Juventus u zoni ispadanja: I dalje bez pobede, sada je Milan odneo bod, a mogao je i sva tri!

21:11 >> 21:34

0

Agonija najdominantnijeg kluba ovih decenija u Italiji

Copyright Fikajo Tomori i Mojze Ken, Tanjug/Marco Alpozzi/LaPresse via AP

Juventus  i posle četiri kola nema pobedu u Seriji A! Najdominantniji tim Italije u poslednjih 10 godina nalazi se u zoni ispadanja, pošto sada ima samo dva osvojena boda.

Večeras je u velikom derbiju sa Milanom odigrao 1:1 na svom Alijancu i tako nastavio agoniju kluba, odnosno finansijskim nevoljama pridružio je i sportske i tako doprineo opštoj mizeriji.

Počelo je idealno po ekipu Maksa Alegrija, pošto je poveo već u četvrtom minutu. Posle kornera Milana krenula je kontra. Paulo Dibala je uputio dugu loptu do Alvara Morate, koji je pretrčao pola terena. Nije uspeo Teo Ernandez da ga zaustavi, tako da je Španac lobovao Majka Menjana.

Ali, Juve kao da se već tad povukao i čuvao prednost, umesto da napada i dalje. Svaki pokušaj domaćina svodio se na pojedinačne pokušaje.

Masimilijano Alegri, Tanjug/Marco Alpozzi/LaPresse via AP)

Nije se ni Milan posebno isticao, ali je u 76. minutu izjednačio. Sandro Tonali je izveo korner sa desne strane, Ante Rebić je bio najviši i glavom je uputio loptu pored leve stative. Vojćeš Ščensni je ostao skamenjen i nije se ni pomerio.

Posle toga je nastala druga priča na terenu, Milan je diktirao tempo, kontrolisao utakmicu i imao posed. Rebić je imao još jednu šansu, a onda i Pjer Kalulu, ali se tu Ščensni istakao.

Na kraju je Juventus osvojio bod i sada je u zoni ispadanja, ali nije pretposlednji, jer ima nešto bolju gol-razliku nego Kaljari.