Kraj u Bundesligi: Kostić dvostruki asistent, Levandovski i Haland tresli mreže uz Bajernovo veliko slavlje

0

Gotova je sezona u najjačoj ligi Nemačke

Copyright Tanjug/Arne Dedert/dpa via AP

Gotovo je! Bundesliga je završena za ovu sezonu i sve dileme su i definitivno otklonjene u poslednjem kolu najjače lige Nemačke.

Bajern Minhen je šampion, u Ligu šampiona će sa njima Lajpcig, Dortmund i Volfsburg, Ajntraht i Leverkuzen će u Ligu Evrope, a Union Berlin u Ligu konferencija. U drugi rang takmičenja sele se Verder i Šalke, dok će Keln igrati u baražu za opstanak protiv Grojter Firta.

Bajern je kod kuće bio ubedljiv protiv Augsburga – 5:2 (4:0).

Tanjug/AP Photo/Matthias Schrader, Pool

Bilo je to potpuno očekivano, ali ono po čemu je ovaj meč ostao upamćen jeste da je Robert Levandovski postigao gol za „overu“ trijumfa i da mu je to bio 41. pogodak u Bundesligi ove sezone. Ujedno je to bila i najava za proslavu titule.

Ajntraht je bio bolji od Frajburga – 3:1 (0:0).

Silva je doneo prednost domaćem timu u 62. minutu, Vu-Jeong je u 77. poravnao rezultat, pa je na scenu stupio Filip Kostić. Sa dve assitencije, prvo Tureu u 87, pa Ačeu u drugom minutu nadoknade je doneo trijumf Ajntrahtu. Luka Jović je meč odgledao sa klupe.

Da njihova ekipa nije kiksnula protiv Majnca (1:1) i Šalkea (3:4) u prethodna dva kola, sada bi bili u Ligi šampiona, pošto je Volfsburg izgubio od Majnca (2:3).

Dortmund je u derbiju kola savladao Leverkuzen – 3:1 (1:0).

Tanjug/AP Photo/Martin Meissner, Pool

Dvostruki strelac je bio Haland (5. i 84. minut) i time je potvrdio fantastičnu formu pred letnji prelazni rok i ogromno interesovanje koje vlada za njegove usluge od strane mnogih evropskih giganata.

Herta je poražena na gostovanju u Hofenhajmu (2:1), a svih 90 minuta za goste je odigrao Nemanja Radonjić. Mogao bi ovo da bude znak da tim iz Berlina želi da otkupi njegov ugovor od Marseja, pošto se dosta o tome pričalo u prethodnom periodu.