Bajern deklasirao "Švabe": Gnabri tri gola i dve asistencije, Levandovski "samo" dva "komada"

14.12.2021

19:55

0

Bavarci trenutno imaju 40 bodova iz 16 utakmica

Tan2021-12-14_201729150_3 - Copyright Tanjug/Tom Weller/dpa via AP

Bajern Minhen je na dobrom putu da osvoji novu titulu u Bundesligi. Kao gosti su Bavarci deklasirali Štutgart i to sa 5:0. Serž Gnabri je postigao het-trik, a Robert Levandovski dva gola.

Gosti iz Minhena bili su bez Čupo-Motinga, Gorecke, Kimiha i Tolisa, ali su pokazali moć na "Mercedes Benc areni". Sve do 40. minuta nije bilo golova, a onda se u strelce upisao Gnabri. Asistirao mu je Liroj Sane, koji je ušao 13 minuta kasnije, umesto Kingslija Komana.

U 53. minutu, Gnabri je na asistenciju Tomasa Milera dao novi gol, a "blickrig" je usledio u periodu od 69. do 74. minuta. Gnabri je dva puta asistirao drugom najboljem igraču planete (prema Frans Fudbalu) za 4:0, a onda je i postavio konačan rezultat posle greške golmana Florijana Milera.

Barjern sada ima 40 bodova iz 16 mečeva i u narednom kolu će igrati sa Volfsburgom.

Ubedljiv je bio i Majnc koji je sa 4:0 pobedio Hertu. Za tim iz Berlina Stevan Jovetić je igrao samo do 31. minuta. Tada je nekadašnji napadač Partizana, zbog povrede lista napustio teren i ostaje da se vidi koliko će da pauzira. Crnogorski napadač koji je doskora bio član Monaka već je pravio pauze, što zbog iste povrede, što zbog korone.

Inače golove su davali Je-Sung Li, Aleksandar Hak, u prvom poluvremenu, kao i Silvan Vidmer i Žan-Pol Boetjus u drugih 45 minuta.