Mali gradski derbi u Hali sportova Ranko Žeravica završen u prvom poluvremenu

Mali gradski derbi u Hali sportova “Ranko Žeravica” završen je ubedljivom pobedom Partizana.

Crno-beli su u odloženom meču 16. kola ABA lige savladali FMP 97:74.

Utakmica je završena pobedom Partizana 97:74.

38′ – SVE JE REŠENO

Pred završna dva minuta crno-beli vode 92:66.

36′ – MACURA

Macura je vezao pet poena i tako zaustavio nalet Partizana da ode preko 30 razlike – 90:63.

34′ – CRNO-BELI NA PLUS 30

Partizan “melje” goste u završnom kvartalu. Pejdž je ubacio još jednu trojku, prethodno je Mozli ubacio dva bacanja za, dosad najvećih, plus 3o – 85:55. Vasić vraća trojku.

32′ – NASTAVLJA SE SERIJA PARTIZANA

Sjajno crno-beli otvaraju i četvrti kvartal. Poenima Jaramaza i Pejdža (trojka) na isteku 32. minuta vode 80:55.

30′ – KRAJ TREĆE DEONICE

Na kraju treće deonice crno-beli vode 75:53.

ABA/KK Partizan

28′ – UBEDLJIVI CRNO-BELI

Mladi Vasić je postigao četiri poena, Nenadić je zadržao svoj visok nivo igre, ali nikako gosti ne uspevaju da spuste zaostatak. Na drugoj strani poentirali su Mika, Tomas i Trifunović (šesta trojka) dosad – 70:46.

26′ – TRIFUNOVIĆ

Pokušali su Pecarski i Nenadić (kombinovano osam poena) da vrate “pantere” koliko toliko u meč, ali je veoma raspoloženi Uroš Trifunović vezao dve trojke i odbio još jedan nalet gostiju – 63:39.

24′ – PARTIZAN SIGURAN

Lako su crno-beli odbili početni nalet gostiju, trojkom Dangubića došli su do plus 23. Na isteku 24. minuta posle poena Nenadića i polovičnog učinka Jankovića s linije penala crno-beli vode 57:35.

22′ – FMP DELUJE BOLJE

Poenima Pejdža iz prodora otvoren je treći kvartal, a “panteri” trojkama Pecarskog i Đorđevića spuštaju minus ispod 20 poena – 51:33. Tomas postiže lake poene, na isteku 22. minuta crno-beli vode 53:33.

20′ – POLUVREME

Još jednom trojkom Trifunovića i poenima Mozlija crno-beli odlaze u finišu druge deonice na, dosad maksimalnih, plus 24 – 49:25. Na kraju prvog poluvremena Partizan vodi 49:27.

18′ – TRIFUNOVIĆ ODBIJA NALET “PANTERA”

Nekoliko trenutaka parznog hoda u napadu Partizana FMP je iskoristio i preko Lazarevića (zakucavanje) i Macure (trojka) prišao na minus 39:25. Ipak, crno-beli imaju odgovor preko Trifunovića (trojka) i Jaramaza (poeni iz prodora) – 44:25, 18. minut.

16′ – FMP JE U NOKDAUNU

Na isteku 16. minuta Partizan vodi 39:20 posle trojeke Uroša Trifunovića za seriju crno-belih 11:0.

14′ – PARTIZAN PODIŽE PREDNOST

Mika je sjajno otvorio drugi period, za prva četiri minuta postigao je šest poena i vratio crno-bele na dvocifreni plus – 28:17. Hends je trojkom na momenat zaustavio nalet Partizana, koji je poenima Mozlija i Jovanovića (2+1) otišao na plus 13 na isteku 14. minuta meča – 33:20.

12′ – PECARSKI DRŽI FMP

Sa četiri poena Marka Pecarskog “panteri” odbijaju nalet crno-belih na startu druge deonice. Perkins u kontri poentira za plus devet crno-belih, 26:17, 12. minut.

10′ – KRAJ PRVE ČETVRTINE

Posle polovičnog učinka Izundua s linije penala, Dangubić postiže svoj sedmi poen i donosi crno-belima plus 10 – 19:9 na isteku 8. minuta igre. Crno-beli su na plus 10 promašili dva šuta za tri poena (Pejdž i Perkins), pa gosti preko Đorđeđvića i Lazarevića (2/2 s linije penala) smanjuju prednost Partizana. Na kraju prve deonice domaćin vodi 21:13 posle poena Mozlija uz zvuk sirene.

7′ – POVREDA TRIFUNOVIĆA

Posle poena Tomasa crno-beli vode 11:4, ali problem bi mogla da im predstavlja povreda Trifunovića. Mladi košarkaš crno-belih je pokušao da spreči kontru gostiju, ali je loše stao i iskrenuo skočni zglob. Opasno je moglo da bude i po Stefana Lazarevića, jer ga je Trifunović zakačio po nozi prilikom pada. Poenima Mike (1/2 sl. b.), Tomasa (dva) i Pejdža (tri) crno-beli na isteku 7. minuta dolaze nadomak dvocifrenog plusa – 17:8.

5′ – MALO POENA

Skoro dva minuta su cro-beli bili bez poena, ali FMP to nije iskoristio, pa posle dva ubačena bacanja Trifunovića i zakucavanja Dangubića Partizan vodi 9:4 na polovini prve deonice.

3′ – BOLJI POČETAK PARTIZANA

Više od dva minuta FMP je bio bez poena, Dangubić je pogodio trojku za vođstvo crno-belih 5:0. Prvi koš za “pantere” postigao je Nenadić – 5:2, 3. minut.

1′ – POČEO MEČ

Prve poene na utakmici, na isteku prvog minuta igre postigao je Jaramaz sa poludistance.