Kecmanović se raspao u trećem setu, pa pukao od Italijana

0

Autor: Milan Nastić

Srpski teniser izgubio u Antaliji od Stefanosa Travalje sa 2:1

Copyright Tanjug/AP Photo/Michel Euler

Srpski teniser Miomir Kecmanović nije krenuo onako kako se očekivalo u novu sezonu. On je na turniru u Antaliji iz serije 250 poražen od Italijana Stefana Travalje sa 2:1 (1:6, 6:4, 6:0), čime sigurno ne može biti zadovoljan, pogotovo što u 2021. godini ima ambicije da uđe u prvih 20 na ATP listi.

Inače, njegov današnji protivnik je 75 na renkingu.

Kecamanović je odlično krenuo meč,i činilo se da će 42. igrač sveta lako izaći na kraj sa Italijanom,jer je posle prvog seta vodio sa 6:1.

U drugom je viđena izuzetno uzbudljiva borba, a pri rezultatu 5:4 za Travalju, Kecamanović propušta dve gem lopte i dozvoljava svom protivniku da izjednači na 1:1 u setovima.

U trećem, neverovatan pad 42.igrača na svetu, jednostavno nije ličio na sebe,što je Italijan znao da iskoristi, a koliko je Kecmanović katastrofalno igrao taj set, pokazuje da nije osvojio nijedan gem.

Poznato je da naš teniser neće nastupati za Srbiju na predstojećem ATP kupu koji se igra početkom februara.