Holanđani se poklonili Dušanu Tadiću, najboljem asistentu Eredivizije u 21. veku

18:16 >> 18:23

0

Srpski reprezentativac ušao u istoriju

Copyright Dušan Tadić foto: Profimedia

Ajaks je rutinski prošao kroz Alkmar. Holandski velikan, maestralno vođen kapitenom Dušanom Tadićem, savladao je AZ 3:0 (1:0), a srpski fudbaler je na nedeljnom meču ušao u istoriju holandskog fudbala.

Reprezentativac “orlova” je sa dva dodavanja koja su njegovi saigrači pretvorili u golove, postao najbolji asistent Eredivizije u 21. veku sa 88 asistencija, prestigavši tako nekadašnjeg saigrača Hakima Ziješa.

“Kopljanici” su poveli u 14. minutu golom Santosa, da bi u drugom poluvremenu srpski ofanzivac preuzeo lidersku ulogu i maestralnim proigravanjima za Klasena u 60. i Neresa u četvrtom minutu nadoknade vremena uveo Ajaks u mirnu luku pred nastavak šampionske trke.

Naime, tim iz Amsterdama je iskoristio poraz PSV na gostovanju od Fejnorda (3:1) i posle 20. kola pobegao na sedam bodova prednosti.