Atletiko skinuo krunu u Sevilji! Simeoneova četa se oprašta od trona pre polusezone!

22:09

0

Madriđani pali na „Ramon Sančez Pishuanu“

Tan2021-12-18_215517256_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Angel Fernandez

Sezona u Primeri još nije stigla ni do pola, a šampion se već oprašta od trona. U 18. kolu La Lige madridski Atletiko poražen je na gostovanju u Sevilji od istoimenog tima i ostao 13 koraka iza gradskog rivala i lidera šampionata Reala – 2:1.

Meč je otvoren majstorijom Ivana Rakitića. Igrao se 7. minut kada je hrvatski ofanzivac primio loptu na tridesetak metara od gola Jana Oblaka, opalio i matirao maestralnog slovenačkog golmana.

Šokantan početak početak, ipak, nije previše poljuljao Madriđane, koji su do izjednačenja stigli u 33. minutu kada je Felipe sjajno reagovao na centaršut Lemara iz kornera.

I kada je delovalo da će se meč završiti, možda i najpravednije, podelom bodova, Okampos je u 88. minutu doneo veliko slavlje Andalužanima, u čijem dresu je od 29. minuta igrao srpski reprezentativac Nemanja Gudelj.