KRAJ: Nestvarni Mitrović doneo Srbiji nova tri boda (FOTO)

14:35 >> 18:28

0

Orlovi slavili na prvom gostovanju u kvalifikacijama

Copyright Aleksandar Mitrović MN Press

Domaći teren su fudbaleri Srbije odbranili, pa je došao red da se pokažu i na gostovanjima. Na dva meča u Beogradu fudbaleri Srbije su osvojili četiri boda, savladali su Irsku i remizirali sa Portugalijom.

U prvom meču na strani pod komandom Dragana Stojkovića su upisali tri boda. U Bakuu su savladali selekciju Azerbejdžana – 1:2 (0:1).

Bilo je vidljivo da ih je stigao umor na teškom terenu, da nije lako, ali su na kraju uradili ono po šta su došli – pobedili su. Briljirao je ponovo Aleksandar Mitrović.

U 16. minutu je sjajan tandem Tadić/Mitrović pokazao šta zna i ume. Sjajan potez Dušana i veoma lep gol Aleksandra. Od starta drugog dela je bilo vidljivo da je umor sve veći problem za “orlove”. Nesmotrenost Kostića je iskoristio Mahmudov, iznudio je penal, pa ga pretvorio u izjednačenje. Onda je u 81. minutu Sergej odložio loptu za Mitrovića koji je maestralno šutirao levom nogom i iznenadio golmana za vođstvo i novi trijumf!

Dešavanja sa utakmice ste mogli da pratite na portalu „24sedam“.

Igraće se još pet minuta u drugom poluvremenu.

86′ – STOJKOVIĆEVE IZMENE

Još dve promene Stojkovića. Ulaze Ristić i Vlahović umesto Mitrovića i Radonjića.

81′ – MITROGOL!

Lepa akcija Srbije, Gudelj dodaje do Sergeja koji ostavlja Mitroviću, a onda  magija! Namestio se sjajni napadač i onda iznenadio sve, šutirao je levom nogom i zatresao mrežu!

79′ – ZAMENJENA IZMENA

Emreli je ušao na teren u 68. minutu i već u 78. je završio meč. Požalio se na povredu lože, zamenio ga je Jafarguljijev.

77′ – NEOPREZNOST, GREŠKA I KARTON

Velika greška Gudelja, Pavlović nije uspeo da reaguje kako treba, jedan igrač domaćina je pao, posle čega je Gudelj napravio faul da spreči šansu. Tražili su crvnei karton, sudija je pokazao žuti Gudelju. Usledio je slobodan udarac, bez opasnosti.

74′ – JOVIĆ NA TERENU

Umorni Tadić je izašao, ušao je Luka Jović

73′ – ZICER ZA MITROVIĆA

Ponovo sjajna akcija Tadića i Mitrovića, Aleksandar je pronašao prostor za šut, ali je golman domaćina odlično intervenisao.

70′ – MALO JE FALILO

Dobra akcija Srbije, Radonjić je centrirao po zemlji, ali je golman domaćina uspeo da uhvati loptu i spreči gotovo siguran gol.

68′ – IZMENE I KOD DOMAĆINA

Napravio je De Bijazi dve promene, obe u napadu što pokazuje da nije zadovoljan bodom. Ušli su Šejdajev i Emreli umesto Gorbanija i Nurijeva.

64′ – PROMENE PIKSIJA

Piksi je napravio dve promene, ušli su Grujić i Živković, izašli su Kostić i Maksimović.

59′ – AZERBEJDŽAN IZJEDNAČIO

Mahmudov je namestio loptu, poslao je u jednu, Rajković je otišao u drugu stranu za izjednačenje.

58′ – KOSTIĆ SKRIVIO PENAL

Napadi domaćeg tima, Mahmudov se postavio, Kostić je bio isuviše neoprezan, oborio ga je, a sudija Rejnštajbeher je pokazao na “belu tačku”.

54′ – ŠUT KOSTIĆA

Posle kornera Tadića je domaći tim loše otklonio opasnost, Sergej je vratio za novi centaršut posle kog je lopta došla do Kostića. Filipov šut je odbranio Magomedaljev.

50′ – MITROVIĆ I NURIJEV

Početak drugog dela obeležili su Mitrović i Nurijev. Srpski napadač je prvo izborio korner, pa posle udarca iz ugla šutirao pored gola. Posle brze akcije je Nurijev pripretio na drugoj strani, bila je kontra, ali je srećom bio previše sebičan. Usledio je korner i dobra intervencija Sergeja.

46′ – PROMENA NEMA

Drugo poluvreme je počelo. Ni jedni ni drugi nisu napravili izmene u pauzi.

45′ – POLUVREME

Na poluvremenu Srbija ima gol prednosti. Spajić je u završnici dobio žuti karton.

41′ – PRESING AZERBEJDŽANA

Fudbaleri Srbije drže loptu uglavnom na svojoj polovini, troše vreme. domaćin pravi presing po celom terenu.

37′ – PIKSIJEV APLAUZ

Stigao je Radonjić loptu, centrirao, Mitrović je pored dvojice igrača bio odličan u skoku, ali je šutirao daleko od gola. Sve to je pratio Piksi i aplauzima je nagradio rad i trud, uz ohrabrenje za igrače.

35′ – OPROBAO SE I TADIĆ

Odlučio je Tadić da se oproba sa veće udaljenosti, šutirao je, ali je poslao loptu preko gola.

30′ – RAJKOVIĆ SPASILAC

Spajić je loše izveo aut, Pavlović je loše reagovao, ni Stefan Mitrović se nije dobro postavio, Gorbani se našao u odličnoj situaciji, ali je Rajković sjajno reagovao.

26′ – PROBAO I PAVLOVIĆ

Posle akcije iz kornera je lopta došla do Pavlovića koji je šutirao iz okreta. Lak posao za golmana Azerbejdžana.

21′ – POSED SRBIJE

Posle gola lopta je u glavnom u posedu Srbije. Kostić je ponovo bio u malom ofsajdu posle dobrog poteza Tadića.

16′ – MITROVIĆ!

Majstorija Dušana Tadića, odlično snalaženje Aleksandra Mitrovića koji se namestio i pogodio dalji ugao za vođstvo! Ovo mu je 40. pogodak u nacionalnom timu.

11′ – PRIPRETIO DOMAĆIN

Prva šansa za domaći tim. Posle slobodnog udarca je Gorbani bio najviši u skoku, poslao je loptu pored stative.

7′ – BLOK ZA SERGEJA

Dobra šansa za Srbiju posle centaršuta, Sergej je odlično skočio, ali je njegov šut izblokiran.

5′ – SPOR TEMPO

Na startu meča je dosta spora igra sa obe strane. Radonjić je imao polu-šansu, nije dobro namestio loptu za šut.