17:27 >> 17:51

0

Autor: Milan Nastić

Novosađani pobedili sa 1:0

Odigrana su poslednja tri meča 16. kola Suprelige Srbije. Radnički iz Niša je nastavio loš niz, jer su večeras poraženi od Vojvodine rezultatom 1:0.

Pobednik je rešen već u 14. minutu, a gol je postigao Vukadinović, čime su Novosađani zadržali treće mesto na tabeli, i drugoplasirani Partizan im beži samo dva boda.

Šta reći od Radničkom, koji definitivno ne igra kako se od njih očekivalo i nalaze se u ozbiljnoj krizi. Najbolji pokazatelj da nisu pobedili u poslednjih pet kola, i trenutno se nalaze na 12. mestu sa 21. bodom.

Takođe, debi na klupi Nišlija je imao Vladimir Gaćinović, koji je zamenio Milana Đuričića, ali i ta promena očigledno nije moglo da motiviše domaće igrače da ostvare bolji rezultat u meču protiv Vojvodine.

Lalatović: A zašto se Vojvodina ne bi borila za titulu?

Proleter je teže nego što se očekivalo slavio nad javorom sa 2:1, a pobedonosni pogodak postigli su u 93. minutu.

Ovim trijumfom domaćini su na deobi četvrtog mesta, isto kao i Čukarički sa 29 bodova.

Spartak i Radnik su igrali u Subotici bez pobednika 0:0. Očekivalo se više od domaće ekipe, ali gosti su uspeli da uzmu bod.