Autor: N. St.

Uzbudljiva trka vodi se u Primeri

Copyright Tanjug/AP Photo/Bernat Armangue

Svi neutralni navijači i oni koji vole da gledaju uzbudljive završnice šampionata definitivno najviše mogu da uživaju u Španiji gde se čak četiri tima bore za pehar.

Stvari su, bar malo, postale jasnije posle večerašnjeg kiksa Reala protiv Betisa u Madridu – 0:0 (0:0).

Stvorio je domaći tim više opasnih šansi, Rodrigo je imao dve fenomenalne, Modrić jednu, ali se mreža gostujuće ekipe nije zatresla.

Ovaj rezultat svakako je najviše obradovao Simeonea i Atletiko koji je prvi sa 73 boda i u nedelju gostuju Bilbau. Osmeh sa lica ne skidaju ni u Barseloni koja ima 68 poena, dva meča manje i duel sa „jorgandžijama“, dok se Sevilja sa 67 nada, vreba iz senke i čeka sutrašnji duel sa Granadom.

Valensija je na „Mestalji“ osvojila samo bod protiv Alavesa – 1:1 (0:0).

Poradovali su se domaćini kada je Gameiro u 57. minutu zatresao mrežu, ali je VAR poništio taj pogodak zbog ofsajda. U 84. minutu je Guideti doneo gostima prednost, da bi Gaja u 89. poravnao rezultat.

Uroš Račić je odigrao ceo meč za „slepe miševe“.