KRAJ: Zvezdina rapsodija i "petica" u Ivanjici (VIDEO)

11.04.2021

12:30 >> 15:00

0

Crveno-beli nastavili pobednički niz

Crvena zvezda je posle velike pobede u derbiju protiv Partizana nastavila superligaške obaveze. Uradili su ono po šta su i došli – osvojili su tri boda.

Na gostovanju Javoru u Ivanjici su došli do lake i ubedljive pobede – 5:1 (2:1).

Domaći tim je poveo u četvrtom minutu preko Lukovića, da bi do poluvremena Katai sa dva pogotka režirao preokret. Milunović je “otvorio” vrata golom iz prekida, posle čega su tačku stavili Ben i Falko.

Dešavanja sa utakmice ste mogli da pratite na portalu „24sedam“.

Utakmica u Ivanjici je završena. Zvezda je pobedila sa 5:1.

86′ – PANKOV NEPRECIZAN

Mogao je Pankov da se upiše u strelce, ali je veoma loše šutirao iz odlične pozicije na drugoj stativi.

82′ – GOL FALKA

Ukrao je Rodić loptu, pa centrirao po zemlji, Falko se ubacio iz drugog plana i pogodio.

80′ – DUPLA PROMENA

Pravi Stanković druplu promenu, ušli su Vukanović i Gobeljić umesto Ivanića i Milunovića.

75′ – FALKO NA TERENU

Promena Stankovića, izlazi Ben, ulazi Falko.

72′ – BEN

Rodiić je dodao do Ivanića, prosledio je do Bena koji se sjajno snašao i postigao pogodak.

70′ – KOŠKANJE BORJANA I RUŠEVIĆA

Rušević je bio u situaciji da postigne gol, uklizao je i poslao loptu pored stative. Tada je došlo do koškanja između Borjana i Ruševića. Saigrači su iz razdvojili, a sudija im je pokazao po žuti karton.

69′ – ŽUTI ZA KRSTOVIĆA

Posle nesmotrenog starta je Krstović dobio žuti karton.

65′ – MILUNOVIĆ!

Lopta je pogodila u ruku Jevremovića. Kanga je izveo slobodan udarac, centrirao, a Milunović je bio najviši u skoku i pogodio mrežu.

64′ – PROBAO I PETROVIĆ

Oprobao se Njegoš Petrović sa dvadesetak metara, šut nije bio previše dobar, ali je neposredno ispred golmana nezgodno odskočila, pa je odbrana domaćeg tima morala da interveniše i otkloni opasnost.

57′ – SUDIJA KRVARI POSLE UDARCA

Kapiten doamćina Maričić je pokušao da pošalje loptu u napad, umesto toga je u glavu pogodio sudiju Lukića, nos je počeo da mu krvari, pa je došlo do malog prekida.

53′ – BOLJA IGRA JAVORA

U drugom delu Javor pokazuje znatno bolju igru, opasniji su, napadaju. Ilić je imao dboru šansu da izjednači, Rodić je odličnim uklizavanjem to izblokirao.

46′ – NEMA IZMENA U PAUZI

Počelo je drugo poluvreme. Ni jedan ni drugi trener nisu pravili promene u pauzi.

45′ – POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme. Zvezda vodi sa 2:1.

43′ – LOŠ ŠUT BENA

Dobra akcija Zvezde, Rodić je centrirao, Ben je bio u dobroj isutaciji, glavom je šutirao pored gola.

41′ – STATIVA SPASILA BORJANA

Jevremović je dobro izveo korner, lopta je pogodila u rame Jevtića i potom završila na stativi. Sreća je bila uz Borjana.

32′ – ŽUTI ZA BONDŽULIĆA

Zbog protesta i traženja faula u situaicji koja je prethodila golu sudija Lukić je pokazao žuti karton treneru domaćeg tima Bondžuliću.

31′ – OPET KATAI

Ben je sjajno ubacio loptu za Ivanića, Velimirović je to odbranio, lopta se vratila do Bena koji je ostavio za Kataija, lopta je pogodila jednog igrača domaćih, promenila pravac i završila u golu.

27′ – POKUŠAJ KRSTOVIĆA

Oprobao je svoj udarac i Krstović, ali je mladi golman Velimirović lako odbranio.

21′ – OFSAJD LUKOVIĆA

Izdržao je Ilić duel sa Pankovim, poslao loptu ka Lukoviću koji je krenuo u situaciju jedan na jedan sa golmanom. Ipak, linijski sudija je pre toga podigao zastavicu za ofsajd.

19′ – DUPLI POKUŠAJ KANGE

Imao je Kanga dva udarca ka golu u kratkom razmaku, prvi je izblokiran, drugi je lako odbranio Velimirović.

13′ – BORJAN PRATI AKCIJU

Krenuo je Javor u kontru, lopta je poslata u prazan prostor ka Lukoviću, ali je Borjan izleteo, pratio akciju i izbio loptu.

10′ – PROTESTI DOMAĆINA, NIŠTA OD PENALA

Ilić je pao u kaznenom prostoru pored Pankova i Borjana. Sudija Lukić je pokazao da nema penala. Bunili su se sa klupe Javora, pa je glavni arbitar morao da ode i da smiri situaicju.

8′ – KATAI IZJEDNAČIO

Namestio je Katai loptu na oko 20 metara i maestralno izveo slobodan udarac za izjednačenje u Ivanjici.

4′ – JAVOR VODI

Dobio je Luković loptu na boku, očekivali su svi centaršut, Luka je iznenadio sve, pa i Borjana i postigao pogodak!

1′ – MEČ JE POČEO

Utakmica u Ivanjici je počela.

14:32 – SASTAVI

Treneri su doneli odluke oko startnih postava, Stanković je iznenadio izborom napadača.

JAVOR: Velimirović – Ostojić, Jevtić, Plavšić, Jevremović – Maričić, Dukure – Nikolić, Šćepanović, Ilić – Luković

ZVEZDA: Borjan – Gajić, Milunović, Pankov, Rodić – Petrović – Ben, Ivanić, Kanga, Katai – Krstović