Kakvo ludilo u Londonu! Preokreti, crveni, sumnjive odluke i na kraju podela bodova!

18:48

0

Totenhem i Liverpul su večeras igrali 2:2

Tan2021-12-19_185513610_2 - Copyright Tanjug/AP

Fudbaleri Totenhema i Liverpula remizirali su rezultatom 2:2 u 18. kolu Premijer lige, a reč je o jednom od najboljih mečeva ove sezone na Ostrvu.

Prvi do pogotka stigli su domaćini, i 13. minutu je precizan bio Hari Kejn. Do kraja prvog poluvremena, Liverpul je preko Žote izjednačio, a onda je usledio nešto mirniji period, bar što se golova tiče.

Nakon što je postigao vodeći gol, Kejn je oštro startovao na Robertsona. Dobio je samo žuti karton, ali mnogi smatraju da je tada Liverpul oštećen.

Još jedan sporan trenutak dogodio se u finišu prvog poluvremena, kada je Emerson sa leđa naleteo i gurnuo Žotu u šesnaestercu, ali sudija se nije oglasio.

Totenhem je početkom drugog poluvremena imao novu veliku šansu, ali pokušaj Kejna zaustavio je večeras odlični Alison.

Kazna za neiskorišćene priike stigla je već u 70. minutu, nakon duge akcije. Prvo je pokušao Salah nakon Žotinog centaršuta, a u nastavku akcije, Robertson je samo postavio glavu za 1:2.

Pravi šok za Liverpul usledio je u 77. minutu. Robertson je tada šutnuo Emersona, a sudija je nakon asistencije iz VAR sobe, poslao Škota u svlačionicu.

Sve u svemu, najveći pobednik ovog kola je Siti, koji je pobedio Njukasl i iskoristio remije Čelsija i Liverpula.