Preokret Zvezde: Falćineli doneo pobedu (Video)

08.11.2020

17:30 >> 20:18

0

Crveno-beli posle Evrope slavili u meču u domaćem šampionatu

Liga Evrope, pa domaći šampionat. Posle veoma važne pobede u evropskom takmičenju Crvenu zvezdu su sačekale obaveze u Superligi.

Posle velike borbe, preokreta, jurenja zaostatka, neverovatne magle, odneli su pobedu protiv Inđije – 3:2 (1:1).

Falćineli je pogodio za vođstvo u 21. minutu, ali je Nešković posle greške Erakovića u 36. minutu poravnao rezultat. Nešković je zatim u 64. doneo prednost gostima, da bi Katai sa penala u 75. izjednačio, a Falćineli svojim drugim pogotkom u 85. doneo pobedu svom timu.

Zvezda je prva sa 38 bodova, Inđija je na 14. mestu sa 15 poena.

Dešavanja sa meča ste mogli da pratite na portalu „24sedam“.

90+’ – KRAJ MEČA

Utakmica je Završena. Zvezda je u Beogradu slavila sa 3:2

90′ – IGRAĆE SE JOŠ TRI MINUTA

Još tri minuta će se igrati u Beogradu.

88′ – ODLIČNA PRILIKA ZA GAJIĆA

Imao je Gajić šansu da stavi tačku na meč. Našao se u situaciji sam sa golmanom, šutirao je dobro, Jovičić je još bolje reagovao.

85′ – FALĆINELI ZA VOĐSTVO ZVEZDE

Odličan centaršut Gobeljića, Falćineli je ostao sam, sa nekih 12-13 metara šutirao je glavom i pogodio. Zvezda vodi (3:2).

82′ – ZVEZDA ŽELI POBEDU

Nastavlja Zvezda sa ofanzivom, žele da dođu do tri boda. Jovičić je još jednom sjajnom intervencijom sprečio pogodak posle odličnog šuta Kataija. Falćineli je naleteo na odbijenu loptu, pogodio je Čermelja.

75′ – KATAI SA PENALA ZA 2:2

Zvezda je izjednačila. Pavkov je pao u kaznenom prostoru, sudija je pokazao da je povučen i da je penal. Katai je namestio loptu na “belu tačku”, šutirao je snažno i precizno, Jovičić je “pročitao” stranu, ali nije uspeo da odbrani.

70′ – SVIH PET IZMENA NAPRAVIO JE STANKOVIĆ

Sanogo, Ben i Kanga su napustili teren, Pavkov, Spiridonović i Nikolić su ušli u igru.

68′ – SUDAR GLAVAMA, LEKARI NA TERENU

Kanga i Radin su se sudarili glavama. Saigrači su odmah reagovali, izvukli jezik Kangi, lekari su ušli na teren. Srećom, obojica su brzo ustali. Nisu ozbiljnije povrede u pitanju.

67′ – STATIVA KATAIJA

Odlična prilika za Zvezdu. Katai je šutirao, stativa je spasila Inđiju.

64′ – INĐIJA VODI!

Dimitrijević je poslao loptu kroz noge Degeneka, Kanga je kasnio, a Nešković drugi put pogodio mrežu Borjana. Inđija vodi u Beogradu.

56′ – NAPADI ZVEZDE

Zvezda nastavlja sa napadima, ali ne uspeva da pronađe put do gola.

50′ – VELIKA ŠANSA ZA FALĆINELIJA

Imao je Falćineli priliku da vrati vođstvo Zvezdi. Katai ga je sjajno pronašao, ali je Jovičić odlično reagovao.

46′ – DVOSTRUKA IZMENA STANKOVIĆA

Ivanić i Gobeljić ušli umesto Gavrića i Erakovića

45′ – POLUVREME

Posle prvih 45 minuta je nerešeno (1:1).

40′ – BEN U OFSAJDU

Dobra lopta Kataija, Ben je bio u odličnoj šansi, ali je bio u ofsajdu.

36′ – ERAKOVIĆ POGREŠIO, NEŠKOVIĆ IZJEDNAČIO

Inđija je kaznila Zvezdu za promašaje. Eraković je pogrešio, loše je vratio loptu Borjanu, Nešković je to pratio, uzeo loptu i pogodio za izjednačenje (1:1).

33′ – SJAJNA ŠANSA ZA ZVEZDU

Mogla je Zvezda do 2:0. Katai je pronašao Bena koji je u situaciji jedan na jedan sa golmanom pogodio Jovičića. Lopta se odbila do Kataija koji je promašio praznu mrežu. Šutirao je preko gola.

26′ – MAGLA PRAVI SVE VIŠE PROBLEMA

Magla u Beogradu pravi velike probleme na utakmici. Gajić se oprobao sa ivice kaznenog prostora, pogodila je Mihajlova, promenila pravac i završila u korneru. Eraković je šutirao, pored gola.

21′ – ZVEZDA VODI

Gavrić šalje odličnu loptu, Falćineli pogađa za vođstvo Zvezde. Iz Inđije su tražili ofsajd. Sudija nije reagovao.

19′ – FALĆINELIJEVE “MAKAZICE”

Probao je Falćineli atraktivno da pogodi, “makazicama”, ali je šutirao preslabo. Lak posao za golmana.

13′ – POKUŠAJ INĐIJE

Imala je Inđija prvu priliku posle slobodnog udarca, ali nisu ozbiljno zapretili.

10′ – PREČKA GAVRIĆA

Gavrić pogađa prečku, Ben šutira, golman brani, pa je Falćinelijev udarac izblokiran. Bez uzbuđenja posle kornera.

5′ – ZVEZDA IMA POSED

Očekivano, na startu meča Zvezda ima veći posed lopte. Za sada nema opasnosti.

1′ – UTAKMICA JE POČELA

Sa par minuta zakašnjenja je meč u Beogradu počeo.

19:01′ – DRES ZA BORJANA

Prvi čovek kluba Svetozar Mijailović je pred start meča poklonio Milanu Brojanu uramljen dres sa brojem 150 kao jubilej za broj odigranih mečeva u crveno-belom.

18:31′ – SASTAVI TIMOVA

Poznate su postave oba tima. Iznenađenje Stankovića je Degenek koji će igrati na poziciji levog beka.

ZVEZDA: Borjan – Gajić, Pankov, Eraković, Degenek – Sanogo Kanga – Gavrić, Ben, Katai – Falćineli
INĐIJA: Jovičić – Bastajić, Mihajlov, Krneta, Cucin – Čermelj, Đorđević – Radin, Nešković, Aleksić – Obradović