08.04.2021

16:02 >> 16:06

0

Ivanjičani uspešniji od svojih rivala u borbi za opstanak u Superligi, Zlatibor otkinuo bod

Fudbaleri Javora izborili su važna tri boda na gostovanju u Gornjem Milanovcu, pobedom nad Metalcem rezultatom 1:2 (0:2). Ivanjičani su brzo ostvarili veliku prednost. Već u 20. minutu preko Luke Lukovića i kapitena Filipa Pavišića su došli do vođstva od dva gola, ali je u poslednjim trenucima prvog poluvremena Nikola Tričković dobio drugi žuti karton, pa se domaćin s pravom ponadao da će u nastavku meča biti to drugačija utakmica.

Umalo da se tako i desi. U 51. minutu domaći su preko bivšeg igrača Partizana i Crvene zvezde Milana Jokića i penala došli do 2:1, da bi posle velike ofanzive gosti ipak uzdignutih ruku proslavili kraj utakmice.

Inđija od dolaska Gorana Milojevića na trenersku klupu igra mnogo bolje nego ranije, ali to im u Užicu protiv Zlatibora nije bilo dovoljno da bi pretočili u pobedu. Domaćin je u 88. minutu došao do izjednačenja, koji će timu iz vojvođasne ravnice samo otežati borbu za opstanak u Superligi.

Tabela: Crvena zvezda 86, Partizan 74, Čukarički 61, Vojvodina 60, Radnik 48, Spartak 47, TSC 45, Proleter 42, Mladost 39, Radnički 38, Metalac 38, Javor 37, Voždovac 37, Novi Pazar 36, Rad 33, Napredak 32, Inđija 30, Zlatibor 22, Mačva 21, Bačka 16.