Bajernova četvorka pred Novu godinu: Miler jubilej proslavio golom i asistencijom, Levandovski prestigao velikog Gerda

17.12.2021

21:20

0

Odigrana je premijerna utakmica 17. kola prvenstva Nemačke

Tan2021-12-17_204051965_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Andreas Schaad

Bajern je nastavio sa pobedama u Bundesligi. Ekipa Julijana Nagelsmana je u premijernoj utakmici 17. kola prvenstva Nemačke pobedio Volfsburg sa 4:0 (1:0). Golove su dali Tomas Miler, Dajo Upamekano, Liroj Sane i Robert Levandovski

Već u sedmom minutu, Miler je odlično reagovao posle odbijene lopte. Poslao je loptu u levi donji ugao. Iskusnom napadaču, ovo je bio 400. meč u Bundesligi i 133. gol. Do kraja poluvremena nije bilo novih pogodaka, ali jeste u drugih 45 minuta.

Upamekano je u 57. minutu utrčao na odličan centaršut Milera (193. asistencija) i pogodio donji ugao, glavom. Samo dva minuta, Serž Gnabri je upisao asistenciju, a strelac je bio Sane sa ivice kaznenog prostora.

I u prošlom kolu, protiv Štutgarta Gnabri je bio rasploložen za asistencije Imao ih je dve, ali je bio i trostruki strelac. U 88. minutu, pogodio je i Levandovski, takođe strelac u trijumfu nad "švabama". Inače, Levandovski je stigao do 43. gola u kalendarskoj godini i tako je oborio rekord čuvenog Gerda Milera star 50 godina.

Sada će nemački timovi biti na kraćoj pauzi, a šampionat će biti nastavljen 7. januara naredne godine. Bajern će biti domaćin Borusiji Menhengladbah, dok će Volfsburg gostovati Bohumu.