove sezone (17 p), kao i maestralna partija mladog Balše Koprivice (17 p, 6 sk).

Osim kratkog perioda u uvodnoj deonici, kada su Zadrani serijom 10:0 ekspresno neutralisali rano dvocifreno vođstvo Partizana (12:2), ostatak meča u potpunosti je pripao "valjku". Obradovićev tim, pogotovo u drugom poluvremenu, u skladu sa stihom navijačke pesme, "samleo" je rivala, koji je većim delom četvrte četvrtine bio nemi posmatrač rastrčanih i izuzetno raspoloženih momaka u crno-belim dresovima.

Zadar se koliko toliko držao do sredine treće deonice, i to najviše zahvaljujući šuterskom raspoloženju Marčinkovića, Marve i Kartera. Ipak, kada su Partizanovi košarkaši uspeli da iskontrolišu pokušaje rivala sa distance, meč je praktično bio rešen. Vezane trojke Zagorca i Pantera bile su uvod u šest poena Lesora, kojima su crno-beli dohvatali, dotad, najvećih plus 16 i praktično već tada prelomili meč u svoju korist (65:49, 27. minut).

Završni kvartal bio je praznik za sve navijače u dvorani i kraj malih ekrana. Kao da su Zagorac i drugovi želeli na neki način da se oduže pristalicama za sjajnu podršku koju imaju od početka sezone, nijednog momenta nisu spuštali gas i sa pregršt atraktivnih poteza popravljali koš razliku do konačnih i maksimalnih plus 31.

PARTIZAN: Kuruc 11, Panter 8, Ledej 5, Zagorac 17, Avramović 10, Koprivica 17, Dangubić, Smailagić 10, Mur 9, Glas 5, Lesor 11, Madar.

ZADAR: Karter 14, Marčinković 8, Paponja, Vuković 10, Bursać 6, Junaković 7, Buljan 16, Drežnjak 6, Mavra 5, Tompson.

Studentski centar - Mega Mozzart

40. MINUT - Pukla je prva stotka Partizan pod vođstvom Željka Obradovića! Crno-beli su savladali Zadar 103:72.

38. MINUT - Sve je na ovom meču odavno rešeno, čeka se samo konačan rezultat. Pred završna dva minuta Partizan vodi 97:68 posle trojke Koprivice.

36. MINUT - Stao je Zadar potpuno. Raspala se igra gostiju sredinom poslednje deonice, a crno-beli preko Pantera i Avramovića (četiri) serijom 12:0 stižu do novog malsimalnog plusa - 86:62, 36. minut.

34. MINUT - Između poena Smailagića (četiri) i Koprivice (četiri) trojku pogađa Buljan. Kuruc zakucava u kontri i podiže prednost "valjka na plus 20 na ulasku u 35. minut.

32. MINUT - Poslednji kvartal je otvoren prodatom loptom gostiju i promašajem Glasa iz floutera. Prve poene u završnoj deonici postigao je Avramović. Drežnjak (1/2 sl.b.) i Buljan (trojka) drže goste na podnošljivom zaostatku - 72:59.

30. MINUT - Posle trojke Kuruca u 19. minutu Partizan stiže do plus 17 - 70:53. Na kraju treće četvrtine crno-beli vode 70:55.

28. MINUT - Mini seriju Partizana 6:0, za novi najveći plus (65:49), sa dva ubačena bacanja prekida Bursać. Na isteku 28. minutu, Koprivica hvata ofanzivni skok, snažno zakucava uz faul, ali promašuje dodatno bacanje - 67:51.

26. MINUT - Sa četiri vezana poena Lesora, crno-beli vraćaju se na bezbednih plus 12 - 59:47 na polovini treće deonice. Sjajno veče Radeta Zagorca, posle 17. poena u dosadašnjem toku meča, ukrao je loptu gostima i otvorio kontru Muru, koji lako poentira i vraća crno-bele na maksimalnih plus 14 - 63:49, 26. minut.

24. MINUT - Seriju 5:0 gostiju, trojkom uz zvuk sirene za istek napada prekida Zagorac. Karter odmah vraća trojku - 52:45, 24. minut. Sada trojku pogađa i Panter.

22. MINUT - Drugo poluvreme otvoreno je trojkom Mura - 46:32, 21. minut. Bursać  postiže svoje prve poene na meču, a potom i Marčinković ubacuje trojku - 46:37, 22. minut. Zagorac kompletira igru 2+1. I Mavra pogađa van linije 6.75.

20. MINUT - Mur ubacuje svoju prvu trojku na meču, potom je Panter polovično precizan s linije penala za novo najveće vođstvo crno-belih - 40:26, 19. minut. Na kraju prve deonice, posle poena Kartera uz zvuk sirene, Partizan vodi 43:32.

18. MINUT - Marčinković kompletira 2+1, ali potom Zagorac poentira iz prodora, a Ledej ubacuje trojku za novi najveći plus Partizana - 36:24, 18. minut.

16. MINUT - Malo mirniji period na meču, nema mnogo poena, na isteku 16. minuta crno-beli vode 31:21, posle polovičnog učinka Koprivice sa linije penala.

14. MINUT - Ponovo su crno-beli vezali nekoliko praznih napada, ali Zadrani to nisu materijalizovali na najbolji način. Glas pogađa dva bacanja, a potom i Koprivica sjajno zakucava - crno-beli vode 30:21, na ulasku u 15. minut.

12. MINUT - Drugi kvartal je otvoren poenima uz faul i ubačenim dodatnim bacanjem Kuruca - 24:16. Karter poentira sa poludistance na drugoj strani, kao i Avramović odmah posle toga - 26:18, 12. minut.

10. MINUT - Na kraju prve deonice Partizan vodi 21:14. Glas je ubacio drugu trojku za crno-bele na meču, potom i Smailagić dva bacanja za 21:14, da bi uvodni kvartal poenima zatvorio Buljan.

8. MINUT - Ušli su crno-beli u napadačku krizu, više od dva minuta su bez poena, što Zadrani koriste i serijom 10:0 dolaze do izjednačenja - 12:12, 7. minut. Obradović traži tajm aut, posle kojeg Panter prekida seriju gostiju sa dva ubačena bacanja. Buljan brzo poravnava, a potom prve poene na meču postiže i Ledej - 16:14, 8. minut.

6. MINUT - Panter poenima iz prodora donosi crno-belima prvu dvocifrenu prednost na meču - 12:2, 5. minut. Drežnjak ubacuje prvu trojku za goste na meču. Panter je promašio dve vezane trojke, gosti prave brzu seriju 8:0 i prilaze na samo dva poena zaostatka - 12:10, 6. minut.

4 MINUT - Prve poene u crno-belom dresu Lesor postiže sa linije penala (1/2) - 6:2, 3. minut. Sedmi poen na meču postiže Zagorac, potom Lesor udara rampu i postiže poene prodorom od koša do koša. Gosti reaguju tajm autom - 10:2, 4. minut.

2. MINUT - Posle promašenih uvodnih napada na obe strane, prve poene na meču, iz prodora, postiže Rade Zagorac. Kapiten Partizan je odlično otvorio meč, ubacio je i trojku, na isteku drugog minuta Partizan vodi 5:2.

Debitant u crno-belom dresu Matijas Lesor počinje meč u startnoj petorci. Pored njega naparketu su još Mur, Panter, Zagorac i Ledej.